Worek medali i nowe rekordy RLTL ZTE Radom

W miniony weekend w Zamościu odbyły się zawody Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Wziął w nich udział radomski RLTL ZTE, który wysłał na imprezę liczną reprezentację 21 zawodników. Radomski klub w Zamościu zdobył 10 medali, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Aż siedem krążków RLTL ZTE było złotego koloru, a trzy medale przywiezione do Radomia są brązowe. Podczas zawodów radomscy lekkoatleci ustanowili też dziewięć nowych rekordów życiowych.

Dwukrotnie na podium stanęła Joanna Hajdrowska. Radomianka wygrała w pchnięciu kulą z wynikiem 13.18 m oraz w rzucie oszczepem. Wynik 45.72 w drugiej z tych konkurencji to jej najlepszy rezultat w sezonie. Podobny popis dała Paulina Waśniewska, która zajęła pierwsze miejsce w biegach na 200 oraz 400 metrów. Złoty medal i nowy rekord życiowy to z kolei wynik startu Jarosława Kucharskiego na 1500 metrów (kat. do lat 20). Radomianin wygrał bieg z czasem 4:05.89. Nieco słabiej poszło mu w biegu na 800 metrów (u20), gdzie zajął ósme miejsce z wynikiem 1:59.88. Mimo to był to jego najlepszy wynik w sezonie na takim dystansie.

Po zwycięstwo sięgnął również Mateusz Kaczor w biegu na 3000 metrów, który wygrał z czasem 9:15.79, a także Dawid Krzemiński, który był najlepszy w trójskoku do lat 20. Jego wynik - 14.70 m to zarazem nowy rekord życiowy. Krzemiński stratował również w skoku w dal (U-20), zajmując dziewiąte miejsce (6.25 m). W tej samej konkurencji nieco lepiej spisał się Michał Sumiński, który był siódmy z wynikiem 6.43 m. Brązowy medal zdobyła z kolei sztafeta 4x100 metrów (U-18) w składzie Przemysław Gębczyk, Wojciech Szajner, Kacper Bednarczyk i Hubert Kolasiński (46.04). W biegu na 3000 metrów z przeszkodami brąz zdobył Paweł Krawczyk z wynikiem 10:16.56, a w biegu na 400 metrów przez płotki (U-18) trzeci był Robert Mnich, który ustanowił przy okazji nowy rekord życiowy - 49.71.

RLTL ZTE wystawiło także inną sztafetę, która startowała w biegu na 4x400 metrów. W nim radomianie zajęli szóstą pozycję z wynikiem 3:42.52. W składzie radomskiej drużyny biegli Gębczyk, Kolasiński, Denis Oraczko oraz Krystian Andryszczak. Nowe rekordy życiowe zanotowała biegaczka Martyna Osińska, która w biegach na 100 i 200 metrów (U20) była kolejno szósta (12.51) i siódma (25.92). Bartosz Korcz także zaliczył dwa najlepsze wyniki - na 100 metrów (U20) w finale był szósty, ale w eliminacjach ustanowił rekord życiowy, 11.00. Na dwukrotnie dłuższym dystansie także był szósty z czasem 22.31. Także na 200 metrów, ale w młodszej kategorii wiekowej najlepszy wynik pobił Kacper Bednarczyk, który zajął 13 miejsce. Jego nowy rekord to teraz 24.26. W biegu na 110 metrów przez płotki 10 miejsce zajął Hubert Kolasiński, który ustanowił nowy rekord życiowy - 16.42. Z kolei najlepszy wynik w sezonie zaliczył Mateusz Kacprzak, ósmy zawodnik biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 63.22.

Tuż za podium w rzucie oszczepem (U-18) uplasowała się Martyna Prygiel z wynikiem 39.98 m. Radomianka była także na dziewiątym miejscu w pchnięciu kulą (U-18) z wynikiem 11.05 m. Na piątej pozycji w biegu na 1500 metrów z przeszkodami była Dorota Fałdrowicz z czasem 5:35.06. Na ósmym miejscu zmagania w rzucie oszczepem (U-18) zakończył Jakub Grzegorzek (41.61 m), a dwa "oczka" niżej był Przemysław Kula (40.90 m). Także na 10 pozycji, ale w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, był Denis Oraczko (6:57.69), a w biegu na 400 metrów (U-18) dziewiąte miejsce zajął Wojciech Szajner (52.85 m). Poza Czołówką w biegu na 400 metrów oraz 400 metrów przez płotki uplasowali się kolejno Krystian Andryszczak (16 miejsce, 55.60) oraz Przemysław Gębczyk (14 miejsce, 63.33).