Tymex Liga Okręgowa: Enea Energia rozbiła LKS Promna

Mecz w Kozienicach był ważny dla losów tabeli. Enea była liderem, a Promna była druga i traciła cztery punkty. Na boisku kompletnie nie było jednak tego widać. Gospodarze już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Bartłomieja Książka. W 31. minucie podwyższył Hubert Strzelczyk, a kilka chwil później trzeciego gola strzelił Hubert Śliwiński. W 66. minucie goście za sprawą Sebastiana Ząbkowskiego uwierzyli, że mogą jeszcze zmienić losy tego spotkania, ale gospodarze dość szybko wybili im to z głowy. 120 sekund później trafił Roman Skowroński, który po przerwie pojawił się na murawie. Kolejne gole padły w samej końcówce – najpierw w 85. minucie golkipera gości pokonał Książek, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Skowroński.

- Wydaje mi się, że zabrakło nam wiary w siebie. Przez kilka pierwszych minut wyglądaliśmy w porządku, ale potem zespół Energii przeważał i trzeba im to przyznać. Nie składamy broni, drugie miejsce też pozwala walczyć o awans, więc walczymy dalej - mówi Kajetan Szymański, zawodnik LKS Promna

- Wynik i nasza gra jest bardzo dobra. Chciałbym jednak pochwalić zespół z Promnej, bo na 10 meczów wygrali aż 9. My w ostatnich meczach graliśmy dobrze, ale brakowało nam trochę skuteczności i szczęścia. To wszystko było w dzisiejszym spotkaniu. Nie patrzymy w tabelę, patrzymy na siebie i naszą grę. Chcemy wygrywać i w każdym meczu strzelać jak najwięcej goli, bo taką ofensywną piłkę preferujemy - wyjaśnia Mariusz Sztobryn, trener Enea Energii Kozienice.

W walce o drugie miejsce nadal pozostaje Drogowiec Jedlińsk i Powiślanka Lipsko. Ci pierwsi rozbili Zodiaka Sucha 6:1, a drudzy Jodłę Jedlnia-Letnisko 4:0. Remis 2:2 padł w meczu Orła Wierzbica z Szydłowianką Szydłowiec, a wynikiem 1:1 zakończyło się starcie Zwolenianki Zwoleń z Centrum Radom. Drugiej porażki z rzędu doznała Oronka Orońsko, która uległa Pilicy Nowe Miasto 1:2. W innych spotkaniach Królewscy Jedlnia wygrali z Mogielanką Mogielnica 1:0, Iskra Gózd pokonała Zawiszę Sienno 3:2, a Gryf Policzna wygrał z Iłżanką Kazanów 1:0.