PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak Radom wygrał z Zagłębiem Sosnowiec i jest liderem Fortuna 1 Ligi!

Zieloni zaczęli to spotkanie w takim samym składzie personalnym jak poprzedni, zwycięski mecz z Chrobrym w Głogowie. Radomiak od początku spotkania z Zagłębiem prezentował się dobrze. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i przez całą pierwszą połowę kontrolowali jej przebieg.

Podopieczni trenera Banasika, który wrócił na ławkę po dwóch meczach zawieszenia byli stroną dominującą, ale brakowało wykończenia. Strzały były albo niecelne, albo blokowane. Zagłębie odpowiedziało dwoma kontrami, ale żadna z nich nie przyniosła zagrożenia pod bramką radomian.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wreszcie, w 28 minucie piłka zatrzepotała w siatce! Po dośrodkowaniu Michalskiego futbolówkę w bramce umieścił po świetnym strzale głową Cichocki. W końcowych minutach pierwszej połowy Zagłębie częściej utrzymywało się przy piłce, ale tak jak wcześniej, również i tym razem nie było zagrożenia pod bramką Kochalskiego.

Trener Mroczkowski zareagował już w przerwie przeprowadzając podwójną zmianę. Goście w drugiej połowie wyglądali lepiej niż w pierwszej, ale to Radomiak podwyższył na 2:0. W 62 minucie dogranie Abramowicza z lewej strony wykorzystał Michalski, który pokonał pewnym strzałem z siedmiu metrów Perdijicia. Na odpowiedź sosnowiczan nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Piasecki.

Po stracie gola niezłą sytuację miał jeszcze Makowski, ale jego strzał obronił Perdijić. W kolejnych minutach radomianie jednak musieli się bronić. Zagłębie poczuło krew i ruszyło odważniej do ataków. Zieloni jednak dobrze się bronili. W odpowiedzi dwukrotnie z dystansu strzelał wprowdzony z ławki Banasiak - raz jednak minimalnie niecelnie, a raz obronił golkiper Zagłębia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnie minuty to niezwykle mądra gra zielonych, którzy w doliczonym czasie utrzymywali się przy piłce i nie dali szans rywalom na rozegranie akcji. Radomiak wygrał z Zagłębiem 2:1 i jest liderem Fortuna 1 Ligi!

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Bramki: Cichocki 28, Michalski 62 - Piasecki 64.
Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Lewandowski (71 Banasiak), Makowski, Michalski (76 Mikita), Górski, Kaput, Leandro (82 Karwot).
Zagłębie: Perdijić - Ryndak (79 Szwed), Polczak, Radkowski, Grzelak, Nawotka, Sinior (46 Mularczyk), Pałowski, Hołota, Małecki (46 Bilenkiy), Piasecki.
Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz).
Żółte kartki: Lewandowski, Banasiak, Banasik - Sinior, Radkowski.
Widzów: 4072.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+