Radomiak Radom 1:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki (ZAPIS RELACJI)

W zaległym meczu 19 kolejki II ligi, Radomiak Radom zaledwie zremisował z przedostatnim w tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, bowiem gra Zielonych nie zachwycała, a goście konsekwentnie dążyli do remisu i im się to ostatecznie udało, a w końcówce mogli nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jeszcze dziś wieczorem na naszym portalu pomeczowa relacja oraz galeria zdjęć, a jutro video.

1:1 (0:0)
47' Odunka - 79' Szczepański

Wyjściowe składy:
Radomiak: Budzyński - Cieciura, Ciach, Świdzikowski, Derbich, Radecki, Figiel, Pach, Kornacki, Prędota, Odunka
Świt: Bigajski - Sosnowski, Kamiński, Drwęcki, Nowotka, Szczepański, Obem, Enow, Szabat, Ziąbski, Strzałkowski

Ławka rezerwowych - Radomiak: Banasiak, Byszewski, Dubina, Leandro, Wlazło, Wójcik, Wnuk
Ławka rezerwowych - Świt: Misiewicz, Zawiska, Grzelak, Drewnowski, Krawczyk, Gajewski

KONIEC MECZU
90 + 4' W tym meczu nic już się nie wydarzy. Obem wybija piłkę na aut i arbiter kończy spotkanie - Radomiak - Świt 1:1!
90 + 3' Jeszcze jedna zmiana w Świcie - Drewnowski za Ziąbskiego
90 + 2' Ależ zamieszanie pod bramką gości! Ciach z dwóch metrów trafia w poprzeczkę! Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości. Gdyby nie to, zapewne wpadłaby do siatki
90 + 1' Faul Szczepańskiego w środku boiska i żółta kartka
90' Leandro na spalonym
90' Trzy minuty dolicza sędzia
90' Wzmaga się doping dla gospodarzy. Rzut wolny z około 30 metrów. Przy piłce Pach, dośrodkowanie ale piąstkuje Bigajski.
89' Odunka strzela, zawodnicy Radomiaka domagają się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką jednego z defensorów Świtu, ale sędzia pozostaje niewzruszony
88' Kolejny żółty kartonik dla gości - tym razem dla Sosnowskiego
87' Żółta kartka dla Gajewskiego (Świt)
86' Strzelał Pach, ale zbyt lekko i Bigajski bez większych problemów
85' Akcja gospodarzy, jednak Leandro nie sięgnął piłki
83' Gra Radomiaka w ostatnich minutach nie wygląda dobrze. To przyjezdni przejęli inicjatywę i zagrażają bramce Zielonych
80' Grzelak za Strzałkowskiego w drużynie Świtu
79' GOOL dla Świtu. Podanie na lewą stronę do Szczepańskiego a ten strzałem po ziemi obok słupka pokonuje Budzyńskiego. Radomiak - Świt 1:1
77' Niegroźne uderzenie Strzałkowskiego
73' Zmiana w Świcie - Galewski za Szabata
73' Kontra Radomiaka. Prawą stroną Byszewski, podaje do Leandro, ten wbiega w pole karne, pada na murawę, ale sędzia nie dyktuje jedenastki. Kibice głośno wyrażają swoją dezaprobatę dla tej decyzji arbitra!
71' Z dystansu strzelał Wlazło, ale wysoko ponad bramką. Wcześniej groźna akcja gospodarzy, ale jeden z graczy Zielonych minął się z piłką
69' Trzecia zmiana w Radomiaku. Leandro za Prędotę. W ekipie gości również - za Enowa wchodzi Zawiska
66' Od kilku minut nad stadionem pada deszcz. Kryta trybuna zdaje egzamin... :)
64' Kontratak Świtu, ale doskonale powstrzymany przez powracającego Byszewskiego
63' Wlazło do Byszewskiego, ten z prawej strony pola karnego. Holuje piłkę i w końcu decyduje się na strzał. Piłka odbija się jednak od jednego z defensorów gości i wychodzi na rzut rożny
61' Byszewski ostro potraktowany przez jednego z graczy Świtu. Bez konsekwencji, arbiter nie odgwizdał nawet rzutu wolnego
60' Przyjezdni próbują sforsować defensywę Radomiaka. Na razie im się to nie udaje
58' Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Świtu - ukarany Ziąbski
56' Strzał Nowotki... trafił prawie w karetkę stojącą za bramką
55' Z lewego skrzydła dośrodkowywał Derbich, jednak kompletnie nieudanie
53' Figiel fauluje - kolejna żółta kartka dla Radomiaka
52' Faul Pacha przy linii bocznej. Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie Sosnowskiego, ale dobrze piąstkuje Budzyński
50' Zieloni znakomicie rozpoczęli drugą połowę
47' GOOOOL dla Radomiaka! Odunka strzelcem bramki! W zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Nigeryjczyka, a ten z piątego metra wpakował ją do bramki! Radomiak - Świt 1:0
46' Lewą stroną Odunka, dośrodkowanie i rzut rożny dla Radomiaka
46' Rozpoczął Radomiak

- Zawodnicy wybiegają już z szatni. W Radomiaku dwie zmiany - Byszewski za Radeckiego. i Wlazło za Kornackiego

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 + 1' Do przerwy bez bramek
45 + 1' Świt miał rzut wolny z lewej strony. Do piłki podszedł Sosnowski. Wydawało się, że będzie dośrodkowywał, ale posłał piłkę bezpośrednio w stronę bramki Radomiaka i bardzo ładną interwencją popisał się Budzyński
45' Minutę do regulaminowego czasu gry dolicza arbiter
45' Kolejny zółty kartonik dla zawodnika Radomiaka - tym razem ukarany Radecki
44' Figiel do Odunki, ten z lewego skrzydła w pole karne, ale nikt do tego dośrodkowania nie doszedł
42' W odpowiedzi Radomiak, ale również golkiper Świtu spisał się bez zarzutu
42' Ziąbski strzela po ziemi, ale broni Budzyński
41' Żółta kartka dla Derbicha
40' Wolny dla Radomiaka z lewej strony. Dośrodkowanie Cieciury jednak zbyt płaskie, wprost na głowę obrońcy przyjezdnych
38' Obrońcy Radomiaka nieporadnie przed swoim polem karnym, piłkę przejęli w końcu goście, ale strzał Szczepańskiego niecelny
35' Dośrodkowanie Sosnowskiego z prawego skrzydła, ale wprost w ręce Budzyńskiego
34' Faul taktyczny Pacha na środku boiska i zawodnik Zielonych otrzymuje żółtą kartkę
33' Dobrą piłkę w polu karnym dostał Figiel, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy wybili futbolówkę
32' Odpowiedź Obema z dystansu, piłka jednak jakieś dwa metry obok bramki Budzyńskiego
31' Strzelał Kornacki, ale daleko obok bramki
29' Na spalonym Ziąbski
28' Nieśmiało swoją obecność na trybunach zaznaczyli kibice Świtu, którzy zjawili się w Radomiu w kilkunastoosobowej grupie
27' Na skraju pola karnego faulowany Pach i Radomiak ma rzut wolny. Uderzał Figiel, ale ponad bramką
26' Nigeryjczyk powrócił już na boisko
25' Odunka leży przy linii bocznej, był faulowany. Potrzebna pomoc medyczna
22' Strzał głową jedenego z zawodników Świtu, ale obok bramki
21' Dośrodkowywał Ziąbski, wybijają obrońcy Radomiaka i rzut rożny dla gości
19' Faulowany Kornacki. Dośrodkowanie Cieciury z wolnego, ale pewnie w bramce Świtu Bigajski
18' W pierwszych kilkunastu minutach gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Jak dotąd ani jeden, ani drugi zespół nie miał dobrej sytuacji pod bramką przeciwnika
16' Odunka walczył o piłkę na prawym skrzydle na wysokości pola karnego rywali, ale arbiter odgwizdał faul zawodnika Radomiaka
14' Nieudane dośrodkowanie gości z rożnego i piłka wychodzi poza boisko
13' Prawym skrzydłem Sosnowski. Wywalczył rzut rożny
11' Rajd Kornackiego lewą stroną, podanie do Figla, ale ostatecznie wybijają obrońcy
8' Strzał Figla z 20 metrów, ale kompletnie nieudany, piłka poleciała wysoko ponad poprzeczką
7' Z dystansu strzelał Obem, ale za lekko i broni bez problemów Budzyński. W odpowiedzi Radomiak. Kolejny korner, z którego jednak ponownie nic nie wynikło
6' Słabe dośrodkowanie Pacha, Świdzikowski nic z tej piłki nie był w stanie zrobić i od bramki Świt
5' Z prawego skrzydła dośrodkowywał Figiel, wybijają jednak obrońcy i rzut rożny dla Radomiaka
3' Jak na razie dużo gry w środku pola. Zieloni grają wysokim pressingiem
0' Zaczął Świt!

godz. 16:01
- minutą ciszy została uczczona pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
godz. 16:00 - trwa oficjalne przywitanie obu drużyn
godz. 15:59 - zawodnicy wychodzą z tunelu na murawę
godz. 15:55 - mecz odbywający się w środku tygodnia nie przyciągnął dzisiaj wielu kibiców na Struga
godz. 15:52 - na trybunach stadionu pojawił się sam Michał Listkiewicz, który jest obserwatorem dzisiejszego spotkania
godz. 15:50 - zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę i za moment udadzą się do szatni
godz. 15:45 - ze stadionu im. Braci Czachorów przy ul. Struga 63 w Radomiu wita Michał Nowak. Za kwadrans początek zaległego meczu 19 kolejki II ligi pomiędzy Radomiakiem Radom a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.