Wysoka porażka Broni w starciu z Polonią Warszawa

Dość ciekawie zapowiadało się starcie Polonii z Bronią, dlatego że obie drużyny do meczu podeszły po ubiegłotygodniowych triumfach. Czarne – Koszule nie dały szans RKS-owi Radomsko (4:0), a Broniarze wygrali w stolicy z Ursusem.

Spotkanie 8. kolejki lepiej rozpoczęło się dla faworytów. Już w 6. minucie Tomasz Wełna próbował po rzucie rożnym zaskoczyć Konrada Zacharskiego, ale futbolówka o centymetry minęła bramkę Broni. Dziesięć minut później poloniści cieszyli się już z prowadzenia.

Tomasz Andrzejewski popisał się efektownym podaniem do doświadczonego Adama Pazio, a ten nie dał szans Zacharskiemu, otwierając wynik meczu.

Piłkarze z Plant nie złożyli broni i dążyli do wyrównania. Najbliższej realizacji tego celu było pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie goście wykonywali rzut wolny. Mocno wstrzelona w pole karne piłka odbiła się jeszcze od defensorów Polonii i o mało co, a nie zmyliła bardzo dobrze i zarazem intuicyjnie broniącego Dawida Lelenia. Bramkarz wybił piłkę, do której dopadł jeszcze Daniel Smuga, wyjaśniając groźną okazję rywala.

O tym, że radomianie "zostali" w szatni świadczyć mogły pierwsze minuty po zmianie stron. Najpierw Rafał Parobczyk idealnie obsłużył Patryka Paczuka, a w 51. minucie na 3:0 podwyższył Smuga. Kilka chwil po tym ciosie Polonia powinna była prowadzić już 4:0, ale sytuację sam na sam z Zacharskim zmarnował Łukasz Piątek. Wychowanek klubu zrehabilitował się przy czwartej bramce dla warszawian, popisując się asystą przy golu Jakuba Wyszkowskiego.

Podopiecznych Artura Kupca stać było w tym pojedynku tylko na jednego gola. Tego w 70. minucie uzyskał Matheus Dias pewnie egzekwując rzut karny. Za to gospodarze mecz kończyli w osłabieniu, bo czerwoną kartkę w 92. minucie zobaczył Marcin Szymczak.

Polonia Warszawa – Broń Radom 4:1 (1:0)

Bramki: Pazio (16.), Paczuk (46.), Smuga (51.), Wyszkowski (65.) - Dias (70. karny)

Polonia: Leleń – Pazio, Goliński, Wełna, Wojdyga – Andrzejewski (63. Wyszkowski), Piątek, Parobczyk (75. Wierzbowski), Mosiejko (63. Szymczak), Smuga (84. Kujawa) – Paczuk (75. Radziński).

Broń: Zacharski – Pociecha (78. Goliasz), Saavedra, Jagieła (78. Świerczek), Machajek, Leśniewski, Dąbrowski, Jończyk, Kielak (68. Smuczyński), Dias, Śliwiński (68. Głowacki).