Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

TFL: Radom lepszy od Reszty Świata

TFL: Radom lepszy od Reszty Świata
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po niespełna dwóch latach przerwy federacja TFL powróciła do Radomia. Tym razem organizatorzy postanowili jeszcze bardziej postawić na walki radomskich zawodników i w 11 pojedynkach zobaczyliśmy w akcji aż dziewięciu reprezentantów klubów z naszego regionu. To przełożyło się na frekwencję i doskonały doping, który niósł do walki radomskich fighterów. Po zliczeniu wszystkich wyników okazało się, że Radom pokonał Resztę Świata 7 do 2.

Krzysztof Świętulski – Michał Kostecki

Sobotnia gala rozpoczęła się od starcia Krzysztofa Świętulskiego z Michałem Kosteckim. Od początku pojedynku aktywniejszy był Kostecki, który już w pierwszej rundzie obalił rywala i tylko gong kończący to starcie uratował Świętulskiego. W drugiej rundzie zawodnik z Garwolina ruszył do odrabiania strat, ale w parterze popełnił jeden błąd, który mógł go kosztować porażkę przed czasem. Jednak dźwignia założona przez Kosteckiego nie okazała się kończąca, choć ponownie z ratunkiem przyszedł Świętulskiemu gong. W ostatnie starcie lepiej wszedł Kostecki, ale potem to Świętulski przejął inicjatywę, ale nie potrafił zakończy walki przed czasem.

Werdykt: Michał Kostecki – jednogłośne zwycięstwo na punkty.

Dominik Tkaczyk (Radomski Klub Taekwon-do) – Patryk Ożóg

Pierwszym radomskim zawodnikiem w oktagonie był Dominik Tkaczyk z Radomskiego Klubu Taekwon-do, który zmierzył się z Patrykiem Ożogiem. Walka rozpoczęła się od wzajemnego badania sił w stójce. Ożóg nastawiał się na pojedyncze kopnięcia, ale jako pierwszy do obalenia doszedł Tkaczyk. Jednak w ostatnich sekundach pierwszego starcia radomski zawodnik stracił inicjatywę i oddał ją rywalowi. W drugiej rundzie Tkaczyk błyskawicznie powalił rywala i dominował niemal przez całe starcie. Natomiast ostatnia runda rozpoczęła się od chaotycznej wymiany ciosów. Obaj zawodnicy nie mieli już sił i przez dwie minuty właściwie tylko się szarpali. Później Ożóg rzucił Tkaczykiem o deski, ten jeszcze uwolnił się z niewygodnej pozycji i w ostatnich sekundach sam cisnął rywalem o podłoże, ale to nie wystarczyło do przekonania arbitrów.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/gala-tfl16-radom-kontra-reszta-swiata-cz1-zdjecia/54469

Werdykt: Decyzją sędziów 2:1 walkę na punkty wygrał Patryk Ożóg.

Piotr Mochocki (Cross Fight Radom) – Michał Grzesiak

Pojedynek Piotra Mochockiego z Cross Fight Radom z Michałem Grzesiakiem niemal cały przebiegał w stójce. Pierwszą rundę obaj zawodnicy poświęcili na wzajemne badanie sił, a do ataku ruszyli dopiero w drugim starciu. W bezpośredniej wymianie ciosów lepiej prezentował się Mochocki, który parokrotnie mocnymi uderzeniami trafił rywala. Trzecie starcie rozpoczęło się od szturmu zawodnika Cross Fight Radom. Mochocki piorunującym ciosem powalił rywala na deski, a później dobił go w parterze. Sędzia bez wahania przerwał pojedynek i wskazał pewne zwycięstwo radomskiego fightera.

Werdykt: Piotr Mochocki wygrywa przez TKO w 45. sekundzie III rundy.

Patryk Kaczmarczyk (Radomski Klub Taekwon-do) – Szymon Biłas

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Patryk Kaczmarczyk z Radomskiego Klubu Taekwon-do dominował przez całą walkę z Szymonem Biłasem. Radomski zawodnik niemal od pierwszej do ostatniej minuty miał przewagę nad rywalem i praktycznie na pełnym dystansie trzymał go w parterze. Jedynym zagrożeniem dla Kaczmarczyka była próba założenia dźwigni przez Biłasa w drugiej rundzie, ale zawodnik RKT oddalił to niebezpieczeństwo i bez problemu dopisał kolejne zwycięstwo do rekordu.

Werdykt: Patryk Kaczmarczyk – jednogłośne zwycięstwo na punkty.

Piotr Przepiórka (Cross Fight Radom) – Artur Berezovsky (Ukraina)

Dla Piotra Przepiórki była to czwarta w karierze walka w formule MMA w tym druga toczona w Radomiu i niestety druga przegrana. Były zapaśnik aktywnie rozpoczął pojedynek, ale rywal z Ukrainy okazał się twardym przeciwnikiem. W oktagonie pojawiło się wiele krwi, bowiem obaj zawodnicy mocno porozcinali sobie twarze. Niestety w końcówce pierwszej rundy Przepiórka popełnił błąd w obronie i pozwolił rywalowi na założenie dźwigni. Berezovsky zaczął dusić radomskiego zawodnika, a ten po chwili odklepał.

Werdykt: Artur Berezovsky wygrywa przez duszenie zza pleców w 3.50 I rundy.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/gala-tfl16-radom-kontra-reszta-swiata-cz2-zdjecia/54470

Marcin Łuczyński – Michał Piwowarski

W drugim pojedynku bez udziału radomskiego zawodnika zmierzyli się najciężsi atleci radomskiej gali Marcin Łuczyński i Michał Piwowarki. Faworytem był ten pierwszy, ale nie potwierdził tego w oktagonie. Od pierwszych sekund do ataku ruszył Piwowarski, który mocnym ciosem powali rywala, a potem próbował skończyć walkę w parterze. Po trzech minutach sędzia podniósł pojedynek do stójki, ale wtedy Piwowarki błyskawicznie założył rywalowi duszenie i skończył tę walkę.

Werdykt: Michał Piwowarski wygrywa przez duszenie gilotynowe w 3.27 I rundy.

Marcin Skrzek (Cross Fight Radom) – Gustavo de Oliveira Silva (Brazylia)

Na gali TFL w Radomiu kolejne efektowne zwycięstwo do rekordu dopisał Marcin Skrzek. Zawodnik Cross Fight Radom nie miał najmniejszego problemu z pokonanie rywala z Brazylii. Radomski fighter spokojnie wyczekał przeciwnika, a potem jednym mocnym ciosem sprowadził go do parteru. W tej płaszczyźnie okładał Oliveirę, jak Pudzian Najmana i sędzia po kilku sekundach zakończył ten pojedynek.

Werdykt: Marcin Skrzek wygrywa przez TKO w 2.01 I rundy.

Mateusz Głuch (Radomski Klub Taekwon-do) – Witalij Dżus (Ukraina)

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W kolejnej walce kibice zgromadzeni w radomskiej hali MOSiR-u mogli oglądać doświadczonego Mateusza Głucha. Zawodnik Radomskiego Klubu Taekwon-do od początku kontrolował przebieg pojedynku, a po dwóch minutach wyprowadził proste kopnięcie, które trafiło wprost w szczękę rywala. Ukrainiec padł na deski, a Głuch nawet nie musiał go dobijać.

Werdykt: Mateusz Głuch wygrywa przez KO w 2.04 I rundy.

Jakub Ozga (Cross Fight Radom) – Wojciech Kaźmierczuk

Walka Jakuby Ozgi pobudziła publiczność, a zwłaszcza fanów Radomiaka, którzy przyszli na MOSiR dopingować swojego kolegę. Ozga czując wsparcie publiczności pokazał się z dobrej strony. Dominował przez całe trzy rundy i nawet przez moment jego zwycięstwo nie było zagrożone. Zawodnik Cross Fight Radom w każdej rundzie obalił przeciwnika, a potem kontrolował walkę w parterze okładając rywala mocnymi ciosami. Niestety Kaźmierczuk wykazał niezwykły hart ducha, który pozwolił mu dotrwać do ostatniego gongu tego pojedynku.

Werdykt: Jakub Ozga – jednogłośne zwycięstwo na punkty.

Sławomir Kołtunowicz (Radomski Klub Taekwon-do) – Sergio Higaldo (Hiszpania)

Sławomir Kołtunowicz błyskawicznie sprowadził walkę do parteru. Początkowo w tej płaszczyźnie radomski zawodnik miał małe problemy, bo Hiszpan próbował zapiąć duszenie, ale zawodnik RKT błyskawicznie wyjaśnił sytuację. Uciekł z zagrożenia, a potem poprawił swoją pozycję i zasypał rywala gradem ciosów. Sędzia nie miał wątpliwości i dosyć szybko przerwał ten pojedynek. Po walce radomski zawodnik usłyszał obietnicę włodarzy federacji TFL, że dostanie walkę o pas w kategorii do 66 kilogramów.

Werdykt: Sławomir Kołtunowicz wygrywa przez TKO w 2.45 I rundy.

http://www.cozadzien.pl/sport/wielkie-emocje-w-klatce-przed-nami-gala-tfl-16/54358

Cezary Kęsik (Cross Fight Radom) – Mikhail Bureskhin (Białoruś)

W walce wieczoru Cezary Kęsik z Cross Fight Radom bronił pasa mistrza federacji TFL w wadze średniej. Rywalem „Lubelskiego czołgu” był zawodnik z Białorusi Mikhail Bureskhin. Pojedynek rozpoczął się od mocnym ataków Białorusina, ale po początkowych problemach Kęsik dosyć szybko przejął inicjatywę. Zawodnik Cross Fight Radom sprowadził walkę do parteru, a tam już w pełni kontrolował sytuację. Znalazł lukę w obronie rywala i zamęczył go gradem mocnych ciosów. Sędzia przerwał pojedynek po niespełna czterech minutach I rundy. Tym samym Cezary Kęsik obronił pas mistrzowski federacji TFL. Po tej walce „Lubelski czołg” dostał zaproszenie do występu na gali KSW, która w kwietniu odbędzie się w Lublinie.

Werdykt: Cezary Kęsik wygrywa przez TKO w I rundzie.

Krzysztof Domagała

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy