Sokół lepszy od Broni

Broń Radom wróciła z Ostródy na tarczy. Podopieczni trenera Artura Kupca przegrali z rywalem trzema bramkami, ale przez ponad połowę meczu musieli grać w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę w 42. minucie gry obejrzał Kamil Czarnecki. Wcześniej z boiska z urazem zszedł Emil Możdżonek. Te dwa zdarzenia mocno zamieszały w planach trenera Kupca.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla gospodarzy. Najpierw w boczną siatkę trafił Konrad Paterek, a potem Przemysław Wicik. Ten pierwszy miał stuprocentową okazję, zdążył już nawet minąć bramkarza, natomiast Wicik zaryzykował strzałem z rzutu wolnego. Po pół godzinie gry na boisku przeważali "Broniarze", którzy stworzyli sobie jeszcze kilka, nieco mniej groźnych, szans. Wtedy jednak Marcin Kajca pokonał Pawła Młodzińskiego w sytuacji sam na sam. Bramkarz Broni raz jeszcze skapitulował siedem minuty później. Czarę goryczy przelała czerwona kartka dla Kamila Czarneckiego. Brzydki faul napastnika klubu z Plant jeszcze bardziej osłabił zespół, który chwilę wcześniej stracił przecież podstawowego młodzieżowca. Do przerwy gospodarze prowadzili z Bronią 2:0.

Po zmianie stron Broń znów spróbowała swojej szansy i była bliska powodzenia. Maksim Kventsar trafił jednak w poprzeczkę. Ta sytuacja zemściła się chwilę później. Łukasz Siedlik po raz drugi wpisał się na listę strzelców Sokoła, tym razem po udanym kontrataku gospodarzy. "Broniarze" w ofensywie zgaśli, a ostródzianie się rozpędzali. W kolejnej dogodnej okazji udało im się jednak ustrzelić jedynie słupek. Tuż przed zakończeniem meczu Paweł Młodziński uchronił Broń od wyższej porażki, popisując się efektowną interwencją.

Za tydzień "Broniarze" podejmą Znicz Białą Piskę.

Sokół Ostróda - Broń Radom 3:0 (2:0)
Bramki: Kajca (35'), Siedlik (42', 53)

Broń: Młodziński - Leśniewski, Gorczyca, Kventsar, Wicik, Możdżonek (29' Pietralski), Czarnota (79' Więcek), Imiela, Nowosielski, (57' Stefański), Paterek (81' Winiarski), Czarnecki

Sokół: Bąbel - Wenglorz, Paczkowski, Kajca, Kowalski (61' Jodłowski), Lisiecki, Stryjewski (46' Wojciechowski), Siedlik (89' Panek), Danilczyk, Maternik, Otręba.