Zwycięski HydroTruck na koniec sezonu

Pierwsze punkty w ostatnim pojedynku ligowym dla wspomnianych ekip padły łupem gości. HydroTruck wrócił jednak do gry po kilku dobrych akcjach Jarvisa Williamsa. Najpierw udanie asystował mu Artur Mielczarek, później Amerykanin przechwycił podanie rywali i kończył kontrę, a następnie został obsłużony przez Lindboma i było 11:9. Smokom udało się utrzymać przewagę do końca, a wynik pierwszej kwarty na 22:15 ustalił Daniel Wall po udanej akcji indywidualnej. Kapitan pokazał charakter i spryt, trafiając z niewygodnej pozycji pod koszem.

Doskonale drugą kwartę rozpoczął Michał Gospodarek z ekipy Startu, który niemal od razu zanotował dwa przechwyty z rzędu i dołożył do tego dwa kolejne punkty. Po trafieniu Marcina Dutkiewicza z dystansu to goście wyszli na prowadzenie 23:25 - skrzydłowy w sumie w całym spotkaniu ustrzelił cztery "trójki" z czego trzy w kilku kolejnych akcjach tej kwarty. To z kolei pozwoliło jego zespołowi przejąć inicjatywę i utrzymywać minimalne prowadzenie. W końcówce do wzmożonej pracy zabrał się Carl Lindbom, jak się później okazało, najskuteczniejszy zawodnik tego spotkania, ale to nadal Start był na czele (37:40).

To, co działo się po zmianie stron trudno opisać słowami. Drugą połowę rozpoczął jeszcze jeden celny rzut z dystansu Marcina Dutkiewicza, a po nim również z daleka punktowali kolejno: Borowski, Lindbom, Dziemba, Lindbom, Zegzuła, Mielczarek (49:51), Gaddefors, Lindbom i raz jeszcze Gaddefors (54:57). Wydawało się, że pojedyncze akcje kończone z bliska "psują" widowisko trzeciej kwarty. W sumie w tej części gry padło po obu stronach aż 13 "trójek" (6 - HydroTruck, 7 - Start), czyli więcej niż w obu poprzednich razem wziętych. Była to jednocześnie najbardziej wyrównana kwarta, która zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 26:28, a w sumie 63:68.

Gdy po pierwszych minutach ostatniej ćwiartki wynik wzrósł do stanu 63:72, a gospodarzom wybitnie nie szło, wydawało się, że w walce o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Wtedy znów błysnął reprezentant Finlandii, Carl Lindbom. Dwukrotnie skutecznie zakończył akcje 2+1, dołożył do tego jeszcze rzut z dystansu, zdobywając w sumie 32 punkty w całym meczu (a właściwie tylko w trzech kwartach, przez niecałe 30 minut gry). Na trzy minuty przed końcem za jego sprawą HydroTruck wrócił na prowadzenie 80:78, którego nie oddał już do ostatniej syreny tego sezonu. Goście w ostatnich akcjach również pomogli, rzucając z nieprzygotowanych pozycji i pudłując. Ostatecznie HydroTruck wygrał 87:79, a ostatnie punkty sezonu po zbiórce, wjazdem pod kosz, zdobył Artur Mielczarek.

Tym samym HydroTruck zakończył sezon 2018/19 plasując się na 11. miejscu Energa Basket Ligi z bilansem 11 zwycięstw i 19 porażek.

HydroTruck Radom - TBV Start Lublin 87:79 (22:15, 15:25, 26:28, 24:11)

HydroTruck: Lindbom 32, Williams 18, Trotter 13, Mielczarek 12, Zegzuła 7, Piechowicz 3, Wall 2, Bogucki, Neal, Tyszka.
Start: Dutkiewicz 16, Gaddefors 16, Washington 14, Borowski 10, Upson 8, Gospodarek 8, Dziemba 7, Szymański, Mirković, Pelczar.