Szczypiornistki PreZero APR-u Radom wciąż w grze o awans do finałów mistrzostw kraju

Radomianki po piątkowej porażce z Victorią Świebodzice, myśląc o włączeniu się do walki o awans do Final Four nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów z Pogonią Zabrze. Podobny cel przed spotkaniem towarzyszył gospodarzom, które dzień wcześniej przegrały z drugą drużyną Pogoni.

W przeciwieństwie do meczu z Victorią to podopieczne Rafała Banaczka w pierwszej części gry goniły wynik, dwukrotnie tracąc do rywalek nawet cztery gole. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną zabrzanek 14:12.

Jeszcze w 37 minucie gola dla miejscowych uzyskała Eliza Przybylska i wydawało się, że szczypiornistkom PreZero ciężko będzie zniwelować straty. Wystarczyły jednak trzy minuty, by Weronika Ormiańska trzykrotnie umieszczała piłkę w bramce rywalek a dodatkowego gola zdobyła również Marta Mazurkiewicz i radomianki wyszły na drugie prowadzenie w meczu.

Jak się miało okazać nie oddały go już przeciwniczkom do końcowej syreny, triumfując różnicą dwóch bramek.

W drugim sobotnim meczu Victoria pokonała Pogoń II Zabrze, co oznacza że stawka niedzielnego pojedynku PreZero APR-u z Pogonią II będzie awans do najlepszej czwórki drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej.

Pogoń 1945 Zabrze – PreZero APR Radom 30:32 (14:12)