SZYDŁOWIEC: Muzeum nagrodzone

SZYDŁOWIEC: Muzeum nagrodzone
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzymało drugie miejsce w IX edycji Konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" za cykl wydarzeń artystycznych, naukowych i edukacyjnych "Kobieta z harfą - wokół sekretnej aury obrazu".

W tym roku w konkursie zostało złożonych 80 projektów, z 119 uprawnionych jednostek muzealnych. W ubiegłych latach MLIM w Szydłowcu w konkursie "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" otrzymało w 2011 r. wyróżnienie honorowe za wystawę czasową, a dwa lata później zajęło  III miejsce w kategorii Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu.
 
Nagrodzony projekt  zdobył drugie miejsce kategorii Najlepszy muzealny projekt otwarty w 2014 r. - "Kobieta z harfą" to cykl wydarzeń artystycznych, naukowych i edukacyjnych, związanych z promocją  zakupionego do zbiorów szydłowieckiego Muzeum obrazu  pt. "Portret kobiety w czarnej sukni"  (Portret kobiety z harfą) z 1820 r., autorstwa niemieckiego malarza wywodzącego się z kręgu szkoły düsseldorfskiej Johanna Petera Bredta - mówi Zofia Radwańska Asystent muzealny.

Projekt zainaugurował koncert kameralny, którego oryginalna formuła łączyła malarstwo z muzyką. W programie goście usłyszeli m.in. prawykonanie kameralnej wersji Koncertu na flet, harfę W. A. Mozarta KV 299. Szydłowiecka młodzież miała także okazję do wysłuchania wykładu Janusza Wałka pt. Ut musica pictura –  malarstwo jak muzyka. Na zakończenie zaś odbyły się warsztaty plastyczne.

Uroczystość wręczenia nagród i honorowych wyróżnień laureatom IX edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” odbędzie się 30 września 2015 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.


KS/ Źródło: muzeum w Szydłowcu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy