Sparingi w regionie. Pilica gromi, Oskar i Promna też wygrały

Mające aspiracje do gry w czwartej lidze Mazowsze Grójec zostało mocno pobite przez Pilicę Białobrzegi. Ekipa trenera Bolesława Strzemińskiego urządziła sobie strzelecką kanonadę w sparingu i wygrała 8:0. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, kiedy Michał Kucharczyk wykorzystał podanie Bartosza Zawadzkiego. Kucharczyk chwilę później pewnie wyegzekwował rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Jeszcze przed przerwą król strzelców czwartej ligi skompletował hattricka. Po przerwie hattricka skompletował też Damian Stanisławski, który otworzył strzelanie w drugiej połowie gry. Piątego gola dołożył Rafał Stróżka, ale potem trafiał już tylko "Stasiek". Najpierw wykorzystał podanie Stróżki, potem skutecznie wykonał rzut karny za faul na Rafale Białeckim, a na koniec wykończył akcję Marcina Rawskiego. W sparingu nie zagrali z różnych powodów Piotr Skałbania, Tomasz Janiszewski i Jerzy Grodecki. Wyróżnił się za to testowany Ukrainiec, który zaliczył dwie asysty przy bramkach Kucharczyka i Stanisławskiego.

Pilica Białobrzegi - Mazowsze Grójec 8:0 (3:0)
Bramki: Stanisławski 4, Kucharczyk 3, Stróżka

Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Janowski, Karasek, Sadzik, Rawski, Zawadzki, Kacperkiewicz, Michalski, Kucharczyk oraz Sapała (bramkarz), Król, Bienias, Stanisławski, Białecki, Stróżka, testowany zawodnik z Ukrainy

Problemy z grającym w Klasie A Drogowcem Jedlińsk miał LKS Promna. Ekipa trenera Pawła Potenta do przerwy przegrywała 0:1. Po zmianie stron klub z Promnej odwrócił losy gry, strzelając trzy gole. Wynik meczu ustalił Marcin Bykowski, który wykorzystał rzut karny.

LKS Promna - Drogowiec Jedlińsk 3:1 (0:1)
Bramki: testowany, Dubina, Bykowski - Zenik

Premierową wygraną zaliczyli piłkarze Oskara Przysucha. Podopieczni trenera Pawła Góraka wcześniej ulegli Prochowi Pionki, a teraz ograli inny klub z okręgówki, Zamłynie Radom. W Przysusze wciąż sporo się dzieje pod względem testów. Sprawdzani są Ukraińcy: Jarosław Myc i Dmitrij Nikołajec. Testowani są też Polacy - Mateusz Bochniewski z Broni Radom i nieźle radzący sobie w lidze okręgowej Cezary Kubryn oraz Łukasz Hebda. Ten pierwszy jesienią strzelił cztery gole w Jodle Jedlnia, a drugi zaliczył sześć trafień dla Iłżanki Kazanów. Hebda zdołał wpisać się na listę strzelców także w sparingu. Podobnym wyczynem popisał się kolejny zawodnik z ligi okręgowej, Michał Bednarek, który jesienią zdobył siedem bramek dla Szydłowianki i był czołową postacią zespołu w Pucharze Polski.

Zamłynie Radom - Oskar Przysucha 0:2 (0:1)
Bramki: Bednarek (20'), Hebda (80')

Oskar: Wieczorek (46' Bochniewski) - Lech, Walasek, Moskwa, M. Gil - Bojek, Kępka, Sapieja, Kubryn - Bednarek, Madej oraz Myc, Nikołajec, Hebda.

Energia Kozienice postawiła się silniejszej drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Trzecioligowiec dominował na boisku, jednak nie potrafił przełożyć tego na gole. Pierwsza bramka padła dopiero po przerwie, a kolejne w końcówce spotkania, kiedy kozieniczanie grali mocno odmłodzonym składem.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Energia Kozienice 3:0 (0:0)
Bramki: Łokieć, Kutera, Bełczowski