Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

RÓWNY ROK, czyli subiektywny przegląd zda(e)rzeń

RÓWNY ROK, czyli subiektywny przegląd zda(e)rzeń
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

STYCZEŃ

* Przez kilka lat ani widu, ani słychu, a tu proszę - marszałek sejmu Ewa Kopacz naprawdę polubiła Radom i przynajmniej raz w tygodniu pojawia się w mieście, przecina jakąś wstęgę albo ogłasza, że będzie nam dobrze. Jako wielbiciel kobiet na wysokich szpilkach jestem zachwycony.

* Wiceprezydent Ryszard Fałek poświadcza za piłkarza Radomiaka, który raczył brać udział w bójce z policjantami. - Czy gdyby Mateusz trafił do więzienia, nauczyłby się tam czegoś dobrego? – pyta wiceprezydent. I cały system penitencjarny właśnie został unieważniony...

* Funkcjonariusze z Zakrzewa zatrzymują dwóch mężczyzn, którzy skradli kilka ton nawozu azotowego. Wartego kilkanaście tysięcy złotych. Czyli nie był to taki gówniany interes...

LUTY

* „Super Express” podaje, że marszałek Mazowsza Adam Struzik weźmie w ramach „trzynastki” 13 tys. zł. Znaczy... przesądny nie jest.

* A tymczasem pewien 40-latek rezerwował kilkudniowy pobyt w radomskich hotelach, korzystał z restauracji i czystych łóżek, a potem oddalał się bez uiszczania rachunków. Z kolei 30-latek z Radomia podjeżdżał pod dystrybutor na stacjach benzynowych, tankował do pełna i bez płacenia odjeżdżał. Obu zatrzymuje policja. Dlaczego? Przecież po prostu próbowali radzić sobie na zielonej wyspie...

* Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski specjalnie przyjeżdża do Radomia i zaprasza dziennikarzy pod Lidla przy Wierzbickiej, żeby ogłosić, że będzie remont ul. Starowiejskiej. A można było po prostu wysłać e-maila...

* Jeden z petentów Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, zdenerwowany na tutejszą obsługę, składa oficjalną skargę do dyrektora. Ten po rozpatrzeniu sprawy skargę oddala i w odpowiedzi bezrobotnemu konkluduje: „Chcę Pana również poinformować, iż Pan jest niezadowolony z obsługi pracownika PUP, natomiast inne osoby bezrobotne w podziękowaniu za miłą obsługę wysyłają życzenia wraz z piosenką do Radia Rekord”. Bez komentarza.

MARZEC

* Z końcem lutego Waldemar Trelka traci stanowisko wicestarosty radomskiego, a już w następnym tygodniu zostaje doradcą prezydenta Radomia. „Waldemar Trelka jest osobą merytoryczną, doświadczoną i znającą specyfikę” – głosi komunikat magistratu. No, grzechem byłoby takiego speca nie zatrudnić...

* Pewien mężczyzna dzwoni do jednej z krakowskich rozgłośni radiowych i żąda wyemitowania na antenie ulubionej piosenki. Grozi, że w przypadku odmowy wysadzi budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Faceta aresztowano... w Kielcach. Terrorysta globtroter. Ale dlaczego chciał wysadzać akurat w Radomiu? Mało mamy nieszczęść?

* W sobotnią noc, na rondzie u zbiegu ulic Beliny-Prażmowskiego i 25 Czerwca jakiś pan wyjmuje z metalowego stelaża donice z kwiatami i ciska je przed siebie. Zapewne chciał przetestować nierdzewną myśl techniczną radnego Pacholca.

KWIECIEŃ

* Kiedy próbujemy spytać radnego Pacholca, czy nie głupio mu, że jego firma zarabia na miejskich zamówieniach, odpowiada on dziennikarzowi: - A pan ma jakąś taką mendę, która chodzi, węszy i szuka bzdurnych rzeczy...

* Jeden z tabloidów robi gustowną galerię zdjęć marszałek Ewie Kopacz w kościele - pani marszałek święci pokarmy, całuje figurę Jezusa na krzyżu, modli się na klęczkach... Swojego czasu minister Katarzyna Hall dała sobie zrobić fotki w gabinecie lekarskim z opuszczonymi spodniami. Więc chyba idzie ku lepszemu...

* 54-latek z Radomia składa na policję zawiadomienie o tym, że został na ulicy napadnięty i okradziony z pieniędzy. Potem okazuje się, że po prostu po pijaku zgubił pensję, a historię o napadzie wymyślił, bo bał się reakcji żony. I teraz, Panowie, szczerze – czy któryś z Was się biedakowi dziwi?

* Policjanci radomskiej drogówki przeprowadzają akcję „Bezpieczny pieszy” i nakładają na przechodniów 200 mandatów. Akcja się powinna nazywać „Biedniejszy pieszy”.

MAJ

* Hitem internetu w skali regionu staje się piosenka na cześć wojewody Jacka Kozłowskiego. Utwór zawiera wątki ekologiczne („Przyświeca jemu zdrowy tryb życia/ Po górskich szlakach jak kozica bryka”), społeczne („Bliskie ci drogi, zerwane dachy. A gdy potrzeba, nosisz worki z piachem”), polityczne („Mazowsze głosuje, gdy Jacek startuje”). Nie brak tu nienachalnego liryzmu („Twoją odwagę, Jacku, kochamy) oraz elementów zagadkowych („I co najgorsze - zawsze ma rację”). Kiedy wyobrażam sobie wojewodę Kozłowskiego z workiem piachu na plecach, skaczącego niczym kozica po górach, odchodzą mnie wszystkie smutki.

* Przy ul. Zwoleńskiej dwa duże, agresywne psy atakują zaparkowany tam samochód. Przód pojazdu zostaje zdemolowany. To jakiś psi Greenpeace?
* Policjanci z Jedlińska zatrzymują trzy osoby, które w lesie rozpaliły ognisko banknotami 50-złotowymi. Już chcieliśmy się ucieszyć, że komuś się tak wspaniale powodzi, ale, niestety, banknoty były fałszywe.

CZERWIEC

* Obrazek z obchodów - radomskim deptakiem idzie grupa kilkuset młodych mężczyzn. Mężczyźni wydają z siebie m.in. okrzyk „Zawsze i wszędzie policja j...a będzie!” (część krzyczy, że j...a będzie milicja). Policja eskortująca krzyczących, zamknięta w pancernej nysce, z godnością nie reaguje.

* Krzysztof Sońta ze Wspólnoty Samorządowej zaprasza na manifestację przeciwko rządom Donalda Tuska. I wśród głównych przewin rządu wylicza pogardę dla starszych i niepełnosprawnych. To mi przypomina, że w przerwie od posłowania pan Sońta został nagle doradcą prezydenta do spraw wykluczonych i pomagał im, pobierając pensję... No, właśnie - nie mogę powiedzieć, jak dużą, bo nigdy nie otrzymaliśmy z magistratu odpowiedzi na to pytanie.

LIPIEC

* Wszyscy długo się zastanawiali, co to za gang zniszczył pewnej nocy kilkanaście samochodów stojących na ulicach osiedla Borki. Okazuje się, że to nie gang, a zażywny 73-latek. Jeśli psy i starsi panowie atakują samochody, to... No, właśnie - nie wiadomo.

* Radomianie mogą sobie obejrzeć konkursowe projekty na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania placu Jagiellońskiego. Konkurs nie został rozstrzygnięty, a na same nagrody dla wyróżnionych projektantów miasto wydało 25 tys. zł. Czyli tak samo, jak w 2012 roku. Za 50 tys. zł zorganizowaliśmy dwie wystawy. To chyba nieźle?

SIERPIEŃ

* Na Borkach trzydniowa gala disco polo, jakiej w Radomiu i w powiecie – ba, może nawet w województwie! - jeszcze nie było. Niestety, z tego, co widzieliśmy, zwłaszcza drugiego i trzeciego dnia więcej słuchaczy stało za ogrodzeniem tej biletowanej imprezy. Zaraz po niej dzwoniliśmy do MOSiR-u dowiedzieć się, ileż to miasto zarobiło na organizacji gali. Okazało się, że jeszcze nie podliczyli. Ale zadzwonimy teraz – bo właśnie nam się przypomniało.

WRZESIEŃ

* Z pierwszym dniem nowego roku szkolnego w Radomiu otwarto wyremontowaną siedzibę Zespołu Szkół Plastycznych. Na otwarciu i marszałek Kopacz, i prezydent Kosztowniak, i wiceprezydent Fałek, i wiceprezydent Marszałkiewicz, i przewodniczący Wójcik, i radnych miejskich kilku, i poseł Witkowski, i poseł Suski, i europoseł Kuźmiuk, i podsekretarz stanu Smoleń, i wicemarszałek Ruszczyk... Doprawdy, radość, że się w ogóle zmieścili nauczyciele i część uczniów szkoły! Ale za to mogli wysłuchać fraszki wicemarszałka Ruszczyka, który podarował szkole kilka piłek i sypnął: „Miedzy pędzlem a dłutem w przerwie proszę popracować butem”.

* Okazuje się, że w wyborach do sejmiku nie wystartuje wiceprezydent Radomia Igor Marszałkiewicz. „Wiceprezydent podjął decyzję, że chce nadal służyć Radomiowi i dlatego nie wystartuje w wyborach” – wyjaśni poseł Marek Suski. Oj, my znamy wielu takich, którzy dla dobra Radomia nie powinni starować w wyborach... Podać nazwiska?

* Prowadzący bloga Jawny Radom Mateusz Wojcieszak wysłał do siedmiu miejskich spółek prośby o  udzielenie informacji publicznej, m.in. dotyczącej wydawania naszych pieniędzy. Cztery spółki odpowiedzi odmówiły, trzy nawet się z odpowiedzią nie pofatygowały. Tak, prezesi rozumieją, że milczenie jest złotem...

PAŹDZIERNIK

* Podczas XXVII Radomskich Dni Techniki Radomski Laur Techniki otrzymał prezydent Andrzej Kosztowniak za „aktywne wspieranie działalności na rzecz rozwoju organizacji NOT-owskiej i postępu technicznego”. Jak to było? Łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje prezes...

* Tym razem na ul. Grzybowskiej 27-latek niszczył zaparkowane samochody. Siekierą. To jakaś plaga?

LISTOPAD

* Na radomskim Młodzianowie pewien 61-latek przechowywał w słojach na przetwory 350 gramów marihuany. Jakby dostawał normalną emeryturę, to by przetrzymywał ogórki.

* Wybory samorządowe, a przed nimi prawdziwy najazd Radomia przez obecnych i byłych premierów i ministrów. Spokojnie, radomianie. Następnym razem pojawią się tu dopiero za cztery lata.

GRUDZIEŃ

* W powiecie radomskim zdecydowanie wygrał PSL, ale na pierwszej sesji przewodniczącym rady został Zbigniew Dziubasik z PiS. Po prostu ludowcy tak się ucieszyli ze zwycięstwa, że zapomnieli o istnieniu opozycji.

* A w mieście porażkę w wyborach prezydenckich PiS zrzuca na... posłankę Marzenę Wróbel. To w myśl zasady: gdzie PiS nie może, tam babę... obwini?

* Poszukiwany listem gończym 23-latek, z bronią za pazuchą, najspokojniej w świecie siedział sobie z kolegą pod marketem i pił piwo. Straż miejska nie miała wyjścia – musiała go zatrzymać. Kozak czy prowokator?Sebastian Równy

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy