Tylko punkt Radomiaka w Sosnowcu. "Zieloni" prowadzili 2:0, ale ostatecznie zremisowali 2:2

Tylko punkt Radomiaka w Sosnowcu.

Radomiak znakomicie rozpoczął pojedynek w Sosnowcu. Już w drugiej minucie "Zieloni" mieli rzut rożny. Po stałym fragmencie wykonywanym przez Abramowicza, piłka trafiła do Karwota, a ten sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po zdobytym golu goście dalej nadawali ton grze, choć w kolejnych minutach Zagłębie nieco więcej utrzymywało się przy piłce. W 17 minucie po stronie gospodarzy próbował uderzać Małecki, ale strzał ten był bardzo niecelny. W 28 minucie groźnie było w polu karnym Miszty. Po błędzie Jakubika, piłka trafiła do Benety, ale bramkarz Radomiaka był górą w pojedynku "jeden na jeden".

W 34 minucie "Zieloni" podwyższyli na 2:0. Z lewej strony dogrywał w pole karne Abramowicz, piłka trafiła pod nogi Michalskiego, ten wyłożył futbolówkę Makowskiemu, który płaskim strzałem po ziemi przy słupku pokonał golkipera Zagłębia! Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Radomianie rozgrywali naprawdę dobre zawody.

Już w przerwie w obu ekipach zaszły pierwsze zmiany. W drużynie gości Mikitę zastąpił Banasiak, a u gospodarzy Piasecki wszedł za Hołotę. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, bowiem w drugiej połowie rozszalała się burza w Sosnowcu. Zagłębie nieco przyspieszyło w tej części gry, ale brakowało konkretów. Po dośrodkowaniu Nawotki dobrze w 62 minucie interweniował Miszta. W kolejnych fragmentach mecz się nieco uspokoił i dużo było gry w środku pola.

To może nieco uśpiło piłkarzy Radomiaka. W 68 minucie piłkę na prawym skrzydle dostał Nowotka, dośrodkował w pole karne wprost na głowę Piaseckiego, który pokonał Misztę i było 2:1. Kwadrans przed końcem po kontrze próbował strzelać Fundambu, ale uderzenie zablokował Polczak. W 81 minucie po podbramkowym zamieszaniu w ostatniej chwili piłkę wybił Abramowicz. "Zieloni" w końcówce wypuścili zwycięstwo z rąk. W 88 minucie po podaniu ze strefy środkowej piłkę przejął Szwed, podał do Piaseckiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Misztę zdobywając swojego drugiego gola w tym pojedynku i Radomiak zamiast trzech "oczek" w Sosnowcu zdobył tylko jedno.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 2:2 (0:2)
Bramki: Piasecki 67 i 88 - Karwot 2, Makowski 34.
Zagłębie: Chorążka - Ryndak, Polczak, Grzelak, Beneta - Nawotka (77 Szwed), Babiarz, Hołota (46 Piasecki), Karbowy, Małecki, Rubio (62 Pawłowski).
Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz, Michalski (70 Lewandowski), Kaput, Karwot, Makowski, Mikita (46 Banasiak), Górski (68 Fundambu).
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).
Żółte kartki: Beneta, Małecki, Grzelak - Mikita, Karwot, Świdzikowski.