Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomscy sportowcy nagrodzeni przez magistrat

Radomscy sportowcy nagrodzeni przez magistrat
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 – W tym roku skromna uroczystość, ale nie chcieliśmy przerywać tej dobrej tradycji nagradzania tych, którzy przynoszą nam dużo radości, i dzięki którym o Radomiu jest głośno - mówił, witając nagrodzonych, Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Tak jak każdego roku, nagrody zostały wręczone w kilku kategoriach. Poznaliśmy „Złotą Dziesiątkę Sportowców”, „Galerię Trenerów”, „Drużynę Roku”, Sportowa Nadzieję Roku”, „Sportową Imprezę Roku”, „Sponsora Roku”, „Osobowość Roku” oraz laureatów nagrody „Serce dla Sportu”.

- Z uwagi na pandemię to był rok szczególny. Państwo jako sportowcy na pewno wyjątkowo mocno to odczuli. Nie odbyły się przecież najważniejsze imprezy sportowe. Tym bardziej gratuluję osiągnięć. Dziękuję za to, że pomimo tych trudnych czasów pokazaliście hart ducha i prawdziwy sportowy charakter. Mam nadzieję, że ten rok będzie już dużo lepszy i w normalnych warunkach będziecie mogli osiągać swoje cele, i tak jak do tej pory będziecie pięknie promować nasze miasto - mówił, wręczając statuetki, prezydent Radosław Witkowski.

https://www.cozadzien.pl/sport/gala-mistrzow-sportu-2019-podsumowana-nagrodzono-sportowcow-trenerow-dzialaczy-i-sponsorow/62229

W Złotej Dziesiątce Sportowców znaleźli się: Paweł Brach, Weronika Falkowska, Martyna Kotwiła, Patryk Kozłowski, Arkadiusz Kułynycz, Rossi Pereira Leandro, Paulina Nogaj, Daniel Rutkowski, Agata Witkowska i Natalia Wosztyl.

W Galerii Trenerów: Dariusz Banasik, Riccardo Marchesi, Leszezk Trzos, Robert Witka, Sławomir Żeromiński.

W kategorii Nadzieja Sportowa Roku zostali wyróżnieni: Joanna Hajdrowska, Maciej Klimek i Marcel Szymański.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Drużyną Roku został RKS Radomiak, Imprezą Roku Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach, Sponsorem Roku Enea Wytwarzanie, a Osobowością Sportową Roku Andrzej Falkiewicz.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/gala-mistrzow-sportu-2019-zdjecia/62233

W kategorii Serce dla Sportu wyróżnienia powędrowały w ręce Jarosława Ludwińskiego, Mirosława Muchy i Andrzeja Wiatraka.

Wyboru laureatów dokonała kapituła, w skład której weszli członkowie Rady Sportu oraz radomscy dziennikarze sportowi.

Poniżej sylwetki nagrodzonych.

Złota Dziesiątka Sportowców:
Paweł Brach – BKS Radomiak - srebrny medalista MP seniorów, młodzieżowy mistrz Polski w kat. 57 kg, członek kadry narodowej w boksie olimpijskim.
Weronika Falkowska – Akademia Tenisowa Masters - reprezentantka kraju, złota medalistka halowych MP seniorów w grze podwójnej i w grze pojedynczej, złota medalistka młodzieżowych MP; 724. miejsce na światowych listach WTA.
Martyna Kotwiła – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP seniorów w biegu na 200 m i w sztafecie 4x400 m, młodzieżowa mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 i brązowa medalistka w biegu na 200m, kadrowiczka.
Patryk Kozłowski – RLTL ZTE - brązowy medalista MP seniorów w biegu na 5000 m, wicemistrz kraju na 4000 m w przełajach, złoty medalista młodzieżowych MP  na 5000 m i młodzieżowy MP na 4000 w przełajach.
Arkadiusz Kułynycz – złoty medalista Mistrzostw Polski seniorów w zapasach stylu klasycznego w wadze 87 kg, członek kadry narodowej.
Rossi Pereira Leandro – RKS Radomiak - jeden z najlepszych piłkarzy radomskiego zespołu występującego na boiskach Fortuna 1 Ligi.
Paulina Nogaj – MKS Wodnik - czołowa pływaczka kraju, multimedalistka MP seniorów i młodzieżowych MP w pływaniu, zawodniczka kadry narodowej.
Daniel Rutkowski – MMA - były zapaśnik, obecnie mistrz MMA w kategorii wagowej 66 kg, najlepszy zawodnik krajowych rankingów MMA.
Agata Witkowska – E.Leclerc Moya Radomka Radom - jedna z najlepszych, najbardziej doświadczonych libero siatkarskiej Tauron Ligi.
Natalia Wosztyl – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP w biegu na dystansie 400 m przez płotki, srebrna medalistka w sztafecie 4x100 m, młodzieżowa mistrzyni kraju  na 400 m przez płotki, młodzieżowa mistrzyni w sztafecie 4x100 m, a także młodzieżowa wicemistrzyni Polski  na 400 m. 

Galeria Trenerów:
Dariusz Banasik – RKS Radomiak – trener zespołu Radomiaka, czwartejdrużyny Fortuna 1 Liga sezonu 2019/2020; szkoleniowiec, który wprowadził zespoł do baraży o awans do ekstraklasy.
Riccardo Marchesi – E.LeclercMoyaRadomka – trener siatkarek; dzięki jego pracy i zaangażowaniu radomska drużyna stała się rewelacją rozgrywek i obecnie zajmuje 2. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie.
Leszek Trzos – RLTL ZTE – trener lekkiej atletyki, którego podopieczni corocznie zdobywają medale w imprezach mistrzowskich, we wszystkich kategoriach wiekowych.
Robert Witka – HydroTruck - trener ekstraklasowych koszykarzy, w przeszłości czynny zawodnik, obecnie realizuje swoje pasje jako szkoleniowiec.
Sławomir Żeromiński – BKS Radomiak – trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników w boksie olimpijskim, obecnie jego podopiecznymi są m.in. medaliści MP Paweł Bracha i Agata Kaczmarska.

Nadzieja Sportowa Roku:
Joanna Hajdrowska – RLTL ZTE – brązowa medalistka lekkoatletycznych MP seniorów, młodzieżowa mistrzyni kraju w rzucie oszczepem.
Maciej Klimek – MKS Victoria - złoty medalista MP Juniorów w czwórboju nowoczesnym, kadrowicz, reprezentant i jeden z najbardziej utalentowanych zawodników kraju tej dyscypliny
Marcel Szymański – RKS Radomiak - reprezentant Polski w kategorii do lat 16. Mimo młodego wieku od zeszłego sezonu w kadrze pierwszoligowego zespołu Radomiaka, w którym zanotował już debiut.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Impreza Sportowa Roku:
Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach - w zawodach wzięli udział najlepsiz apaśnicy stylu klasycznego Polski, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Organizatorem prestiżowej imprezy było Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego "Olimpijczyk".

Drużyna Roku:
RKS Radomiak - piłka nożna – 4. miejsce w debiutanckim sezonie 2019/2020 Fortuna 1 Ligi, udział w barażach o awans do ekstraklasy. W nowym sezonie drużyna nadal zalicza się do czołówki i po rundzie jesiennej w tabeli rozgrywek Fortuna 1 Ligi plasuje się w czołówce tabeli.

Sponsor Roku:
Enea Wytwarzanie – spółka energetyczna od wielu lat wspiera lokalny sport; to między innymi dzięki pomocy i owocnej współpracy z tym sponsorem piłkarze Radomiaka czy zespół siatkarzy Cerrad Enea Czarni mogą realizować swoje ambitne zamierzenia sportowe. Co warte podkreślenia, mimo pandemii Enea Wytwarzanie nie zaprzestała finansowania sportu w Radomiu i w całym regionie radomskim.

Osobowość Sportowa Roku:
Andrzej Falkiewicz– KS Start - prezes klubu, który w ostatnim okresie zakończył dwuletni proces inwestycyjny obiektu użyteczności publicznej przy ul. Wernera 29/31 polegający na wybudowaniu hali sportowej z widownią i zapleczem. Oddanym do użytku obiekcie w 2020 roku trenuje judo ok. 200 dzieci i młodzieży.

Serce dla Sportu:
Jarosław Ludwiński - prezes Szkolnego Związku Sportowego, członek zarządu SZS Warszawy i województwa mazowieckiego. Od kilkudziesięciu lat niestrudzony propagator sportu wśród dzieci i młodzieży, inicjator oraz pomysłodawca wielu przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia nie tylko wśród najmłodszych.
Mirosław Mucha – jedna z najbarwniejszych postaci radomskiego sportu; swoją przygodę rozpoczynał od piłki nożnej na nieistniejącym już wojskowym stadionie przy ul. Struga. Od niespełna 50 lat kibicom kojarzy się z radomską siatkówką, to na nim spoczywa techniczne przygotowanie meczów zarówno zespołu Cerrad Enea Czarni, jak i E.Leclerc Moya Radomka.
Andrzej Wiatrak – starsi kibice pamiętają p. Andrzeja jako utalentowanego piłkarza, który z czasem swoje zainteresowanie i sportową pasję zaczął dzielić z tenisem  stołowym. Ogromne doświadczenie i zaangażowanie przyniosło znakomite rezultaty. Z upływem lat stał szkoleniowcem, którego podopieczni w tej dyscyplinie odnosili ogromne sukcesy. Trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników, którzy przez lata występowali na poziomie ekstraklasy, zdobywali medale Mistrzostw Polski.

MN / radom.pl fot. Łukasz Wójcik / radom.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 5.173.146.*** 2021-02-05 16:53
  Rossi Pereira Leandro - ten zupełnie tu nie pasuje
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Rrr1910 31.0.63.*** 2021-02-06 08:59
   Koles taki jesteś mocny bo piszesz anonimowo! Proszę przedstaw się.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 5.173.252.*** 2021-02-06 20:36
   Stanoski
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 5.173.154.*** 2021-02-06 13:19
  dlaczego podana jest przynależność klubowa wszystkich laureatów z wyjątkiem pana Wiatraka ? tak was kłuje w oczy ten klub ?
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Obiektywny 88.156.213.*** 2021-02-05 21:22
  Taki w Radomiu poziom to i takie wybory!!!!Kompromitacja.....
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 37.225.22.*** 2021-02-05 20:44
  I to jest cały Radzia. Prezydent 200000 miasta. Z puszką pobiegać, dać nagrody najętym grajkom, którym i tak co miesiąc płaci "niemoralne" pieniądze, a poza tym dramat.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 31.0.126.*** 2021-02-05 19:59
  Skończy się Witkowski skończy się i radomiak. Witkowski ile już naszych pieniędzy wpakowałeś w to szambo
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 88.156.213.*** 2021-02-05 19:10
  Ordery wręczone ...... A terazzzz.......WYP......Ć do Sosnowca gdzie wasze miejsce..... foty zrobione i to się liczy.....uśmiech jakby sie zesr...ł w majty
  • 75%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 37.248.214.*** 2021-02-05 17:08
  Radomiak drużyna roku buahaha. Pytam się za co? Radomka nakrywa czapka radomiaka.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 62.122.119.*** 2021-02-05 17:52
   To kwestia popularności dyscypliny. Można dyskutować, ale na pewno to nie powód aby się tak śmiechem zanosić
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Maradona 88.156.210.*** 2021-02-05 17:51
  Sza Bronki, zamiatać salę i wydawać płaszcze w szatni
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~juror 83.26.184.*** 2021-02-05 16:15
  w kategorii picie roku wygrał-czerwonolicy
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy