W Radomiu frekwencja nieco pond 8 proc.

W Radomiu frekwencja nieco pond 8 proc.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Znamy już oficjalne wyniki niedzielnego referendum. Do urn poszło zaledwie 7, 8 proc. uprawnionych do głosowania, co oznacza, że wyniki referendum nie są wiążące. W woj. mazowieckim zagłosowało 8,31 proc. W Radomiu frekwencja wyniosła 8, 14 proc. 

Za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - odpowiedzi "tak" udzieliło 75,88 proc, za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa - "tak" odpowiedziało 20, 57 proc. Natomiast za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika - twierdząco odpowiedziało aż 95 proc. 

W powiecie radomskim frekwencja wyniosła 6,5 proc. Uprawnionych do głosowania było 120126, ważnych głosów oddało 7814 osób. Za jednomandatowymi  okręgami wyborczymi było 80, 24 proc., za finansowaniem partii z budżetu państwa - 16, 42 proc., a za przepisami prawa podatkowego - 93, 57 proc. 

W powiecie radomskim najwyższa frekwencja wyniosła w gminie Wolanów i Kowala po 7.62 proc. Na drugim miejscu najwięcej osób zagłosowało w Jedlni- Letnisko i Pionkach – 7,25 proc. Natomiast najmniej do urn poszło w gminie Gózd, bo tam frekwencja wyniosła zaledwie  5, 06 proc. 

red. / fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy