Do połowy lipca kandydaci na studia mogą rejestrować się w systemie elektronicznym za pośrednictwem strony www.uniwersytetradom.pl. Maturzyści muszą po uzyskaniu wyników tegorocznych egzaminów uzupełnić brakujące dane. O przyjęciu na dany kierunek decyduje liczba punktów, uzyskana m.in. z ocen końcowych wybranych przedmiotów na świadectwie maturalnym oraz wyniki egzaminu dojrzałości. Do każdego kierunku przypisany jest specjalny wskaźnik rekrutacyjny.
- Na studia stacjonarne możemy przyjąć około 3 tys. osób. Jeżeli chętnych będzie więcej, postaramy się w ministerstwie o zwiększenie tego limitu, tak aby wszyscy chętni podjęli u nas naukę. Nie mamy natomiast żadnych ograniczeń w przyjęciach na studia niestacjonarne – powiedziała Aneta Mirosz, rzecznik prasowy rektora Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
N studiach zaocznych na UTH studiuje blisko tysiąc osób, cena za semestr wynosi od 1,5 do 2,5 tys. zł w zależności od kierunku. Zajęcia odbywają się od piątku po południu do niedzieli wieczorem.
TYLKO JEDEN KIERUNEK
Pomocy w dokonaniu rejestracji na studia oraz odpowiedzi na pytania kandydatów udziela Centralny Punkt Informacji, mieszczący się na ul. Malczewskiego 29 pok. 4 (tel.: 048 361 80 00, e-mail: rekrutacja@uthrad.pl).
Kandydaci mogą brać udział w rekrutacji na kilka kierunków studiów, ale naukę rozpoczną tylko na jednym. Zgodnie z przepisami studia na drugim kierunku można rozpocząć dopiero po ukończeniu pierwszego roku na jednym.
SPORO NOWOŚCI, M.IN. TECHNIKI KRYMINALISTYCZNE
- W ubiegłych latach dużą popularnością cieszyły się kierunki tzw. medyczne, czyli pielęgniarstwo i fizjoterapia. Od lat niesłabnące zainteresowanie jest również pedagogiką, ekonomią, administracją i filologią angielską. Spośród kierunków inżynierskich kandydaci najchętniej wybierają transport, elektrotechnikę, mechanikę i budowę maszyn, budownictwo, technologię chemiczną, informatykę czy towaroznawstwo – powiedziała Aneta Mirosz.
Również i w tym roku w ofercie dydaktycznej UTH pojawiło się wiele nowych kierunków. Są to studia I stopnia: prawo w działalności gospodarczej - kierunek praktyczny; dziennikarstwo z językiem i kulturą angielską i hiszpańską; dziennikarstwo z językiem i kulturą niemiecką i rosyjską; zielone technologie; bezpieczeństwo i higiena pracy; samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym - kierunek praktyczny. A także wzornictwo - studia II stopnia i grafika - jednolite studia magisterskie.
Prym wiedzie tu Wydział Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa, który planuje uruchomić aż 3 nowe kierunki studiów oraz 3 nowe i perspektywiczne specjalności na kierunku technologie chemiczne (studia II stopnia): techniki kryminalistyczne, technologia leków, kosmetyki i produkty apteczne.
- Nasza uczelnia stawia na innowacyjność i praktykę. Współpracujemy z bardzo wieloma firmami, które np. wyposażają nasze laboratoria. Dzięki temu nasi studenci uczą się na akredytowanym sprzęcie, który wykorzystywany jest w tych firmach. Po studiach są w pełni przygotowani do pracy – zachwala Aneta Mirosz. - Często zdarza się, że najlepsi spośród naszych studentów jeszcze w czasie nauki są wychwytywani i otrzymują ofertę pracy.
Aleksandra Jabłonka/ fot. archiwum cozadzien.pl