Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Wyjazdowe zwycięstwo Uniwersytetu, ale punkt stracony

Przed rozpoczęciem meczu trudno było jednoznacznie wskazać faworyta starcia. Z jednej strony na parkiecie stanął ostatni w tabeli gr C 1. ligi zespół SMS-u Płock, który we wcześniejszych 15. spotkaniach zdobył zaledwie dwa oczka, a z drugiej zawodzący w ostatnich tygodniach beniaminek z Radomia.

Sam początek gry należał do gospodarzy, którzy dość szybko, bo już w siódmej minucie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Radomianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka udała im się dopiero w 21. minucie, gdy do bramki strzeżonej przez Wiktora Kwiatkowskiego trafił Patryk Wasik. Jeszcze 60. sekund później było po - 9, ale ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały już do młodych zawodników Andrzeja Marszałka. SMS na przerwę schodził na prowadzeniu 15:12, a aż pięć bramek uzyskał dla miejscowych Andrzej Widomski.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zaledwie pięć minut po zmianie stron płocczanie wyszli na najwyższe, bo pięciobramkowe prowadzenie w spotkaniu i wydawało się, że są na najlepszej drodze do zdobycia pierwszego kompletu punktów w sezonie. Na szczęście radomian do walki poderwał Rafał Banaczek, którego kilka goli uzyskanych z rzędu - dało zespołowi beniaminka impuls. W końcu w 51. minucie pojedynek rozpoczynał się na nowo, bo na świetlnej tablicy wyników widniał wynik 25:25. Mimo wszystko to goście z Radomia wciąż gonili wynik i na bramkami przeciwników, odpowiadali własnymi golami.

Ostatnia bramka meczu padła tuż przed końcem regulaminowych 60. minut, a dla Uniwersytetu zdobył ją Piotr Pawelec. Remis po 30, spowodował, że o rozstrzygnięciu spotkania zadecydować musiały rzuty karne i tak się stało. Te lepiej wykonywali szczypiorniści z Radomia, wygrywając w nich 3:2.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

SMS ZPRP Płock – Uniwersytet Radom 30:30 (15:12), 2:3 karne

Uniwersytet: Markowski 1, Brewczyński – Wasik 2, Kiraga 1, Radwański 5, Sikora 2, Misalski 2, Pawelec 3, Miecznikowski 1, Kubajka 4, Kordos 1, Banaczek 8.

Maciej Kwiatkowski fot. archiwum cozadzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
    ~K 37.225.18.*** 2021-05-09 12:43
    Jak mnie pamięć nie myli to i prezes i trener mówili o potędze i trzecim miejscu gwarantującym udział w l lidze. Cieszycie się ze wygrali z juniorami po karnych i są na ósmym miejscu. Kogo to obchodzi. Szkoda miejskiej kasy.