Pierwszy doktorat honoris causa UTH

Pierwszy doktorat honoris causa UTH
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
We wtorek, 17 czerwca po raz pierwszy w swojej historii Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu nadał tytuł doktora honoris causa. Otrzymał go profesor Jerzy Merkisz z Politechniki Poznańskiej.

Doktorat honoris causa (z łaciny: dla zaszczytu, dla uhonorowania) jest honorowym tytułem akademickim nadawanym przez daną uczelnię. Ceremonia nadania tytułu stanowi symboliczny akt przyjęcia do społeczności akademickiej uczelni. Nadawany jest on osobom szczególnie zasłużonym dla życia naukowego, kulturalnego, społecznego i politycznego. Często otrzymują go osoby nie związane z nauką, jak np. Lech Wałęsa. UTH, nadając wybitnym osobom ten tytuł, buduje również swój prestiż.

Uroczystość z udziałem zaproszonych gości odbyła się się w auli głównej uniwersytetu i uroczyście otworzyła posiedzenia Senatu uczelni. Profesor Jerzy Merkisz wygłosił wykład okolicznościowy „Emisja spalin środków transportu w rzeczywistych warunkach ruchu”.

Zobacz galerię zdjęć

" Profesor Jerzy Merkisz jest niekwestionowanym autorytetem krajowym i zagranicznym w konstrukcji oraz eksploatacji silników spalinowych. Jest naukowcem niezwykłej aktywności i pracowitości, o czym świadczy jego zaangażowanie w pracę wielu stowarzyszeń, gremiów eksperckich, komisji oceniających dorobek i rozwój naukowy członków społeczności akademickiej, a także ośrodków naukowo-badawczych. Jest człowiekiem o wyjątkowej życzliwości, obdarzonym darem umiejętnej współpracy z zespołami ludzkimi oraz integracji tychże zespołów. Od wielu lat współpracuje z naszym uniwersytetem, wspierając nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Służy zawsze życzliwą radą i pomocą w zakresie rozwoju bazy naukowo-badawczej, a także w zakresie promowania kadry Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu ubiegającej się o kolejne stopnie naukowe. Jest inicjatorem warsztatów naukowych, z których skorzystało już wielu naszych pracowników" - informuje strona UTH.


RED, Fot. M.S., Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy