Derby Radomia kobiet: Czwórka demoluje Zamłynie!

Zamłynie Radom - LUKS Sportowa Czwórka Radom 0:6 (0:3) fot. Szymon Wykrota

W niedzielę (16 wrzesień) odbyły się kobiece derby Radomia w piłce nożnej. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. 11 Listopada na przeciw siebie stanęły II-ligowe Zamłynie Radom oraz I-ligowa LUKS Sportowa Czwórka. Stawką pojedynku był awans do dalszych gier w ramach Pucharu Polski Kobiet.

Czwórka wygrała derby Radomia w Pucharze Polski gromiąc Zamłynie aż 6:0 fot. S WJuż w 3 minucie mogło być 1:0 dla Czwórki, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Nowakowska. Bramkarka Zamłynia w ostatniej chwili rzuciła jej się pod nogi i wybiła piłkę. Chwilę później swoje szanse marnowały kolejno: Sylwia Molenda i Aleksandra Zielińska, które po podaniach „w uliczkę” miały przed sobą tylko Marcinkowską z Zamłynia.

W 9 muncie gry z lewej strony boiska Molęda posłała piłkę w pole karne Zamłynia. W „szesnastce” gospodyń czekała już piłkarka Czawórki – Rędzia, która oddała strzał głową. Futbolówka wylądowała jednak w rękach bramkarki Zamłynia

Tego dnia swoje szanse marnowały też podopieczne Andrzeja Pluty. W 11 minucie meczu  rzut wolny z około 20 metra przed bramką Czwórki, wykonywała Elwira Gielniowska jednak piłkę przejęła Żarłok - bramkarka Czwórki.

Dalsza część gry obfitowała w nieskuteczną grę Czwórki. Najpierw w 13 minucie gry Michałowicz nie potrafiła trafić na pustą bramkę. Chwilę potem ponownie Michałowicz nie potrafiła trafić między słupki, tym razem będąc sam na sam z bramkarką rywalek.

Zamłynie - Czwórka 0:6 fot. S WW 19 minucie meczu było już 1:0 dla Czwórki. Wynik otworzyła Ewelina Nowakowska, która przyjęła piłkę na 16 metrze, (będąc tyłem do bramki rywalek), odwróciła się i kiwnęła obronę Zamłynia. Całą akcję zakończyła technicznym uderzeniem, które przelobowało zdezorientowaną Marcinkowską. Na 2:0 podwyższyła Anna Rędzia w 25 minucie czasu gry. Trener Zamłynia – Andrzej Pluta, szybko zareagował i przeprowadził pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Boisko opuściła Wieczorek, a na jej miejsce weszła Katarzyna Rojek.

W 30 minucie swoją czwartą „setkę” w tym spotkaniu zmarnowała Sylwia Michałowicz. Ale minutę później było już 3:0 dla Czwórki , po golu Kingi Molendy. Jak do tego doszło? Aleksandra Zielińska przejęła piłkę w środku pola i dokładnym górnym podaniem, uruchomiła Molędę, która zgrała piłkę klatką piersiową i uderzyła na bramkę Zamłynia.

Pod koniec pierwszej części gry tradycyjnie już w tym meczu swoją kolejną szansę do zdobycia bramki, zmarnowała Sylwia Michałowicz (40’). Tym samym oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 3:0 dla Czwórki.

Do dalszych gier w Pucharze Polski przeszedł LUKS Sportowa Czwórka Radom fot. S WDwie minuty po zmianie stron, bramkę  na 4:0 dla LUKSiar zdobyła Kinga Molenda, która wkręciła piłkę do bramki Zamłynia praktycznie z linii bramkowej rywalek. Wszystko odbyło się na pełnym biegu.

Od 60 minuty gry swoich szans zaczęły szukać zawodniczki Zamłynia. Ale to Czwórka strzeliła kolejną bramkę - 72’ Katarzyna Witkoska.

W 75 minucie swoją szansę na podwyższenie rezultatu miała Zielińska, ale uderzona przez nią piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W samej końcówce meczu (87’) bramkę na 6:0 dla Czwórki strzeliła Marlena Stanik, która tym samym ustaliła wynik spotkania.

(Jeszcze dziś zamieścimy materiał VIDEO z tego meczu i galerię FOTO)

Zamłynie Radom – LUKS Sportowa Czwórka 0:6 (0:3)

Bramki: 19’ – Nowakowska, 25’ – Rędzia, 31’ 47’– Molenda, 68’ – Witkowska, 87’- Stanik

Zamłynie: Marcinkowska, Dobrowolska, Wieczorek (85' Ścibisz) , Różalska, Gielniowska, A.Okrój, M. Okrój (57’ Leśniewska Kamila), Tkaczyk, Dż. Wieczorek (25’ Katarzyna Rojek), Janas (70’ Agata Jezuita), Kutera;

Czwórka: Żarłok, Jaworska, Konicka, Stefańska (72’ Magdalena Szymańska), Chrzanowska (76’ Marlena Stanik), Rędzia, Barańska, Zielińska, Molenda, Michałowicz (58’ Katarzyna Witkowska), Nowakowska (55’ Dominika Sławińska)

Zółta kartka – 51’ – Oliwia Janas (Zamłynie) - za wejście wślizgiem w nogi rywalki.

Sędzia: Agnieszka Płaskocińska, Asystent nr 1: Anna Zając, nr 2: Maria Łukasiewicz - WS Radom