Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak wygrał z liderem na Śląsku!

"Efekt nowej miotły" zadziałał w Radomiaku lepiej niż się spodziewano. "Zieloni" w debiucie trenera Grzegorza Opalińskiego pokonali lidera drugiej ligi, GKS Jastrzębie 2:1 i zrównali się punktami z Wartą Poznań. Nie był to rewelacyjny mecz naszego zespołu, ale wykorzystanie stworzonych okazji pozwoliło nam odnieść cenne zwycięstwo.

W pierwszej połowie meczu działo się niewiele. To gospodarze grali lepiej i przeważali od pierwszych minut. Już w drugiej minucie spotkania wykazać musiał się Hubert Gostomski, który dobrą interwencją uchronił zespół przed stratą bramki. Kilka chwil później nasz bramkarz zderzył się z rywalem w polu karnym, ale sędzia mimo protestów gospodarzy nie dopatrzył się przewinienia. W 10. minucie gry efektowny strzał nożycami mógł dać GKS-owi prowadzenie, ale tym razem jastrzębianie minimalnie się pomylili.

Radomaik odpowiedział w 17. minucie. Ruszyliśmy skrzydłem, Szuprytowski wycofał do kolegi z zespołu, ale szybsi byli obrońcy Jastrzębia. Gospodarze zagrozili nam ponownie w 23. minucie meczu, kiedy po dobrym dośrodkowaniu oddali niecelny strzał głową. Chwilę później GKS wyprowadził groźną kontrę dwóch na jednego, ale powrót Matthieu Bemby i dobra interwencja Martina Klabnika uchroniły nas przed stratą gola. Gospodarze naciskali, jednak byli niezwykle nieskuteczni. Kolejną dobrą okazję zmarnowali mijając się z dobrze dograną w pole karne piłką.

W 39. minucie meczu nierozsądnie zachował się Damian Jakubik, który zaatakował rywala od tyłu w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, ale strzał Kamila Jadacha wyczuł Hubert Gostomski, który wybronił drugi rzut karny z rzędu. Poczuliśmy wiatr w żaglach i jeszcze przed przerwą mogliśmy prowadzić. Rolinc dostał dobre podanie, wpadł w szesnastkę, jednak podjął niezbyt dobrą decyzję i jego strzał obronił golkiper Jastrzębia. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 0:0.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Po zmianie stron lepiej zagrał Radomiak. W narożniku dobrą wymianę podań zaliczył duet Mikita - Rolinc. Czech zagrał w pole karne do Chinonso Agu, który pewnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u. Niedługo potem nasza obrona pogubiła się po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Błąd wykorzystali rywale, który doprowadzili do wyrównania za sprawą Pacholika. W 60. minucie meczu znów prowadziliśmy. Bartosz Jaroszek powalił Jakuba Rolinca w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Leandro.

Od tego momentu niespodziewanie cofnęliśmy się do defensywy. Szansę miał jeszcze Leandro, który został powalony w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. Gospodarze naciskali, jednak wciąż byli nieskuteczni. Do końca meczu skutecznie broniliśmy się przed atakami, na szczęście na tyle skutecznie, że wrócimy ze Śląska z trzema punktami.  Na osobny komentarz zasługuje także zachowanie Jana Tomaszewskiego. Były reprezentant Polski został zaproszony jako gość-ekspert na trybuny stadionu. W trakcie komentowania złośliwie życzył "Zielonym" zajęcia miejsca barażowego, a w przerwie spotkania wygłosił przemówienie, w którym życzył awansu GKS-owi, Warcie i ŁKS-owi. Kibice skwitowali to w sposób dosadny, zakrzykując po zakończeniu meczu słynną przyśpiewkę, zawierającą pytanie "co?".

Miejmy nadzieję, że osądy i przepowiednie Tomaszewskiego spełnią się tak, jak jego poprzednie złote myśli. To w końcu oznaczałoby bezpośredni awans "Zielonych".

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 1-2 Radomiak Radom
Bramki: Piotr Pacholski 57 - Chinonso Agu 51, Leândro 61 (k)
W 39. minucie Kamil Jadach (GKS 1962) nie wykorzystał rzutu karnego.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

GKS: 1. Grzegorz Drazik - 27. Oskar Mazurkiewicz, 4. Piotr Pacholski, 32. Bartosz Jaroszek, 16. Dominik Kulawiak - 22. Krzysztof Gancarczyk, 20. Damian Tront, 7. Tomasz Dzida (11, 3. Kacper Kawula; 74, 11. Dominik Szczęch), 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali (69, 5. Dawid Weis) - 15. Daniel Szczepan.

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 6. Bartosz Skowron - 77. Patryk Mikita, 18. Chinonso Agu, 75. Matthieu Bemba (50, 23. Simón Colina), 9. Leândro (89, 17. Maciej Filipowicz), 7. Damian Szuprytowski (82, 16. Dawid Jabłoński) - 22. Jakub Rolinc (66, 95. Karol Hodowany).

żółte kartki: Tront, Szczęch - Bemba, Grudniewski.
czerwona kartka: Bartosz Jaroszek (59. minuta, GKS 1962, za faul taktyczny).

Szymon Janczyk

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Rosa Fan 95.40.73.*** 2018-04-29 13:32
    Ciule z radomiaka tak się gra. Rozwiazac ten śmieszny klubik. Stop marnowania miejskiej kasy w tym szambie
      ~. 178.235.180.*** 2018-04-29 09:16
      ten z moniuszki to faja. jego poziom intelektualny nie ogarnia tego ze jego klubik jest w 5 lidze a on mysli ze wszyskie media powinny o nim pisac.
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Marcin 94.254.227.*** 2018-04-29 08:08
    Co robił Bemba z Colina? Jeden się wyróżnił kartka drugi... statystyka przebywania na boisku.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Moniuszki 31.0.126.*** 2018-04-28 21:01
    Radaktorku Broń ograła kelnerów 10:0 to jest wynik ale o tym pewnie napiszesz koło poniedziałku dopiero jak przejdzie ci podnieta
      ~green 79.185.62.*** 2018-04-28 23:09
      mówione było 100 razy, o osiedlowym klubiku z frekwencją 100 osób z czego w większości rodzice juniorów, nikt nie chce pisać, kropka
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~zielone planty 79.185.62.*** 2018-04-28 23:13
      na zlocie modeli kolejek na Idalinie w mdku jest 10 razy większa frekwencja niż na broni
      • 86%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Mi(r)co 178.235.182.*** 2018-04-29 07:09
      Rzeczywiście. Wygrana z tak renomowana firmą jak perła Złotokłos odbiła się szerokim echem w całej Europie. Moniuszki zejdź na ziemię.
      • 89%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 178.235.176.*** 2018-04-28 21:53
    a przypomij kolego z moniuszki ktora to jest liga? 4 czy 5 a moze juz b klasa nie ujmujac zadnej z tych druzyn ambicji i woli walki. Przypominając równocześnie że zospoły te graja dla zabawy. A drużyna broni o co gra dla kogo?? dla tych 30 osób na meczu co w wiekszosci to rodziny piłkarzy