Dwa medale zawodników Punchera na mistrzostwach Polski

Dwa medale zawodników Punchera na mistrzostwach Polski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Zawodnicy Punchera Radom przywieźli z mistrzostw Polski low kick w Bełchatowie dwa srebrne medale. Zdobyli je Marcin Pluta (kat. 71 kg, junior młodszy) i Patryk Słomka (kat. +91 kg, junior starszy).

Bardzo blisko medalu był też Eryk Ziółek (kat. 67 kg), ale w walce półfinałowej przegrał z późniejszym triumfatorem. Zawody bez medalu zakończyli także Maciej Poneta (71 kg) i Łukasz Trzeciak (67 kg), obaj w kategorii juniorów, a w kat. seniorów Aleksander Binkowski i Artur Kurek (kat. 75 kg) oraz Łukasz Mleczkowski (71 kg). W zawodach wzięło udział 352 zawodników z 79 klubów.

- Były to najmocniej obsadzone zawody w Polsce jeśli chodzi o kickboxing i odbywały sie na czterech ringach równolegle. Dla nas trenerów jak i dla zawodników był to świetny sprawdzian, w którym nie wypadliśmy źle. Parę walk wygraliśmy, parę przegraliśmy, ale tak naprawdę chodzi o obycie i zdobycie doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości. Dla niektórych zawodników były to pierwsze lub drugie zawody, więc nie można wymagać od razu medali. Jeśli chodzi o srebrnych medalistów, to w finale stoczyli świetne i wyrównane walki, ale taki jest sport, czasem się wygrywa a czasem przegrywa - mówi trener Bartłomiej Kowalczyk.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy