Sparingowy weekend w regionie (WYNIKI)

Za nami kolejne sparingowe mecze w regionie radomskim. Piłkarze rezerw Radomiaka pokonali Drogowca Jedlińsk 2:0, a LKS Promna takim samym wynikiem ograł Polonię Iłża.

Radomiak II Radom - Drogowiec Jedlińsk 2:0 (0:0)
Bramki: Nowakowski (60'), Grygiel (86')

Radomiak: Kosno - Nowosadko, Wołczyński (89' Klimas), Wiatrak, Krawczyk (25' Kuba, 52' Makowski), Grygiel (87' Stępień M.), Kozakiewicz (72' Śwircz), Nowakowski, Stępień D., Markiewicz, Podsiadły (46' Ostrowski)

LKS Promna - Polonia Iłża 2:0

Kolejną wysoką wygraną zaliczyła czwartoligowa Pilica Białobrzegi. Białobrzeżanie zimą rozbili już Mazowsze Grójec 8:0, a tym razem strzelili o jednego gola mniej ligowemu rywalowi, Energii Kozienice. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego wygrali 7:1. Już do przerwy Pilica wygrywała 4:0. Dwa pierwsze gole zdobył Michał Kucharczyk, a kolejne trafienia dołożyli Marcin Rawski i Rafał Białecki. Po przerwie do siatki trafiał jeszcze Damian Stanisławski (dwa razy), a Kucharczyk skompletował hattricka, pieczętując wynik spotkania. Honorowego gola dla Energii zdobył Hubert Strzelczyk.

- Zagraliśmy dobry mecz, szybką piłką, dużo biegaliśmy i byliśmy bardzo skuteczni. Jednak przy większym szczęściu mogliśmy uzyskać jeszcze lepszy wynik. Mimo to, jestem bardzo zadowolony z dyspozycji zespołu – podsumował spotkanie trener Bolesław Strzemiński.

Energia Kozienice – Pilica Białobrzegi 1:7
Bramki: Strzelczyk – Kucharczyk 3, Stanisławski 2, Rawski, Białecki
Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Białecki, Karasek, Stróżka, Rawski, Michalski, Skałbania, Zawadzki, Kucharczyk oraz Sapała (bramkarz), Sadzik, Janowski, Janiszewski, Król, Bienias, Grodecki, Stanisławski

Aż do Spały na sparingowe starcie udali się piłkarze Oskara Przysucha. Tam zagrali ze Stalą Niewiadów, byłym klubem Princewilla Okachiego. Na bramki w tym meczu kibice czekali aż do ostatnich minut pierwszej połowy. Najpierw dla Oskara trafił Tomasz Zagórski, a kilka chwil później do remisu doprowadził Michał Polit. Na kwadrans przed końcem meczu Jakub Sapieja dograł piłkę do Damiana Kołtunowicza, który zapewnił przysuszanom zwycięstwo.

Stal Niewiadów - Oskar Przysucha 1:2 (1:1)
Bramki: Polit (42') - Zagórski (40'), Kołtunowicz (75')

Oskar: Paweł Wieczorek (46' Mateusz Bochniewski) - Filip Lech (46' Bartłomiej Włodarczyk), Mariusz Moskwa (46' Kacper Kępka), Patryk Walasek, Michał Gil (70' Filip Lech) - Damian Kołtunowicz, Princewill Okachi (70' Dmytro Nikolaiets), Tomasz Zagórski, Jakub Sapieja, Dmytro Nikolaiets (46' Paweł Kapusta) - Cezary Kubryn

Zwycięstwo zaliczyli także piłkarze Zamłynia Radom, który okazali się lepsi od ligowego rywala, Orła Wierzbica. Radomski zespół do wygranej poprowadził Patryk Szubiński, który zimą jest niezwykle skuteczny. Niedawno w meczu z Polonią Iłża zapisał na koncie hattricka, teraz zdobył jednego gola.

Zamłynie Radom -  Orzeł Wierzbica 2:1
Bramki: Szubiński, Kaleta - Miałkowski

Niepokonani w sparingach są natomiast piłkarze Prochu Pionki. Ekipa trenera Roberta Rogali tym razem ograła Jodłę Jedlnia-Letnisko 3:1. Co ciekawe, w zespole z Pionek zagrali Cezary Zieliński i Mateusz Midziołek. Ten pierwszy został ostatnio przedstawiony jako piłkarz Centrum Radom, a drugi grał w "Centralnych" w rundzie jesiennej. - Jeżeli załatwimy sprawy organizacyjne, to Zieliński i Midziołek byliby dużym wzmocnieniem dla drużyny - mówi trener Robert Rogala.

Proch bardzo szybko objął prowadzenie, ale tuż przed końcem pierwszej połowy Jodła wyrównała po bramce z rzutu karnego. Po przerwie na boisku lepiej radzili sobie jednak piłkarze z Pionek, który strzelili dwa gole.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Proch Pionki 1:3 (1:1)
Bramki: Skórnicki (41', rzut karny) - Wnuk (18'), Szczepański (58'), Sobieraj (82')