Śnieżny sparing Broni z KSZO

Mecz zaplanowany do rozegrania na godzinę 12.00, ostatecznie rozpoczął się z prawie półtoragodzinnym opóźnieniem. Obie drużyny właśnie przez taki okres musiały oczekiwać na to, że boisko MOSiR-u zostanie odśnieżone...

Gdy tak się stało, to w dużo lepszym stylu w pojedynek weszli gospodarze. Wystarczyło 21. minut, by po golach: Przemysława Śliwińskiego i Michała Kielaka, Broń wygrywała 2:0. Bramkę kontaktową dla drużyny gości uzyskał Wojciech Trochim i do przerwy radomianie prowadzili 2:1.

Po zmianie stron, zarówno Artur Kupiec, jak i trener gości Tadeusz Krawiec, dokonali zmian w składach drużyn. Te miały wpływ na obraz drugich 45. minut. W nich dużo lepiej prezentowali się piłkarze KSZO.

Wyrównującą bramkę w 51. minucie uzyskał radomianin Szymon Stanisławski wykorzystując błąd bramkarza miejscowych Mateusz Małecki. Za to wynik - toczonego w arcytrudnych warunkach atmosferycznych meczu – ustalił Konrad Zaklika. Zawodnik KSZO skorzystał z niezdecydowania defensorów Broni i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

- Cieszymy się z tego, że do meczu w ogóle doszło. Dziękuję rywalom, że do nas przyjechali i wykazali się cierpliwością, oczekując na odśnieżenie murawy boiska. To jest skandal, że władze obiektu, prace związane z przygotowaniem boiska rozpoczęły dopiero w momencie, kiedy sparing miał się rozpoczynać. Jeśli chodzi o sam mecz, to prowadząc 2:0 - zbyt łatwo pozwoliliśmy rywalom na zdobywanie bramek. Mieliśmy okazje ku temu, żeby zamknąć ten sparing, ale to nam się nie udało, co wykorzystali rywale. Uważam jednak, że błędy jakie popełniliśmy przy tych bramkach wynikały poniekąd ze złego stanu nawierzchni – oznajmił trener Kupiec.

Broń Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (2:1)

Bramki: Śliwiński 16, Kielak 21 - Trochim 37, Stanisławski 51, Zaklika 80

Broń: Zacharski (46. Małecki) - Machajek, Kiercz (46. Jagieło), Jagiełło (46. Dąbrowski), Rogoziński (46. Kolosowski) - Pociecha (60. Piotrowski) Dias (46. Jończyk), Kielak (46. Leśniewski), Wolski (46. Szkopinski) - Śliwiński (60. Goljasz), Goljasz (46. Smuczyński).