Sześć medali Olimpijczyka na MP juniorów!

Z dorobkiem sześciu medali wrócili do Radomia zapaśnicy Olimpijczyka z mistrzostw Polski juniorów. Zawody odbyły się w Kartuzach.

Zawodnicy Olimpijczyka zdobyli trzy złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stawali Grzegorz Majkut (kat. 50 kg), Przemysław Piątek (kat. 60 kg) oraz Mateusz Kareciński (kat. 120 kg). Srebro przypadło Damianowi Jankowi (kat. 74 kg). Brązowe krążki zdobyli natomiast Patryk Sieradzki (kat. 55 kg) i Mateusz-Piotr Nowak (kat. 66 kg).

O podium w kat. 66 kg otarli się Krystian Szymczyk oraz Igor Rdzanek, którzy zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. Do zdobycia medalu niewiele zabrakło także Patrykowi Bońkowi (kat. 84 kg, również piąta lokata). Siódmą pozycję w kat. 55 zajął Grzegorz Rutkowski. W kat. 120 kg dziewiąty był Rafał Płowiec, a Dawid Kuczyński zajął dziewiętnaste miejsce w kat. 66 kg.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku, chociaż zawsze jest jakiś niedosyt i chciałoby się więcej, bo niektórym zawodnikom poszło gorzej i zajęli ostatecznie miejsca poza podium. Końcowy wynik jednak bardzo cieszy - mówi Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka Radom.

Olimpijczyk okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej, gdzie zdystansował pozostałe ekipy.

Kolejnymi zawodami, do których przygotowują się zapaśnicy radomskiego klubu będą mistrzostwa Europy młodzieżowców do lat 23. Weźmie w nich udział dwóch zawodników Olimpijczyka, Michał Kośla (kat. 71 kg) oraz Aleksander Kroczak (kat. 98 kg). Zabraknie Arkadiusza Kułunycza, który w najbliższych miesiącach ma walczyć o kwalifikację olimpijską. - Bardzo zależało mi, żeby Arek znalazł się w kadrze. Według kryteriów, które zastosowano przy wyborze zawodników, najbardziej liczył się Puchar Polski (tam zawodnik zajął dopiero piąte miejsce w swojej kategorii 75 kg - przyp. red.), a ten mu nie wyszedł i przegrał rywalizację z krajowymi zawodnikami - dodaje Zdzisław Kolanek.

Bardzo ważną imprezą będą mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia w Zgierzu.