Radomka wygrywa, ale spada w tabeli

Przed tym spotkaniem obie drużyny sąsiadowały w ligowej tabeli. Energetyk z jednym punktem przewagi zajmował trzecie miejsce w stawce, a Radomka była tuz za nimi. Dlatego eksperci spodziewali się długiego i wyrównanego spotkania. Jak się później okazało mieli rację.

W pierwszych dwóch setach gra toczyła się niemal punkt za punkt. Raz z przodu była Radomka, a po chwili na prowadzenie wychodził Energetyk. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalom i po rozegraniu dwóch partii mieliśmy remis 1:1.

W trzecim secie do głosu doszły podopieczne Jacka Skroka. Nasza drużyna wrzuciła wyższy bieg i mocną zagrywką rozbijała rywalki. Dzięki temu Radomka wygrała trzeciego seta 25:12 i zapewniła sobie pierwszy meczowy punkt. Niestety w kolejnej odsłonie spotkania nasza drużyna nie potrafiła dobić rannego rywala, mimo iż na początku wywalczyła trzy punkty przewagi. Ta zaliczka okazała się zbyt nikła. Poznanianki odrobiły straty i wygrały tego seta 25:20 doprowadzając tym samym do tie-breaka. Na szczęście w kluczowej partii Radomka nie dała już rywalkom żadnych szans i bez większego problemy wygrała ten mecz 3:2.

Dla E. Leclerc Radomki Radom pojedynek w Poznaniu był piątym wyjazdowym meczem w tym sezonie. Co ciekawe każde z tych spotkań kończyło się po tie-breaku, a aż cztery z nich zostały zapisane na koncie naszego zespołu. Mimo tego zwycięstwa Radomka spadła na piąte miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów, co trzecia Solna Wieliczka i czwarty Energetyk Poznań. Kolejne spotkanie radomska drużyna rozegra za tydzień, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z SMS-em Szczyrk. Telewizyjną transmisję z tego pojedynku będą mogli Państwo oglądać na portalu CoZaDzien.pl. A teraz zapraszamy do retransmisji spotkania z Poznania.

Enea Energetyk Poznań – E. Leclerc Radomka Radom 2:3 (24:26, 25:22, 12:25, 25:20, 9:15)

E. Leclerc Radomka: Przepiórka, Gądek, Ponikowska, Szczepańska, Biała, Kubacka, Samul (l) oraz Bator (l), Miechowicz, Molenda, Pelczarska