Teatr Tańca z Warszawy w Resursie - relacja foto

Teatr Tańca z Warszawy w Resursie - relacja foto
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Spektakl "Chopin - ex saturo" w reż. Tomasza Tarnawskiego i "Kontrasty" w reż. Aleksandry Dziurosz z muzyką Fryderyka Chopina zaprezentowano dzisiaj Resursie Obywatelskiej.

W ramach projektu "Scena dla tańca. Mazowsze", dofinansowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, na deskach Resursy Obywatelskiej z dwoma spektaklami zaprezentował się Warszawski Teatr Tańca. To muzyczno-taneczne wydarzenie odbyło się w poniedziałkowy wieczór.

Do tych spektakli wykorzystano przepiękną muzykę naszego słynnego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina.

Pierwszy z nich traktował o sensie istnienia człowieka w świetle trzech prawd: wiary, nadziei i miłości. "Chopin - ex saturo" ukazywał wielopoziomowość muzyki Chopina, która rewelacyjnie współgrała ze światłem, scenografią, tańcem oraz projekcją video. Spektakl trwał 50 min.

Natomiast drugie przedstawienie pt. "
Kontrasty" było próbą ukazania nieprzewidywalności losów człowieka. Mówiło o ludzkich emocjach, pragnieniach i lękach, o aspiracjach i marzeniach człowieka, o karierze i niepohamowanych ambicjach, a także o namiętnościach, manipulacji, cynizmie i egoizmie, o różnych formach podporządkowania i uwikłania, o poczuciu goryczy i bezsilności. Inspiracją przy powstawaniu spektaklu były tradycyjne teksty i melodie regionu kurpiowskiego. Spektakl trwał 45 min.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

red. K. S./fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy