Radomianie strzelali w Pucharze Polski

Za nami 1/32 finału Pucharu Polski, w której udział wziął nie tylko Radomiak, ale i jego byli piłkarze. Pochodzący z naszego miasta Szymon Stanisławski oraz Mateusz Radecki wywalczyli awans do kolejnej rundy rozgrywek. Obaj znacząco przyczynili się do zwycięstw swoich klubów. Wisła Puławy z Szymonem Stanisławskim w składzie zmierzyła się z GKS-em Drwinia. Puławianie wygrali 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył właśnie "Stasiek", który pokonał bramkarza efektownym strzałem... przewrotką! W 85. minucie meczu były piłkarz Radomiaka opuścił boisko, a zastąpił go inny radomianin - Krystian Puton. To druga bramka Stanisławskiego w tej edycji Pucharu Polski. "Stasiek" w barwach Wisły rozegrał 11 meczów, w których zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. Z kolei Puton w dziewięciu meczach zdobył jednego gola.

Gol Szymona poniżej od ok. 1:35.

Swojego premierowego gola dla Śląska Wrocław zdobył natomiast Mateusz Radecki. Długoletni piłkarz Radomiaka trafił do siatki w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym i dograniu piłki od Arkadiusza Piecha. Pomocnik mógł wpisać się na listę strzelców wcześniej, ale jego dobitkę po strzale Damiana Gąski obronił bramkarz. Gol Radeckiego od ok. 1:40.

Cały mecz i dogrywkę ma na swoim koncie Bartłomiej Kalinkowski. Zawodnik, który piłkarskie szlify zbierał w Juniorze i Broni Radom, skąd trafił do warszawskiej Legii, zagrał 120 minut w barwach ŁKS-u przeciwko Lechowi Poznań. Łodzianie zakończyli jednak pucharową przygodę.

W Pucharze Polski mieliśmy wiele akcentów związanych z naszym regionem. W rozgrywkach uczestniczyli nie tylko radomianie i wychowankowie naszych klubów, ale też byli piłkarze Radomiaka. We wspomnianym wcześniej spotkaniu Olimpii Elbląg ze Śląskiem Wrocław, w którym bramkę strzelił Mateusz Radecki, po przeciwnej stronie zagrał Michał Kiełtyka. Obrońca, który może się pochwalić 18 meczami i dwoma golami dla Radomiaka zszedł z boiska w 83. minucie gry z kontuzją. Swoją pucharową przygodę zakończyła również Garbarnia Kraków, w której barwach zagrał Jakub Wróbel. Krakowianie odpadli po serii jedenastek, ale napastnik nie miał szansy podejść do piłki ustawionej na "wapnie" - został zmieniony w dogrywce. Z Pucharu Polski odpadła również Siarka Tarnobrzeg, która przegrała 1:4 z Wisłą Płock. Jedynego gola dla tarnobrzeżan zdobył Krzysztof Ropski (26 meczów i gol w Radomiaku). Razem z ŁKS-em i Kalinkowskim z rozgrywkami pożegnał się też Dominik Budzyński. Golkiper, który rozegrał 20 meczów dla "Zielonych" zagrał cały mecz.

Jeśli zaś chodzi o tych, którzy grają dalej, możemy wyróżnić czterech piłkarzy. Marcin Orłowski (15 meczów, sześć goli dla Radomiaka) i jego Puszcza Niepołomice wysoko pokonali KS Paradyż (7:0), ale napastnik nie trafił do siatki. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało natomiast z MKS-em Kluczbork 2:0, a w barwach bielskiego zespołu wystąpił Bartosz Jaroch (14 meczów i gol dla Radomiaka). Jedną bramkę wpuścił Hubert Gostomski (31 meczów dla "Zielonych"), ale jego Bruk-Bet Termalica mimo to pokonała Tura Bielsk Podlaski 4:1. Oprócz Stanisławskiego i Putona z Wisłą awansował też Bartosz Sulkowski (83 mecze i pięć goli dla Radomiaka).

Przed nami jeszcze mecz Victorii Sulejówek z Rakowem Częstochowa. W tym spotkaniu możemy zobaczyć trzech eks-piłkarzy Radomiaka: Adriana Gapczyńskiego w barwach Victorii oraz Kamila Kościelnego i Macieja Domańskiego w Rakowie.

PODSUMOWANIE

Szymon Stanisławski (Wisła Puławy) - 85 minut i gol w meczu z GKS-em Drwinia (1:0)
Krystian Puton (Wisła Puławy) - 5 minut w meczu z GKS-em Drwinia (1:0)
Mateusz Radecki (Śląsk Wrocław) - 90 minut i gol w meczu z Olimpią Elbląg (3:0)
Bartłomiej Kalinkowski (ŁKS Łódź) - 120 minut w meczu z Lechem Poznań (0:1)
***
Bartosz Sulkowski (Wisła Puławy) - 90 minut w meczu z GKS-em Drwinia
Michał Kiełtyka (Olimpia Elbląg) - 83 minuty w meczu ze Śląskiem Wrocław (0:3)
Dominik Budzyński (ŁKS Łódź) - 120 minut w meczu z Lechem Poznań (0:1)
Jakub Wróbel (Garbarnia Kraków) - 99 minut w meczu z GKS-em Bełchatów (1:1, k. 5:6)
Krzysztof Ropski (Siarka Tarnobrzeg) - 90 minut i gol w meczu z Wisłą Płock (1:4)
Marcin Orłowski (Puszcza Niepołomice) - 90 minut w meczu z KS Paradyż (7:0)
Bartosz Jaroch (Podbeskidzie B-B) - 90 minut w meczu z MKS-em Kluczbork (2:0)
Hubert Gostomski (Bruk-Bet Termalika) - 90 minut w meczu z Turem Bielsk Podlaski (4:1)