Poszerz horyzonty! Czasu coraz mniej!

Poszerz horyzonty! Czasu coraz mniej!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W Radomiu projekt odbywa się w OKiSZ "Resursa Obywatelska".  Nauczyciele zgłaszają udział i liczbę swoich uczniów i od października do czerwca, w jeden poniedziałek miesiąca o godz. 10, przychodzą wraz z nimi na film. Karnet, umożliwiający wejście na 9 filmów kosztuje 70 zł. Wpłata będzie podzielona na 2 raty w październiku i listopadzie. Nauczyciel może zgłosić maksymalnie dwie osoby w klasie, które mają trudną sytuację finansową i organizatorzy zwolnią je z opłaty za karnet.

Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu, prowadzona przed edukatora filmowego. Nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji języka polskiego, WOK, WOS, godziny wychowawczej, karty pracy etc.) do wykorzystania w szkole.

Po seansie uczniowie mogą wziąć udział w dyskusji dla chętnych.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty.

Telefoniczne lub mailowe zgłoszenia do projektu przyjmowane będą do 30 września. Tel. (48) 362 42 63, (48) 362 85 90; e - mail: annarowny@wp.pl. Więcej o projekcie: http://www.nhef.pl/edukacja/artykul.do?id=1152

ROW

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy