Kolejny sparing Zielonych. Porażka z Wisłą (VIDEO)

Piłkarze Radomiaka Radom doznali pierwszej porażki w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Zieloni przegrali ze swoim ligowym rywalem, Wisłą Puławy 1:2.

VIDEO - TUTAJ

Trener Janusz Niedźwiedź w dalszym ciągu testuje kandydatów do gry w barwach Radomiaka w rundzie jesiennej przyszłego sezonu. W dzisiejszym sparingu z Wisłą Puławy szkoleniowiec Zielonych dał szanse gry dwóm jedenastkom.

Pierwsze pół godziny to jeszcze wyrównana gra. W dwudziestej minucie Dawid Sala miał sytuację sam na sam, ale górą był golkiper Wisły. Chwilę później szansę miał Kacper Wnuk, który nie wykorzystał dogodnej sytuacji po błędzie defensywy. Potem do głosu doszli puławianie co udokumentowali golem. W 40 minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła strzałem głową wykończył Paweł ielski. Jeszcze przed przerwą Wisła miała szansę na podwyższenie rezultatu, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

Na drugą część gry szkoleniowiec Radomiaka posłał do boju zupełnie inną jedenastkę. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. W dalszym ciągu puławianie przeważali. W 50 minucie strzałem po ziemi z prawej strony pola karnego Piotra Banasiaka pokonał Szymon Martuś. Kwadrans przed końcem Radomiaka przed stratą gola uratował Daniel Ciach, który wybił piłkę z linii bramkowej. W 85 minucie po ładnym strzale Jakuba Cieciury golkiper Wisły sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później Radomiak zdobył bramkę honorową, której autorem był Daniel Ciach.

W spotkaniu z Wisłą nie zagrali Michał Domański i Aleksiej Dubina, którzy pożegnali się z Radomiakiem. Po odejściu Domańskiego Zieloni pozostali z zaledwie jednym golkiperem w składzie. Być może do treningów na Struga wróci Łukasz Skowron, który aktualnie jednak przebywa na testach za granicą.

- Każdy sprawdzian jest pożyteczny. Daje mi obraz mojej drużyny, jak teraz wyglądamy, jak wyglądają testowani zawodnicy - podsumował Janusz Niedźwiedź, trener Radomiaka.

Nie wiadomo jeszcze czy Radomiak zagra w sobotę pucharowy mecz z ŁKS Łomża. - Na pewno nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu. Będziemy walczyć do ostatnich chwil, aby zebrać jedenastkę na ten mecz. Będzie trzeba jutro i w piątek uwijać się i wszystko załatwiać. Wierzę w tę ekipę i liczę, że sprężymy się wszyscy razem i uda się nam pojechać do Łomży i rozegrać tam mecz - wyjaśnia szkoleniowiec.

Trener Niedźwiedź zainteresowany był usługami Rafała Grzelaka i Radosława Bartoszewicza, ale obaj nie trafią do Radomiaka. Ten pierwszy prawdopodobnie zagra we Flocie Świnoujście, a drugi zaś dostał ofertę z Miedzi Legnica. Być może do składu Zielonych dołączy Łukasz Białożyt. Na następnych treningach spodziewać się można kolejnych testowanych zawodników.

Radomiak Radom - Wisła Puławy 1:2 (0:1)
Bramki: Ciach 86' - Zabielski 40', Martuś 50'

Radomiak: Banasiak (Zenka 78') - Piwowar (Ciach 46'), Kalinowski (Chrzanowski 78'), Walasek, Klepczyński (Derbich 46'), Sala (Radecki 46'), Michalski (Wł. Puton 46'), Bojek (Cieciura 46'), Leandro (Kornacki 46'), Wnuk (Kostek 46'), Sz. Stanisławski (Cichos 46')