Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

WSH - uczelnia na miarę XXI wieku

WSH - uczelnia na miarę XXI wieku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wysoki poziom nauczania – co tak naprawdę to pojęcie oznacza w praktyce? Czy rzeczywiście można porównać jakość kształcenia radomskich uczelni?

Elżbieta Kielska: - Oczywiście. Naszym zdaniem wykładnikiem jakości uczelni są jej studenci i ich sukcesy. Nasza placówka jest niekwestionowanym liderem wśród uczelni w regionie, jeśli chodzi o liczbę stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do tej pory było ich już 78. W ostatnim roku akademickim  spośród 9 stypendystów z Radomia aż pięciu z najlepszą lokatą studiuje w WSH. Ponadto nasi studenci są laureatami najważniejszych konkursów środowiska studenckiego. W posiadającym 50-letnią tradycję konkursie Primus Inter Pares organizowanym przez Zrzeszenie Studentów Polskich pod patronatem Prezydenta RP od 2005 roku prym wiodą studenci z WSH. W 2008 roku studentka WSH zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie w skali ogólnopolskiej, w 2009 roku kolejne pierwsze miejsce, tym razem w regionie radomskim, również trafiło do naszego studenta, a w 2010 zajęliśmy drugą lokatę.Studenci WSH odnoszą też sukcesy w kategoriach branżowych tego konkursu, zdobywając tytuły Primus Inter Pares w dziedzinie informatyki, prawa czy dziennikarstwa. Drugi z prestiżowych konkursów to Studencki Nobel organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W 2012 roku studentka WSH okazała się najlepsza na Mazowszu, a cztery inne studentki otrzymały wyróżnienia.

Wyższa Szkoła Handlowa to największa niepubliczna uczelnia w regionie. Czemu zawdzięczają Państwo tak wysoką pozycję na lokalnym rynku edukacyjnym?

- Wyznajemy zasadę, wedle której to student pozostaje w centrum naszych działań. Na wszelkie możliwe sposoby dbamy o jego rozwój w bardzo szerokim zakresie. Myślę, że to właśnie nas wyróżnia. Ambitni i zdolni studenci mogą  uczestniczyć w programie Leader Academy. Projekt jest skierowany do osób, które w czasie studiów pragną zrobić coś więcej niż tylko zaliczyć przedmioty wynikające z programu kształcenia. Oferujemy wsparcie finansowe i merytoryczne, między innymi w postaci możliwości uczestnictwa w badaniach naukowych, wyjazdach na konferencje czy szkolenia, również zagraniczne. Ponadto studenci z pomocą opiekuna naukowego przygotowują się do udziału w konkursach, stażach oraz opracowują własne publikacje naukowe. Warto zaznaczyć, że program Leader Academy jest przeznaczony dla każdego studenta, który osiągnie średnią 4,3 oraz będzie chciał poznać warsztat naukowy i rozwijać swoje pasje. Indywidualna praca ze studentami zdolnymi umożliwia im osiąganie sukcesów w trakcie trwania studiów, które później są wspaniałą wizytówką przy poszukiwaniu pracy.

Nasi studenci mają możliwość skorzystania z programu „Erasmus”. Mam na myśli nie tylko wyjazdy na studia do jednej z ponad stu uczelni partnerskich, czy też wyjazdy na zagraniczne praktyki studenckie, ale również możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim w WSH. Międzywydziałowa ścieżka anglojęzyczna to oferta głównie dla studentów z zagranicy, których przyjeżdża do nas z roku na rok coraz więcej, ale mogą w niej uczestniczyć także nasi studenci. Dzięki temu nie tylko szlifują język, ale i integrują się ze studentami z zagranicy. Wszystkie działania edukacyjne i około edukacyjne skupiają się na tym, aby nasi studenci zdobywali praktyczne umiejętności i mogli swą wiedzę wykorzystywać w praktycznym działaniu, bowiem doświadczenie to jest to, co się realnie liczy.

Staramy się również angażować wybitnych praktyków do prowadzenia zajęć. Studenci mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia takich znakomitości, jak: Józef Oleksy, Krzysztof Kwiatkowski, Edmund Klich, Roman Polko, Jacek Pałkiewicz, czy Jacek Rozenek.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
W jaki sposób WSH podnosi swoją konkurencyjność na rynku?

- Jesteśmy konkurencyjni, ponieważ swoją ofertę edukacyjną staramy się dopasować do potrzeb rynkowych. Stale aktualizujemy ją i uatrakcyjniamy. Obecnie prowadzimy kształcenie na ośmiu kierunkach studiów licencjackich: administracja, pedagogika, bezpieczeństwo wewnętrzne, stosunki międzynarodowe, informatyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia, zarządzanie oraz na kierunkach magisterskich: administracja i pedagogika. W ofercie znajdują się również studia podyplomowe na aż czterdziestu kierunkach.

Warto zaznaczyć, że jesteśmy jedyną uczelnią w regionie, która kształci na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. W programie studiów jest dużo zajęć praktycznych. Studenci uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, odbywają kurs samoobrony czy  nurkowania.

W ramach działającej na Wydziale Legii Akademickiej mogą uczestniczyć w  specjalistycznych szkoleniach wojskowych, co  czyni z nich atrakcyjnych kandydatów do służb mundurowych.

Jakie są jednak realne szanse absolwentów uczelni na rynku pracy? Statystyki dotyczące bezrobocia w naszym regionie wskazują na szczególnie trudną sytuację młodych ludzi kończących studia...

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z realiów panujących na rynku pracy. W związku z tym staramy się przygotować naszych studentów na tę „twardą rzeczywistość”. Podjęliśmy działania mające na celu upraktycznienie studiów. Jednym z aspektów tych działań jest zatrudnienie do prowadzenia zajęć praktyków w danej dziedzinie i stworzenie młodym ludziom możliwości praktycznego wykorzystania wiedzy. Rozbudowany został również projekt praktyk i staży dla naszych absolwentów i studentów. Dba o to Rada Programowa Pracodawców, której zadaniem jest dopasowanie oferty kształcenia do rzeczywistych oczekiwań przedsiębiorców.

Z myślą o tym aspekcie edukacyjnym do programu studiów wprowadzono nowe przedmioty. Jest to: „Przygotowanie do wejścia na rynek pracy” oraz „Przedsiębiorczość”. Pierwszy z przedmiotów ma pomóc młodym w stworzeniu atrakcyjnego portfolio, które stanie się ich przepustką do pracy. Z kolei drugi przedmiot ma pokazać różne aspekty i możliwości, jakie daje prowadzenie biznesu na własną rękę. Ponadto pomagamy młodym zadbać o bogate w certyfikaty zawodowe CV.

A jakie certyfikaty oferuje uczelnia?

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Umożliwiamy studentom zdobycie międzynarodowych certyfikatów językowych, takich jak: TOEIC, TOEFL, WiDaF, TFI. Ponad to nasza uczelnia jako jedyna w Radomiu  jest certyfikowanym ośrodkiem egzaminacyjnym ETS oraz certyfikatów informatycznych (ECDL, CAD, Inventor, projektant i instalator sieci strukturalnych 3M). Uczelnia jest również jedyną w Radomiu Akademią CISCO oraz centrum egzaminacyjnym ECDL.

WSH to jednak uczelnia niepubliczna i w związku z tym za naukę pobierana jest opłata nie tylko za studia zaoczne, ale i dzienne. Czy kandydatów, często tegorocznych maturzystów stać na ponoszenie takich kosztów?

- Studia to przede wszystkim inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Dlatego nie warto oszczędzać na edukacji. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie wszystkich stać na ponoszenie kosztów tej inwestycji. Wychodzimy naprzeciw tym problemom i dla naszych studentów przygotowaliśmy rozbudowany system pomocy materialnej. Rocznie na stypendia i zapomogi dla studentów uczelnia przeznacza  2,5 mln złotych. De facto co trzeci student WSH korzysta z pomocy stypendialnej, a wielu studiuje za darmo. Co ważne, o stypendium można ubiegać się od pierwszego roku studiów, a próg dochodowy uprawniający do pomocy stypendialnej jest najwyższy wśród uczelni radomskich i wynosi 820,50 zł netto na osobę w rodzinie studenta.

Czy WSH to uczelnia na miarę XXI wieku?

- O naszej nowoczesności świadczy to, że idąc z duchem czasu proponujemy naszym studentom wygodne rozwiązania, które ułatwiają komunikację, jak wirtualny dziekanat czy wirtualna biblioteka.  Dzięki temu dajemy szybki, mobilny i stały dostęp do istotnych informacji. Dzięki indywidualnemu profilowi student ma możliwość sprawdzenia planów zajęć czy terminów zjazdów. W wirtualnym dziekanacie i na stronie internetowej uczelni znajdzie też informacje o ocenach, zaliczeniach, egzaminach, finansach, przyznanych stypendiach, czy aktualnościach z życia szkoły.

Ponadto jesteśmy przekonani, że nowoczesna uczelnia nie może istnieć bez wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi ośrodkami akademickimi, również zagranicznymi. Wspomniałam już  o programie „Erasmus”. Nasze osiągnięcia w tej dziedzinie są ogromne. W każdym semestrze studiuje u nas kilkudziesięciu studentów z uczelni zagranicznych, m.in. z Turcji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Węgier, Bułgarii i wielu innych państw. Wielu naszych studentów wyjeżdża na część studiów za granicę. Wśród uczelni niepublicznych  w regionie otrzymaliśmy na ten cel największą ilość środków. Dofinansowanie studiów na uczelni partnerskiej wynosi do 2,5 tys. euro na semestr, dofinansowanie praktyk zagranicznych to kwota ponad 5 tys. euro na rok.

Tekst sponsorowany

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy