- Dzisiejsza inauguracja roku szkolnego jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Mamy nową szkołę z nowoczesną bazą dydaktyczną, która będzie służyć następnym pokoleniom – powiedziała dyrektorka placówki Bożena Marczykowska. - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować ten cel. To ogromny sukces, którego bez pomocy wielu osób nie udałoby się zrealizować.
- To piękne miejsce dla ludzi, którzy będą się tutaj uczyć i rozwijać swój talent. „Piękno to siostra wolności”. Wy swoją wolność wyrażacie w sztuce. W przyszłości będziecie upiększać nasz Radom i nasz kraj – powiedziała do uczniów ZSP Ewa Kopacz, która uczęszczała do szkoły podstawowej mieszczącej się w budynku obecnej siedziby „Plastyka”.
- Pieniądze podzieliliśmy między 11 szkół artystycznych w Polsce. Radom jest w tej kwestii uprzywilejowany, bowiem to już druga po szkole muzycznej placówka, która skorzystała z tych funduszy – powiedziała Monika Smoleń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Odremontowanie tej szkoły i rozwój szkolnictwa artystycznego było naszym priorytetem. Cieszymy się, że cel udało się zrealizować, dziękuję tym którzy przyczynili się do tego sukcesu Kolejnym naszym celem jest rozwój szkolnictwa ogólnokształcącego i technicznego w Radomiu – stwierdził prezydent miasta Andrzej Kosztowniak.
Gorący aplauz od zgromadzonych otrzymał kierownik budowy Bronisław Maciąg. - Czasami rozmowy między nami były bardzo śmieszne i radosne, a czasami trudne. Dziękuję za wszystko - powiedziała do niego dyrektorka szkoły.
W nowym "plastyku" ściany są osuszone i ocieplone. Docieplony został też strop ostatniej kondygnacji, a także wymienione rynny i rury spustowe. Podniesiono standard wszystkich pomieszczeń, w tym sanitariatów. Nowe skrzydło szkoły nawiązuje formą do starszego budynku. Powstały tu pracownie artystyczne. Cała szkoła jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Po remoncie ZSP szkoła może przyjąć większą liczbę uczniów. Mają tu również być organizowane warsztaty,
sympozja naukowe, konferencje, plenery, przeglądy rysunku, malarstwa i rzeźby.