Cerrad Czarni Radom 0:3 Asseco Resovia Rzeszów (zapis relacji)

W drugiej kolejce PlusLigi, Cerrad Czarni Radom przegrali u siebie z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Mimo ambitnej postawy radomianom nie udało się zdobyć ani jednego seta.

Cerrad Czarni Radom             0:3         Asseco Resovia Rzeszów
     (22:25, 22:25, 21:25)

* MVP tego meczu został Krzysztof Ignaczak (Resovia)
21:25 Neroj do Piovarciego, ale ten niestety atakuje w aut i Resovia wygrywa 3:0
Konarski za Tichacka (Resovia)
21:24 Perłowski podbity, ale nie udało się przebić radomianom piłki na drugą stronę. Piłka meczowa dla Resovii
21:23 po bloku Wachnik
druga w tym secie przerwa dla trenera Prygla
20:23 Kamiński ze środka
19:23 autowy serwis Gutkowskiego
19:22 po skosie mimo potrójnego bloku atakuje Gutkowski
18:22 autowy atak Kooistry, choć radomianie sugerują, że piłka odbia się od bloku. Sędzia pozostaje niewzruszony
18:21 ... Lotman również
17:21 Piovarci psuje zagrywkę
Piovarci za Ostrowskiego (Czarni)
17:20 błąd odbicia po stronie gości
Kooistra za Bołądzia (Czarni)
16:20  Gutkowskiego zablokowany przez Schopsa na lewym skrzydle
16:19 piłka sytuacyjna do Bołądzia i blok Resovii. Swoją pierwszą przerwę w tej partii wykorzystuje trener Prygiel
16:18 świetny, techniczny atak Lotmana
16:17 tym razem atakujący Czarnych wybił piłkę po bloku rzeszowian
15:17 Bołądź zatrzymany
15:16 Neroj psuje serwis. Druga przerwa techniczna w trzecim secie
15:15 długa wymiana zakończona efektownym podwójnym blokiem Czarnych na Schopsie!
10:11 ponownie Bołądź!
9:10 Bołądź jest dzisiaj bardzo skuteczny - kolejny zdobyty punkt przez atakującego Czarnych

* czas na dziesięciominutową przerwę
22:25 Westphal dwa razy atakował w tej akcji. Niestety, został zablokowany i rzeszowianie prowadzą 2:0
22:24 Bołądź niestety atakuje w aut. Trudną piłkę miał młody zawodnik Czarnych. Przerwa dla radomian
Piovarci za Kamińskiego (Czarni)
20:20 kapitalnie z trudnej piłki poradził sobie Wachnik! Znakomity plas za siatkę przyjmującego Czarnych
19:20 Nowakowski z krótkiej
19:19 ... podobnie po zagrywce Achrema
18:19 po serwisie Bołądzia piłka ugrzęzła w siatce
18:18 mamy remis! Westphal atakiem z lewego skrzydła kończy długą akcję! Przerwa dla gości
Drzyzga za Schopsa (Resovia)
17:18 autowy serwis Schopsa
16:18 odpowiedź Schopsa znakomita - atak po skosie
16:17 Bołądź z prawego skrzydła bezbłędnie
15:17 Schops bez problemu poradził sobie z pojedynczym blokiem Westphala
15:16 szybka piłka do Wachnika, a ten technicznym atakiem obił blok
14:16 świetny atak po prostej Lotmana. Amerykanin poradził sobie znakomicie choć miał między blokiem a antenką zaledwie pół metra wolnego miejsca. Druga przerwa techniczna
8:8 dobry atak gości, radomianie nie zdołali go wybronić
8:7 tym razem w roli głównej Ostrowski, który pojedynczym blokiem zatrzymał Perłowskiego! Pierwsza przerwa techniczna w tym secie
7:7 pojedynczy blok Bołądzia na Achremie!
6:7 świetnie radzi sobie dzisiaj Bołądź! Kolejny dobry atak młodego atakującego Czarnych
5:7 z szóstej strefy skuteczny Achrem
5:6 Tichacek popełnia ten sam błąd
4:6 Kamiński zagrywa w siatkę
4:5 Wachnik nic nie zrobił sobie z potrójnego bloku Resovii - zaatakował po dłoniach rzeszowian!
II SET

22:25 wysoka piłka do atakującego Czarnych, ale tym razem został zatrzymany i mistrz Polski wygrywa pierwszą partię
22:24 ponownie Bołądź! Tym razem przełamał potrójny blok. Druga przerwa dla trenera Kowala
21:24 trudna piłka do Bołądzia, ale atakujący Czarnych przytomnie obija blok
20:24 Konarski nie pomylił się na prawym skrzydle
20:23 as serwisowy Wachnika!
19:23 długa wymiana zakończona świetnym atakiem po bloku Bołądzia! Przerwa dla Resovii
* decyzja podtrzymana - punkt dla radomian
18:23 Lotman z lewego skrzydła w aut. Tym razem o wideoweryfikację prosi trener Kowal
15:20 na czystej siatce Bołądź atakuje po prostej
14:20 dobry serwis Perłowskiego i problemy z przyjęciem mieli gospodarze. Drugi czas dla Czarnych w tej partii
14:19 Westphal psuje serwis
*14:18 zmiana decyzji! Trener Prygiel miał rację - było jednak dotknięcie siatki po stronie rzeszowian
13:19 długa wymiana zakończona mocnym i skutecznym atakiem po prostej Achrema. Będzie jednak kolejna wideoweryfikacja
12:15 Tichacek do Perłowskiego, a ten pewnym atakiem ze środka zdobywa punkt
12:14 Lotman zatrzymany na lewym skrzydle!
11:14 Ostrowski z krótkiej, rzeszowianie ofiarnie w obronie, ale nie podbili tej piłki
6:11 Schops ze spokojem kończy piłkę na prawym skrzydle
6:10 Kooistra chciał plasować za blok, ale zrobił to zbyt lekko i piłka pozostała na stronie radomian. Przerwa dla trenera Prygla
6:9 w ten sam sposób akcję kończy Nowakowski
6:8 z krótkiej Kamiński
5:8 kapitalny atak Achrema po prostej i pierwsza przerwa techniczna
5:7 tym razem Holender skutecznie obija ręce rzeszowian
4:7 Kooistra nadział się na blok
4:6 z lewego skrzydła w aut atakuje Westphal. Seria pięciu punktów zdobytych przez mistrza Polski
4:5 Westphal zatrzymany
4:4 punktowy serwis Lotmana
4:3 ależ spokój Achrema - techniczny atak po palcach i piłka trafia w antenkę
4:2 z przechodzącej próbował Neroj ale został zatrzymany
4:1 kolejny blok! Świetny początek Cerrad Czarnych!
3:1 Achrem zablokowany!
2:1 Schops z prawej strony obija ręce blokujących radomian
2:0 Westphal z lewego skrzydła po prostej!
* zaczynamy! Od zagrywki Resovia
I SET

Wyjściowe szóstki:
Czarni: Ostrowski, Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Kowalski (L)
Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Schops, Perłowski, Ignaczak (L)

godz. 16:57 - trwa prezentacja obu zespołów a kibice Czarnych prezentują efektowną oprawę - flaga na całą trybunę!
godz. 16:53 - zawodnicy za kilka chwil zakończą rozgrzewkę
godz. 16:46 - w pierwszej kolejce Czarni przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ 0:3. W takim samym stosunku Resovia pokonała innego beniaminka - BBTS Bielsko Biała
godz. 16:43 - do meczu jeszcze ponad kwadrans, a w hali już panuje niesamowity hałas!

Składy meczowe
Cerrad Czarni: Bołądź, Ostrowski, Radomski, Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Zugaj, Kamiński, Gutkowski, Piovarci, Kowalski (L)
Asseco Resovia: Konarski, Lotman, Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Schops, Drzyzga, Perłowski, Veres, Penchev, Ignaczak (L)

godz. 16:34 - na sektorze przeznaczonym dla gości pojawili się właśnie kibice Resovii
godz. 16:22 - kibice gospodarzy zaznaczyli swoją obecność głośnym śpiewem. Mimo że do rozpoczęcia meczu jeszcze niecałe 40 minut, to bawią się w najlepsze!
godz. 16:20 - w meczowej dwunastce Czarnych nie ma dzisiaj Rafała Faryny, Bartłomieja Grzechnika oraz Pawła Filipowicza. Grzechnik na wczorajszym popołudniowym treningu doznał kontuzji
godz. 16:17 - przy ogromnym aplauzie na parkiecie pojawili się także Cerrad Czarni!
godz. 16:14 - siatkarze Resovii wychodzą właśnie na rozgrzewkę
godz. 16:02 - tłum kibiców czekał na otwarcie wejść do hali. To nastąpiło o godz. 16 i pierwsze osoby są już na trybunach

godz. 16:00 - z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wita Michał Nowak