Radomiak rozbił Miedź i zapewnił sobie czwarte miejsce w Fortuna 1 Lidze

Radomiak od począku tego spotkania narzucił rywalom swój styl gry. Częściej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało, bowiem "Zieloni" nie mogli sforsować defensywy rywali. Brakowało też sytuacji podbramkowych i strzałów. Gospodarze stosowali wysoki pressing, wymuszając błędy na rywalach. Po jednym z nich piłka trafiła pod nogi Makowskiego, ale jego strzał z 25 metrów poszybował ponad poprzeczką. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie.

Końcówka należała do Radomiaka. W 43 minucie podopieczni trenera Banasika mieli rzut wolny. Z około 20 metrów przymierzył Nowak, ale strzał zatrzymał się na obramowaniu bramki. Minutę później "Zieloni" objęli w końcu prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym, defensorzy Miedzi wybili piłkę przed "szesnastkę", tam dopadł do niej Makowski, który niezwykle precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Załuskę i na przerwę miejscowi schodzili z jednobramkową przewagą.

Radomiak z dużym animuszem rozpoczął drugą część gry. Gospodarze byli bardzo aktywni na murawie i w 54 minucie było już 2:0. W bocznym sektorze boiska faulowany był Leandro. Do piłki podszedł Abramowicz, który przepięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego wpakował piłkę do siatki! Na tym podopieczni Banasika nie poprzestali. Nowak podał górą do Mikity, ten przyjął piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał golkipera Miedzi podwyższając na 3:0. W 67 minucie mogło być 4:0, ale po strzale Makowskiego piłka zatrzymała się na słupku.

"Zieloni" mieli mecz w pełni pod kontrolą, a Miedź wyglądała jakby była już pogodzona z porażką. Radomiak próbował zdobyć jeszcze kolejnego gola. W 79 minucie Leandro po ziemi podał do Nowaka, ten oddał strzał, ale tym razem górą był Załuska. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Radomiak wygrał i zapewnił sobie na koniec sezonu 2019/20 Fortuna 1 Ligi czwarte miejsce, które gwarantuje grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. "Zieloni" będą gospodarzem pierwszego pojedynku barażowego, który zaplanowany jest na 28 lipca. Wcześniej jednak jeszcze przed podopiecznymi Banasika ostatnia kolejka. W sobotę, 25 lipca Radomiak zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Radomiak Radom - Miedź Legnica 3:0 (1:0)
Bramki: Makowski 44', Abramowicz 54', Mikita 62.
Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski (87 Pietrzyk), Cichocki, Abramowicz, Leandro (80 Banasiak), Michalski, Lewandowski (74 Nowakowski), Makowski, Mikita, Nowak.
Miedź: Załuska - Zieliński, Musa, Mijusković (46 Bartczak), Pikk, Marquitos, Roman, Santana, Soljić (46 Pietrowski), Śliwa, Kostorz (74 Makuch).
Żółte kartki: Mikita, Makowski, Cichocki, Michalski - Soljić, Marquitos, Santana, Musa.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).