Air Show w Radomiu będzie katastrofą?

Air Show w Radomiu będzie katastrofą?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Cieszę się z wiadomości, że kolejne Air Show odbędzie się w naszym mieście, ale boję się, że będzie to komunikacyjna kompromitacja. Martwi mnie po pierwsze rozgrzebana ul. Żółkiewskiego. Przez to podczas Air Show będą się tworzyć potężne korki - mówi Jarosław Kowalik. - Nie rozumiem, dlaczego Miejski Zarząd Dróg i komunikacji wdał się w niepotrzebną awanturę z wykonawcą tej ulicy. Ewidentnie był tu brak woli porozumienia. I do tego ul. Wojska Polskiego, główna trasa dojazdowa na jedną z największych imprez lotniczych. Od 14 lat nikt tu nic nie remontował. Chodników tu nie ma, jezdnia jest popękana i pełna kolein. Na Air Show przyjadą tysiące gości spoza miasta, a tu taki wstyd!

Przedstawiciele RSO przedstawiają też swoje propozycje dla radomian: m.in. budowę wielopoziomowych parkingów w centrum miasta w połączeniu z likwidacją większości strefy płatnego parkowania (strefa zostałaby ograniczona do 4 ulic i Placu Konstytucji); odkorkowanie centrum miasta i ułatwienia dla kierowców; zmianę marki Radomia na nawiązującą do tradycji jagiellońskich.

Jarosław Kowalik rozważa start w wyborach na prezydenta Radomia. Radomski Samorząd Obywatelski cały czas prowadzi rozmowy z dwoma innymi komitetami wyborczymi - wiele będzie zależało od ich wyników.  

- Najważniejsze, żebyśmy przez najbliższe wybory przewietrzyli urząd i radę miasta. Najgorsze, że przez dwie ostatnie kadencje zadłużenie miasta wzrosło ponad dziesięciokrotnie. Nie ryzykujmy trzeciej takiej kadencji! - podsumowuje Jarosław Kowalik. 

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy