Tymex Liga Okręgowa: rezerwy Radomiaka rozbiły Proch

Faworytem tego spotkania był Proch, który rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. Tuż przed przerwą prowadzenie objęli jednak zawodnicy Radomiaka po golu Karola Kucharskiego. Losy meczu rozstrzygnęły się w zasadzie w 120 sekund. W 69. minucie prowadzenie podwyższył Józef Kolasa, a chwilę później Dominik Sokół. Rozbity Proch dobił Seweryn Ziółek w 77. minucie.

Ogromną niespodziankę sprawiła beniaminek, Gracja Tczów. Ekipa z powiatu zwoleńskiego mierzyła się z mającą w tym sezonie wysokie aspiracje, Szydłowianką Szydłowiec. Goście tuż przed przerwą objęli prowadzenie za sprawą Romana Skowrońskiego i wydawało się, że będą kontrolować przebieg pojedynku. Nic bardziej mylnego. Na drugą połowę Gracja wyszła zupełnie odmieniona i w ciągu dziewięciu minut strzeliła aż trzy bramki, a ostatecznie zwyciężyła 5:1. Hat-trickiem popisał się napastnik Gracji, Łukasz Hebda.

Po trzech meczach komplet punktów mają dwie ekipy: Orzeł Wierzbica, który w sobotę pokonał KS Błotnicę 2:0, a Gryf Policzna wygrał w niedzielę z Pilicą Nowe Miasto 2:1. Emocjonujący pojedynek obejrzeli kibice w Kolonce, gdzie Jodła-Jedlnia Letnisko zremisowała z KS-em Warka 2:2. Remis padł też w Radomiu, gdzie Centrum zremisowało z Mazowszem Grójec 1:1. Cenny tryumf w Potworowie zanotował Młodzik Radom, który rozbił miejscowy SKS 4:0. Wysokie zwycięstwo odniosła też Powiślanka Lipsko, która rozbiła Królewskich Jedlnia 6:1.

Wyniki 3. kolejki Tymex Ligi Okręgowej:

KS Błotnica - Orzeł Wierzbica 0:2 (0:2)
Grzegorz Dziurzyński 10 (k), Piotr Jaworski 11.

Radomiak II Radom - Proch Pionki 4:0 (1:0)
Karol Kucharski 44, Józef Kolasa 69, Dominik Sokół 70, Seweryn Ziółek 77.

Centrum Radom - Mazowsze Grójec 1:1 (1:1)
Mateusz Strzelecki 44 - Sebastian Ząbkowski 34.

SKS Potworów - Młodzik Radom 0:4 (0:1)
Hubert Grzmiel 44, Rafał Jopek 54, Jakub Sambor 70, Dominik Leśniewski 77.

Gracja Tczów - Szydłowianka Szydłowiec 5:1 (0:1)
Paweł Kopeć 54, Łukasz Hebda 60, 82, 87, Bartosz Kosowski 63 - Roman Skowroński 44.

Królewscy Jedlnia - Powiślanka Lipsko 1:6 (1:2)
Bramka samobójcza 5 - Radosław Mikołajek 14, Damian Nogaj 20, 47, Piotr Pacek 54, Wojciech Bajor 85, Oskar Brociek 88.

Pilica Nowe Miasto - Gryf Policzna 1:2 (1:2)
Dominik Płodzik 20 (k) - Jacek Alot 25, Erwin Kisiel 32.

Jodła Jedlnia-Letnisko - KS Warka 2:2 (1:1)
Jarosław Wieczorek 38, 55 - Paweł Bylak 35, Bramka samobójcza 86.