Radomianie skuteczni w sparingach

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że Damian Kołtunowicz będzie sprawdzany przez rezerwy Górnika Zabrze. Zawodnik z Przysuchy jest już na Śląsku, a na testach w nowej drużynie zameldował się w najlepszym możliwym stylu. Zabrzanie grali sparing z występującą w drugiej lidze Skrą Częstochowa i zremisowali ten mecz 1:1. Wyrównującą bramkę dla Górnika zdobył właśnie Kołtunowicz, który wpisał się na listę strzelców w 39. minucie gry. Zawodnik Oskara Przysucha popisał się dobrym wykończeniem po dograniu z rzutu wolnego. Warto nadmienić, że częstochowianie grali składem, który na co dzień z powodzeniem rywalizuje w drugiej lidze.

W sobotnich sparingach bramkę zdobył też inny radomianin. Piotr Wlazło, aktualnie piłkarz Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, trafił w starciu z Siarką Tarnobrzeg. Pomocnik wykorzystał rzut karny i przyczynił się do wygranej swojego zespołu 2:1. W drużynie "Słoników" zagrał też były piłkarz Radomiaka, Jakub Wróbel. Napastnik jest sprawdzany pod kątem powrotu do klubu z Niecieczy. Sparingowe występy zaliczyli inni piłkarze z regionu - Kacper Pietrzyk zagrał 70 minut w barwach Olimpii Grudziądz, a Dominik Furman zaliczył 45 minut w meczu Wisły Płock z Widzewem Łódź. Przeciwko Radomiakowi wystąpił Paweł Sasin.

W środku tygodnia natomiast występ w sparingu Miedzi Legnica ze SKA Chabarowsk zaliczył Jan Szpaderski. Wychowanek Broni Radom zagrał 45 minut i wpuścił dwie bramki. Gola na swoim koncie zapisał z kolegi Mateusz Radecki, który trafił w spotkaniu Śląska Wrocław z Aallborgiem (2:2). Pomocnik precyzyjnie przymierzył sprzed pola karnego, wykorzystując dobre podanie kolegi z zespołu.