Rozpoczyna się nowy rok szkolny!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najwięcej zmian w tym roku dotknęło młodsze dzieci. Po raz pierwszy, zgodnie z nową reformą sześciolatki obowiązkowo idą do I klasy. Dotyczy to dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2008 roku. W Radomiu do szkoły idzie od 1 września 935 sześciolatków, powstanie dzięki temu około 37 nowych oddziałów. Z grupy maluchów, które miały w tym roku rozpocząć naukę w szkole spora grupa otrzymała tzw. odroczenia. Na ponad 600 osób, które zgłosiły się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ponad 400 otrzymało takie oświadczenia (czytaj więcej TUTAJ).

Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej będą uczyli się z darmowych książek. „Nasz Elementarz” sfinansowało ministerstwo - to kolejna nowość. Podręcznik ma być własnością szkoły i służyć minimum trzem kolejnym uczniom. Dodatkowo szkoły otrzymały dofinansowanie na zakup ćwiczeniówek i podręczników do języka obcego. Rodzice nie pokrywają żadnych kosztów książek dla dzieci.

Do końca nie wiadomo, jeszcze ilu nauczycieli w Radomiu straciło w tym roku pracę. W wakacje mówiono, że aż dla stu nie będzie zajęcia, a blisko dwustu zostaną ograniczone etaty. Kilka dni temu wiceprezydent Ryszard Fałek zapewniał, że szczegółowe dane poznamy na początku września.

A.J./ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy