Tymex Liga Okręgowa: status quo w czubie tabeli

Mecz w Jedlińsku był bardzo ważny dla układu górnej strefy tabeli. Lider, LKS Promna miał tylko dwa punkty przewagi nad drugim Drogowcem Jedlińsk. W przypadku zwycięstwa, Drogowiec objąłby przewodnictwo w tabeli. Sam mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy - w 6. minucie bramkarza gości pokonał Bartłomiej Zenik. Chwilę później do siatki po zagraniu Filipa Lecha trafił Kacper Wnuk, ale sędzia boczny pokazał spalonego. Decyzja wywołała sporo kontrowersji. Później inicjatywę przejęli goście i dało to efekt w 30. minucie, kiedy wyrównał Jakub Sosnowski.

W drugiej połowie obydwie drużyny marnowały dogodne okazje. W końcu jednak kontrę Drogowca w 76. minucie na gola zamienił Mykola Kharchuk. Lider grał jednak do końca i w 92. minucie do wyrównania głową po rzucie rożnym doprowadził Wojciech Gajownik.

Z podziału punktów cieszą się ekipy, które gonią Promnę i Drogowca. Wysokie zwycięstwo zanotował Orzeł Wierzbica, który na wyjeździe rozbił Młodzika Radom 5:1. Jeszcze wyższej porażki doznały rezerwy Radomiaka Radom, które uległy Powiślance Lipsko aż 0:6. Gra do końca opłaciła się Szydłowiance Szydłowiec - po golu w doliczonym czasie gry, zespół Marcina Kośmickiego pokonał Proch Pionki 2:1.

W innych meczach SKS Potworów zremisował z KS Warka 1:1, Gryf Policzna rozbił Polonię Iłża 5:1, Mazowsze Grójec wygrało z Jodłą Jedlnia-Letnisko 3:1, a Pilica Nowe Miasto zremisowało z Oronką Orońsko 1:1.

Terminarz 24. kolejki Tymex Ligi Okręgowej:

Powiślanka Lipsko - Radomiak II Radom 6:0 (2:0)
Damian Nogaj 33, 45, 57 Radosław Mikołajek 54, Dmytro Davydnyi 69, Wojciech Bajor 84 (k).

SKS Potworów - KS Warka 1:1 (1:0)
Bartłomiej Włodarczyk 45 (k) - Dawid Lenarczyk 89 (k).

Polonia Iłża - Gryf Policzna 1:5 (0:3)
Jakub Baran 57 - Junior Singa 6, 30, Erwin Kisiel 43, 65, Kamil Skowroński 82.

Drogowiec Jedlińsk - LKS Promna 2:2 (1:1)
Bartłomiej Zenik 6, Mykola Kharchuk 77 - Jakub Sosnowski 36, Wojciech Gajownik 90+2.

Proch Pionki - Szydłowianka Szydłowiec 1:2 (0:0)
Rafał Gil 76 - Bartosz Kozicki 66, Wiktor Sadza 90+4.

Mazowsze Grójec - Jodła Jedlnia-Letnisko 3:1 (0:0)
Karol Prasek 51, Jarosław Tarwacki 65, Sebastian Ząbkowski 90 - ? 86.

Pilica Nowe Miasto - Oronka Orońsko 1:1 (0:1)
Volodymyr Lytvyn 90+5 (k) - ? 10

Młodzik Radom - Orzeł Wierzbica 1:5 (0:2)
Konrad Pionka 83 (k) - Jarosław Gołda 4 (k), 44 (k), Kamil Woźniak 46, Piotr Jaworski 61, Bramka samobójcza 76.