Rock'n'Rolinc! Radomiak wygrywa w Rybniku!

Radomiak objął prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania. Obydwa zespoły szybko ruszyły do ataku, ale zdecydowanie dominowali "Zieloni". Strzał Damiana Szuprytowskiego obronił Kacper Rosa, ale już w 5. minucie meczu wynik otworzył Jakub Wróbel. Napastnik Radomiaka wykończył dośrodkowanie w pole karne strzałem... piętą. W ten efektowny sposób były piłkarz Bruk-Bet Termaliki strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach naszego klubu.

Strzelona bramka dodała "Zielonym" skrzydeł. Radomiak próbował pójść za ciosem. Swoich szans spróbowali Matthieu Bemba, Wróbel, Leandro i Peter Mazan, ale tym razem zabrakło szczęścia. Efektownym uderzeniem popisał się także Damian Jakubik, który spróbował strzału z przewrotki. Do końca pierwszej połowy bramka jednak nie padła. Radomiak do szatni schodził z zasłużonym prowadzeniem - 1:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. ROW wywalczył rzut wolny, po którym bezpośrednim uderzeniem na bramkę Huberta Gostomskiego popisał się Dawid Kalisz. Strzał minął jednak bramkę "Zielonych" i wynik nie uległ zmianie. Kolejną okazję na zdobycie pięknego gola miał także Damian Jakubik. Obrońca Radomiaka huknął z dystansu, a jego strzał z najwyższym trudem wybronił Rosa.

W 63. minucie meczu nieoczekiwanie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przemysław Brychlik ograł Macieja Świdzikowskiego i pokonał bramkarza Radomiaka, strzelając swoją piątą bramkę w tym sezonie. "Zieloni" nie rezygnowali jednak z walki o trzy punkty. W 73. minucie meczu dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego wylądowało na poprzeczce bramki ROW-u.

Chociaż w drugiej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, to Radomiak zdobył w Rybniku trzy punkty. W 88. minucie spotkania dośrodkowanie Damiana Jakubika wykorzystał Jakub Rolinc, który skierował piłkę do bramki i zapewnił "Zielonym" zwycięstwo w tym niezwykle trudnym meczu.

Radomiak zaczął rundę od dwóch zwycięstw, co napawa optymizmem przed kolejnym meczem. A ten już w najbliższą niedzielę. 25 marca o godz. 14 "Zieloni" podejmą na własnym stadionie Gwardię Koszalin.

ROW Rybnik - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Bramki: Brychlik (63') - Wróbel (5'), Rolinc (88')

ROW: Rosa – Jaroszewski, Muszalik, Gojny, Spratek, Jary, Kujawa, Tkocz, Kalisz, Musiolik, Brychlik

Radomiak: Gostomski – Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Zając - Bemba, Colina (69' Jabłoński), Mazan - Leandro (90' Winsztal), Wróbel (74' Rolinc), Szuprytowski (84' Agu).