Szczypiorniści KSSPR-u Końskie triumfatorami memoriału Markiewicza

W sobotnich zawodach najpierw na parkiet wybiegły siódemki gospodarzy – Enea Orląt Zwoleń i beniaminek I ligi Uniwersytet Radom. Mecz poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono pamięć Grzegorza Markiewicza.

Po tej podniosłej chwili nastąpiła walka na parkiecie, ale wyrównany przebieg pojedynek miał tylko przez pierwsze kilkanaście minut. W drugich zaczęła się uwidoczniać przewaga beniaminka I ligi z Radomia. Juz na przerwę radomianie wypracowali sobie sześciobramkową przewagę. Po zmianie stron podopieczni Karola Drabika nie tylko kontrolowali przebieg meczu, ale ostatecznie wygrali różnica 10. bramek.

W drugim pojedynku półfinałowym KSSPR Końskie po niezwykle wyrównanym i zaciętym meczu pokonało Buskoviankę Busko. Do przerwy był remis 13:13, a całe spotkanie zakończyło się triumfatorem KSSPR-u 26:25.

W meczu, którego stawką było zajęcie trzeciego miejsca Enea Orlęta po dobrym pojedynku pokonała Buskoviankę 30:26. Najwięcej bramek w tym pojedynku – 10 zanotował Sebastian Pawlik.

W końcu w finale memoriału zmierzyły się dwie I-ligowe drużyny. Dużo lepiej w mecz weszli konecczanie, którzy po pierwszych 30. minutach wypracowali ośmiobramkową przewagę.

Po reprymendzie szkoleniowca dużo lepiej w wykonaniu radomian wyglądała druga połowa. Zwłaszcza potężne rzuty Piotra Rojka. Ostatecznie KSSPR wygrał 28:25 i to piłkarze tego zespołu okazali się triumfatorami,

Organizatorzy wręczyli także pamiątkowe statuetki najlepszym zawodnikom. Za najlepszego bramkarza uznano Krzysztofa Markowskiego z Uniwersytetu. Najlepszym strzelcem został Kacper Tuszyński z Orląt, a MVP memoriału został – Bartosz Sękowski.