Pięciosetowy bój dla Cerrad Czarnych Radom!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom sięgnęli po drugi triumf z rzędu! Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia po wygranej w Katowicach, w kolejnej ligowej potyczce zmierzyli się w Bydgoszczy z miejscową Łuczniczką. Wojskowi po pięciosetowej walce sięgnęli po siódme zwycięstwo w tym sezonie!

To był całkowicie inny mecz, niż starcie w Katowicach z miejscowym GKS-em. Podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia chyba przedwcześnie zapisali na swoje konto zwycięstwo, lekceważąc swojego środowego (14 grudnia) rywala.

Spotkanie pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz, a Cerrad Czarnymi Radom miało klika "smaczków" oraz "podtekstów". W zespole gospodarzy głównym reżyserem gry jest Patryk Szczurek, który jeszcze przed rokiem bronił barwy WKS-u. Z kolei po stronie Wojskowych zagrał Łukasz Wiese, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczynam w Bydgoszczy, gdzie przez cztery lata bronił barwy tego klubu.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. Od samego początku pojedynku prym w ataku po stronie Łuczniczki wiódł Filipiak, na którego siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie mogli długo zatrzymać. W premierowej partii gra toczyła się punkt za punkt, jednak w decydującym momencie seta to gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (19:16). Czarni mięli dużo problemów z przyjęciem, czego efektem były nieskuteczne ataki w pierwszym tempie. Już w pierwszym secie, duże problemy ze skończeniem piłek miał Bołądź, którego zmienił Ziobrowski. Czarni nie dali rady rady wygrać premierowej odsłony, przegrywając ją (25:18).

W drugim secie, kibice zobaczyli najwięcej walki. Gospodarze szli w tym spotkaniu "jak po swoje", nie zwalniając tempa na zagrywce i przede wszystkim atakach. Kiedy Łuczniczka objęła prowadzenie (17:14), wszyscy myśleli, że końcówka znów będzie należeć do ekipy z Bydgoszczy. Cerrad Czarni Radom nie zamierzali jednak składać broni i walczyli do ostatniej piłki w tej partii.