Resovia rozbita! Kapitalny mecz Cerradu

W tym roku drużyna Roberta Prygla jest w bardzo dobrej dyspozycji. Co prawda w ostatnich kolejkach radomianie przegrywali z drużynami z czołówki, ale zarówno w meczu z ZAKSĄ, Jastrzębskim jak i Skrą potrafili wygrywać sety. Dlatego „Wojskowi” bez kompleksów podeszli do pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów. Naszych zawodników nie podłamała nawet kontuzja podstawowego – Dimy Teriomenko.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po prostym błędzie Cerradu Czarnych prowadzili 3:1. Jednak radomianie nie pozwolili się im rozegrać. Po udanym bloku Michała Ostrowskiego i Dejana Vincicia był remis 6:6, a chwilę później asa serwisowego posłał Norbert Huber i „Wojskowi” wyszli na prowadzenie. Do stanu 14:14 gra toczyła się punkt za punkt. A potem po mocnym atakach Fornala i Kwasowskiego gospodarze odskoczyli na dwa „oczka” (16:14). Po chwili Rossard najpierw został zablokowany, a następnie wyrzucił piłkę na aut i radomianie prowadzili już czterema punktami (19:15). Resovia w tym secie już się nie podniosła, a sama partia zakończyła się dwoma asami serwisowymi Wojciecha Żalińskiego. Ostatecznie radomianie wygrali pierwszą odsłonę meczu 25:18.

W drugim secie walka jeszcze bardziej się wyrównała. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu i choć na prowadzeniu częściej byli radomianie, to rzeszowianie błyskawicznie niwelowali straty. Dopiero w samej końcówce „Wojskowi” przełamali gości. Najpierw doskonałym atakiem popisał się Huber, a po chwili punkt bezpośrednio z zagrywki dołożył Wojciech Żaliński. Potem piłkę na aut wyrzucił Aleksander Śliwka i radomianie mieli trzy piłki setowe. Pierwszej nie zdołali wykorzystać, ale przy drugiej doskonale kiwnął Dejan Vincić i Cerrad Czarni wygrali tego seta 25:22 i wyszli na prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii Andrzej Kowal wpuścił na boisko rezerwowych, ale zmiany nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Nakręceni radomianie grali jak z nut i od początku trzeciego seta wrzucili jeszcze wyższy bieg. „Wojskowi” szybko zbudowali przewagę i nie oddali jej do samego końca. W pewnym momencie radomianie prowadzili już siedmioma punktami, a ostatecznie wygrali tego seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Fornal, który w sobotę nie tylko dobrze przyjmował, ale i był pewnym punktem w ataku radomskiego zespołu. Choć na statuetkę zasłużył każdy z zawodników, bo cała drużyna zagrała wzorowo.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna Roberta Prygla wyprzedziła w zestawieniu GKS Katowice, a do ósmego Cuprum Lubin traci już tylko dwa punkty, choć ten zespół rozegrał o jeden mecz mniej. Kolejne spotkanie radomianie zagrają w przyszłą niedzielę, 18 marca, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszow 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Cerrad Czarni Radom: Vincić, Kwasowski, Ostrowski, Żaliński, Fornal, Huber, Watten (l)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Śliwka, Perłowski, Jarosz, Rossard, Dryja, Masłowski (l) oraz Kędzierski, Depowski, Schoeps, Chinenyeze