Radomscy nauczyciele nagrodzeni na festiwalu w Gdyni

Radomscy nauczyciele nagrodzeni na festiwalu w Gdyni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Anna Równy i Jarosław BasajPodczas uroczystej Gali Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni nauczyciele z Radomia: Anna Równy i Jarosław Basaj odebrali nagrody w kategorii „Edukacja młodego widza”.

Oboje są regionalnymi Liderami Filmoteki Szkolnej, od lat promują projekt w naszym mieście i województwie mazowieckim. Gromadzą wokół siebie nie tylko młodzież pełną pasji do kina, ale także innych pedagogów, którzy tak jak oni chcą wykorzystywać film w swojej pracy.

Anna Równy, która jeszcze rok temu pracowała w jednym z radomskich liceów, dziś poświęca się zawodowo doskonaleniu nauczycieli. Jest edukatorem i trenerem edukacji filmowej i edukacji medialnej, należy do grupy „SUPERBELFRZY RP” i Koalicji Edukacji Medialnej i Cyfrowej. Jest przewodniczącą Rady Nauczycieli Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Współpracuje w Radomiu z placówkami doskonalenia nauczycieli i ośrodkami kultury w naszym mieście.

Jarosław Basaj, nauczyciel języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu, od lat realizuje warsztaty dziennikarskie i filmowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizuje gry miejskie, a także szkolenia i konferencje filmoznawcze dla nauczycieli.

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody wręczane w kilkunastu kategoriach za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej.

Liczymy, że otrzymanie tej nagrody przez radomian przyczyni się do popularyzacji sztuki filmowej w naszym mieście.

sk, fot. MK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy