Radomski Klub Taekwon-do zdobył 5 medali!

Taekwon-do Radom na Mistrzostwach Polski K-1 Rules W tej imprezie wystartowało 65 klubów z całego kraju, a wśród nich znalazł się także Radomski Klub Taekwon-do. Czołówka polskiego Kickboxingu (304 zawodników i zawodniczek) rywalizowała między sobą o tytuły mistrzowskie. Radom reprezentowało 12 zawodników. K-1 Rules to pełnokontaktowa formuła, w której walczy się nie tylko o zwycięstwo, ale i o miejsce w Kadrze Polski. Trzeba przypomnieć, że do drużyny narodowej nie jest tak łatwo się dostać, a już szczególnie jeśli chodzi o seniorów.

Jeśli chodzi o naszych zawodników to wśród Juniorek (gdzie zgłoszono tylko 2 zawodniczki) najlepsza była właśnie zawodniczka z Radomia - Edyta Mężyk (Mistrzyni Polski w Muay Thai), pokonała Małgorzatę Choma z klubu MKS Mechanik Włodawa. Zawodniczka z MKS-u jest Mistrzynią Polski w formule Low Kick. Obie zawodniczki walczyły w kategorii do 48 kg.

W wadze 54 kg wśród Juniorów  było zgłoszonych 3 zawodników. Z Radomskiego Klubu Taekwon-do wystartowało dwóch debiutantów: Marcin Boczkowski i Adrian Młynarski. Trzecim zawodnikiem do kompletu był Mistrz Polski w formule Low Kick - Robert Ułasik z TKKF Siedleckiego. Marcin Boczkowski w pierwszej walce pokonał utytułowanego rywala, a w finale zmierzył się z klubowym kolegą - Adrianem Młynarskim i tą walkę przegrał. Młynarski został Mistrzem Polski K-1 Rules Juniorów, a Boczkowski zdobył srebrny medal.

Wśród seniorów w wadze do 57 kg, walczyło dwóch zawodników z Radomia. Niestety Bartosz Gutkowski, przegrał pierwszą walkę z Łukaszem Kubiakiem a Absortio Gym Rybnik. Natomiast Michał Piszczek nie sprostał Mistrzowi Polski w tej kategorii wagowej z Michałem Paco z Team Katowice.

W wadze do 60 kg - Leszek Kulik zmierzył się z Arkadiuszem Drohomireckim z Beskid-Dragon. Leszek miał cały czas przewagę, ale krwawienie z nosa spowodowało, że sędziowie przerwali walkę. Tym samym Kulik musiał uznać wyższość rywala.

Waga do 67 kg - Maciej Fijałkowski, który wrócił do startów w zawodach po ponad rocznej przerwie, wygrał pierwszą walkę w pięknym stylu. W drugim starciu, przyszło mu zmierzyć się z nr 1 w tej kategorii wagowej - Jarosławem Daszke z GKS Champion Gdańsk. Radomianin przegrał, ale walka w jego wykonaniu była bardzo dobra.

Waga 71 kg -  Tomasz Wróblewski i Dominik Bąk odpadli w pierwszych walkach.

W wadze do 75 kg Albert Odzimkowski niestety odpadł już w pierwszej walce, ale jego kategoria wagowa była bardzo dobrze obsadzona, musiał on walczyć zaraz po ważeniu. Trudy podróży i zmęczenie dały się we znaki.

W kategorii powyżej 91 kg Łukasz Guzik (na co dzień Dragon Fight Club Radom) wystartował w barwach Radomskiego Klubu Taekwon-do i w pięknym stylu przeszedł do walki o finał, w której przegrał niestety z Marcinem Szrederem z Palestry Warszawa. Zajął ostatecznie trzecie miejsce w K-1 Rules Seniorów.

W klasyfikacji medalowej, wśród 65 klubów, nasz klub zajął wysokie 4 miejsce.

1. Palestra Warszawa: 5 - 5 - 1
2. Corpus Gym Gdańsk: 3 - 0 - 1
3. LEGION Głogów: 2 - 4 - 3
4. Radomski Klub Taekwon-do: 2 - 1 - 2