Uniwersytet powalczył z liderem

Szczypiorniści z Białej Podlaskiej byli wyraźnymi faworytami sobotniej potyczki. AZS ciągle walczy o awans do Ekstraligi i w Radomiu nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów. Natomiast „Uniwerek” jest już pewny utrzymania w I lidzie i mógł do tego meczu podejść bez większej presji.

Mimo wszystko radomianie pokazali charakter i przez pierwsze 20 minut dzielnie walczyli z wyżej notowanymi rywalami. Co prawda na prowadzeniu cały czas utrzymywał się AZS, ale nasza drużyna nie pozwalała im odskoczyć na więcej, niż dwie bramki. Po 21 minutach gry AZS prowadził zaledwie 10:9. Niestety w ostatnich minutach pierwszej połowy nasza drużyna nieco siadła i na przerwie goście mieli już pięć bramek przewagi (16:11).

W drugiej połowie radomianie ponownie walczyli. Nie pozwalali rywalom budować większej przewagi i starali się trzymać wynik. Po takiej walce druga połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem AZS-u 13:11, ale w całym meczu przełożyło się to na zwycięstwo gości 29:22.

Po tej porażce KS Uniwersytet Radom w dalszym ciągu zajmuje 14. miejsce w tabeli i raczej nic nie zapowiada, żeby tę lokatę mieli zmienić do końca sezonu.  Przed wakacjami radomianie rozegrają jeszcze trzy spotkania na parkietach I ligi. Najbliższe za tydzień, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Olimpią MADEX Piekary Śląskie.

KS Uniwersytet Radom – AZS AWF Biała Podlaska 22:29 (11:16)