Sportowa Czwórka przegrała historyczny mecz

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Historyczny mecz LUKS Sportowej Czwórki Wosztyl.eu Radom ściągnął na trybuny MOSiR-u ponad 400 fanów kobiecej piłki nożnej, którzy mogli obejrzeć dobry szybki mecz. Zawodniczki obu zespołów pokazały kawał dobrego futbolu mimo mało korzystnych warunków atmosferycznych.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami otwartego spotkania, a obie drużyny raz za razem popisywały się szybkimi i kombinacyjnymi akcjami. Dłużej przy piłce utrzymywały się piłkarki z Krakowa, ale to radomianki jako pierwsze stanęły przed szansą zdobycia gola. W 20. minucie swoją okazję miała Emilia Wiaderna, ale nie zdołała trafić do bramki AZS-u. W kolejnych minutach zarysowała się jeszcze większa przewaga przyjezdnych, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Luks Czwórka Wosztyl.eu - AZS UJ Kraków

Po zmianie stron krakowianki przycisnęły jeszcze mocniej. Tuż po wznowieniu gry w słupek trafiła Natalia Maziarz, a po chwili piłka wylądowała na poprzeczce po uderzeniu Natalii Sitarz. Radomianki cofnęły się do defensywy i nastawiły na kontry. Jedna z nich była bliska powodzenia, ale w 70. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystała Aleksandra Zielińska. Na domiar złego kilkadziesiąt sekund później kontra AZS-u dała im gola. Do radomskiej bramki trafiła Anita Snopczyńska. Trzy minuty później wynik na 2:0 podwyższyła Klaudia Kubaszek. W ostatnich minutach rezultat spotkania ustaliła Olga Sirant i ostatecznie to AZS UJ Kraków wygrał w Radomiu 3:0.

LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom – AZS UJ Kraków 0:3

Bramki: Wójcik 71’, Kubaszek 74’, Sirant 90’

Sportowa Czwórka: Snopczyńska – Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska, Sobczak, Wąsik, Kołek (Gołębiowska 84’), Mućka (Marcinkowska 89’), Stefańska (Dobrowolska 89’), Tracz, Wiaderna (Smagur 66’)

AZS Kraków: Klabis – Konopka (Kubaszek 73’), Ferfecka (Ładocha 46’), Woźniak, Maziarz (Bryzek 79’), Zapała (Nieciąg 61’), Sitarz, Dul (Bolko 61’), Wilk, Sirant, Wójcik