Wystarczyło siedem minut. Radomiak na łopatkach

Na inaugurację wiosny Radomiak uległ Warcie Poznań 0:3, a GKS 1962 Jastrzębie bezbramkowo zremisował z GKS-em w Bełchatowie. To oznaczało, że sąsiedzi z ligowej tabeli nie zdołali pokonać bramkarzy rywali i ostrzyli sobie apetyty na to, że przełamią się w tym elemencie w bezpośrednim starciu.

Tymczasem w porównaniu do pojedynku w Poznaniu, w zespole Radomiaka doszło do wielu zmian. Na ławce dla zawodników rezerwowych zasiadł napastnik Maciej Górski, a w jego miejsce od pierwszych minut na boisku pojawił się Damian Nowak. To właśnie on był najskuteczniejszym zawodnikiem „Zielonych” w okresie przygotowawczym.

Nie zagrali także Damian Jakubik i Rossi Leandro, a w ich miejsce w składzie pojawili się: Mateusz Cichocki i Adam Banasiak.

Już pierwsze minuty pokazały, że goście mają problemy ze zgraniem, bowiem w takim zestawieniu grali po raz pierwszy. Nic więc dziwnego, że inicjatywę przejęli gospodarze i to oni częściej byli w posiadaniu piłki.

Niestety już w czwartej minucie groźnego urazu doznał Michał Grudniewski i trener Dariusz Banasik musiał dokonać pierwszej niewymuszonej zmiany. W miejsce obrońcy na boisku zameldował się, kolejny po Cezarym Miszcie młodzieżowiec, a więc Kacper Pietrzyk. Sama pierwsza część meczu obfitowała w walkę, ale brakowało soli futbolu, a więc bramek. Co więcej brakowało także sytuacji podbramkowych, a obie drużyny przede wszystkim myślały o tym, żeby zabezpieczyć dostęp do własnego pola karnego, aniżeli o strzelaniu goli.

Do przerwy bramki nie padły, ale radomianie prowadzili w wykonywaniu rzutów rożnych. „Zieloni” czterokrotnie wykonywali stały fragmenty gry, a rywale tylko raz. Mimo wszystko brakowało pomysłu na skuteczne rozegranie popularnych „rogów”.

O ile pierwsze 45 minut nie przyniosło spodziewanych emocji, to po zmianie stron było odwrotnie. Już pierwsze fragmenty drugiej połowy pokazały, że Radomiak przyjechał do Jastrzębia Zdroju po komplet punktów. Strzałów na bramkę Mariusza Pawełka próbowali: Patryk Mikita, Rafał Makowski i Nowak, ale na posterunku był doświadczony bramkarz. W końcu dwójkowa i niezwykle efektowna akcja w wykonaniu Makowskiego i Mikity, przyniosła beniaminkowi prowadzenie. Chwilę później powinno być 1:1, ale bardzo dobrą paradą bramkarską popisał się Miszta.

Niewykorzystana okazja przez Marka Mroza zemściła się na gospodarzach w 68. minucie. Wtedy w polu karnym faulowany był Makowski, a Piotr Urban wskazał na punkt karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mikita, podwyższając na 2:0! Kilka chwil później, to GKS domagał się rzutu karnego, bowiem piłka uderzyła w rękę Pietrzyka, ale tym razem gwizdek arbitra milczał.

W końcu w 76. minucie Mróz popisał się pięknej urody uderzeniem, po którym futbolówka wpadła do bramki radomian. To nie był koniec ofensywnego szturmu na bramkę „Zielonych”. W 81. minucie do remisu doprowadził Kamil Jadach, a zaledwie dwie minuty później Farid Ali wyprowadził miejscowych na prowadzenie! Koszmarne błędy defensywy, jak i brak koncentracji spowodowały, że Radomiak – tym razem w ciągu siedmiu minut stracili trzy gole.

Aktualne wyniki i tabela Fortuna 1. Ligi - TABELA.

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 3:2 (0:0)

Bramki: Mróz (76’,), Jadach (81’), Ali (83’) - Mikita 2 (56’, 69’ karny).

GKS: Pawełek – Norkowski (55’ Jadach), Skórecki (55’ Galuska), Ali, Szczepan (90’ Adamek), Kulawiak, Szymura, Tront, Mróz, Jaroszek, Gojny.

Radomiak: Miszta - Banasiak, Grudniewski (6’ Pietrzyk), Cichocki, Abramowicz, Michalski (70’ Budziński), Kaput, Karwot (85’ Górski), Makowski, Mikita, Nowak.