Luis Machado 34 - Fran Alvarez 70, Jordi Sanchez 72.

19:34

W smutnych nastrojach żegnamy się z tym sezonem ekstraklasy. Na podsumowania przyjdzie czas, trzeba podziękować Jagiellonii, która uratowała naszej drużynie utrzymanie w lidze. Łukasz Kościelniak, dziękuję za uwagę i do zobaczenia!

19:32

Jak wyglądają pozostałe wyniki? Jagiellonia - Warta 3:0, Lech - Korona 1:2, Legia - Zagłębie 2:1, ŁKS - Stal 3:2, Pogoń - Górnik 1:0, Puszcza - Piast 1:0, Ruch - Cracovia 2:0. Nadal trwa opóźniony mecz w Częstochowie - Raków aktualnie remisuje ze Śląskiem 1:1.

19:31

Kibice żegnają piłkarzy hasłami "Co wy robicie, wy Radomiaka hańbicie". Pozostałe nie nadają się do cytowania.

19:30

Zakończył się mecz w Poznaniu. Lech przegrał z Koroną 1:2, a to oznacza, że kielczanie zostają w ekstraklasie. Do grona spadkowiczów dołączyła Warta Poznań, która uległa Jagiellonii Białystok 0:3. Drużyna z Podlasia została dzięki temu mistrzem Polski!

19:28

Radomiak kończy sezon na 15. miejscu, ostatnim bezpiecznym w lidze. Gdyby wygrał z Widzewem, zająłby 12. miejsce. Niższe miejsce w tabeli to także mniej pieniędzy dla klubu, a wiemy, że sytuacja finansowa klubu nie jest dobra.

90+4'

Koniec spotkania. Radomiak przegrywa 1:3, ale zostaje w lidze dzięki temu, że Jagiellonia pokonała Wartę. Tragiczne zakończenie sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

90+3'

Kompromitacja Radomiaka... Trzeci gol dla Widzewa, piękna indywidualna akcja Dominika Kuna zakończona trafieniem.

19:24

Gol w Chorzowie. Ruch na pożegnanie z ekstraklasą wygrywa z Cracovią 2:0.

90'

Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty.

90'

Vagner zagrywa do Rochy, ten wbiega w pole karne i zagrywa piłkę wzdłuż, ale nikt nie zdołał wpakować jej do siatki.

19:21

Kontaktowy gol dla Stali. ŁKS - Stal 3:2

87'

Zmiana w Widzewie: Dominik Kun za Frana Alvareza.

86'

Minuty mijają, Radomiak bez szans na wyrównanie. Rzut rożny dla Widzewa, ale strzał ponad bramką.

19:15

A jednak nie! Gol dla Lecha nieuznany. To oznacza, że Korona nadal wygrywa i zostaje w lidze.

19:14

Bardzo ciekawie w Poznaniu! Lech wyrównuje z Koroną, a to oznacza, że kielczanie spadają z ligi.

81'

Dzisiejsze spotkanie ogląda komplet widzów - 8570 osób.

80'

I znów o krok od wyrównania! Świetna okazja Wolskiego, ale obok słupka.

78'

Zmiana w Radomiaku: Wolski za Machado, Luizao za Jordao. W Widzewie z boiska schodzi Kamil Cybulski, w jego miejsce Dawid Tkacz.

77'

Do wejścia na boisko przygotowuje się Rafał Wolski.

19:09

Gol w Warszawie - Zagłębie trafia do siatki, ale nadal przegrywa z Legią 1:2.

74'

Ale szansa Radomiaka! Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka, główkuje Leonardo Rocha, ale piłka po jego strzale odbija się od poprzeczki i nie przekracza linii bramkowej!

19:07

W tym momencie Radomiak spada na ostatnie bezpieczne miejsce. W ciągu 120 sekund Radomiak z 12. pozycji spadł na 15. Szczęśliwie ratuje nas Warta, który przegrywa z Jagiellonią 0:3 i to ona spada z ligi.

72'

Co tu się dzieje... Znów Klimek dośrodkowuje w pole karne i z kilku metrów Majchrowicza pokonuje Sanchez...

70'

Bramka dla Widzewa... Antoni Klimek wzdłuż pola karnego, futbolówka trafia do Frana Alvareza, który z bliska pakuje ją do siatki. Dodajmy, że remis też daje nam utrzymanie.

19:02

Gol również w Łodzi - Stal Mielec zmniejsza rozmiary porażki z ŁKS-em. ŁKS - Stal 3:1.

19:01

Gol w Szczecinie! Pogoń prowadzi z Górnikiem 1:0.

66'

Zmiany w obydwu zespołach. W Radomiaku schodzi Leandro, za niego Leonardo Rocha. W Widzewie Antoni Klimek za Mato Milosa.

18:58

Gol dla Korony w Poznaniu! Kielczanie prowadzą 2:1 i na ten moment zostają w lidze! Przy takich wynikach, z ekstraklasy spada Warta Poznań.

64'

Niebezpiecznie do pola karnego "Zielonych" zbliżał się Sanchez. Został wycięty przez Leandro. Żółta kartka dla kapitana Radomiaka.

18:56

Gol dla Puszczy Niepołomice. Beniaminek prowadzi z Piastem Gliwice po trafieniu Kamila Zapolnika.

60'

Pierwsza zmiana w Radomiaku. Schodzi Semedo, za niego Joao Peglow.

18:50

Ciekawe informacje z Poznania! Korona doprowadza do wyrównania w starciu z Lechem, "Kolejorz" gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Filipa Marchwińskiego. Kielczanie muszą wygrać, jeśli chcą utrzymać się w lidze. Wtedy z ekstraklasy spadanie Warta Poznań.

55'

.... i nie ma gola. Niestety.

54'

Znów analiza VAR, piłkarze Widzewa reklamują, że Leandro w tej sytuacji zagrał piłkę ręką. Sędzia podbiega do monitora...

53'

Drugi gol dla Radomiaka! Semedo wpada w pole karne, zagrywa do Machado, ten nawija obrońcę i pokonuje bezradnego Gikiewicza!

49'

Rzut rożny dla Widzewa, złe wyjście Filipa Majchrowicza i o krok od gola był Ibiza. W szesnastce leżało trzech zawodników (dwóch Radomiaka, jeden Widzewa), ale obyło się bez pomocy medycznej.

48'

Ale prezent dla Radomiaka! Złe zagranie Juana Ibizy, piłkę przejął Machado, ale źle ją przyjął i cała akcja zwolniła. Piłka dla Widzewa.

46'

I od razu żółta kartka dla Imada Rondicia za faul.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

18:38

Znów pada gol w Częstochowie. Tym razem dla Rakowa i tym razem jest prawidłowy. Raków - Śląsk 1:0.

18:37

Będzie zmiana w Widzewie. Schodzi Diliberto, w jego miejsce Jordi Sanchez.

18:37

Piłkarze wracają na murawę.

18:31

Korygujemy informację ze stadionu w Częstochowie. Po analizie VAR gol nie został uznany - zawodnik Śląska był na spalonym. Tym samym w tym spotkaniu na razie bezbramkowy remis.

18:28

Taki układ wyników powoduje, że Radomiak obecnie kończy ligę na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

18:25

W Częstochowie pada gol dla Śląska. Jego autorem Patrick Olsen. Taki wynik nie daje jednak wrocławianom mistrzostwa, bo Jagiellonia wygrywa z Wartą, a to właśnie "Jaga" ma lepszy bilans meczów bezpośrednich przy równej liczbie punktów.

18:23

Wyniki pozostałych spotkań: Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 3:0 (taki wynik daje im pewne mistrzostwo) ; Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (taki wynik oznacza spadek Korony) ; Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0, ŁKS Łódź - Stal Mielec 3:0, Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 0:0 (poprzedni gol, o którym informowaliśmy nie został uznany), Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice 0:0, Ruch Chorzów - Cracovia 1:0.

18:21

Rozpoczął się dopiero mecz w Częstochowie, w którym Raków podejmuje Śląsk Wrocław. Opóźnienie było spowodowane ulewą, która przeszła nad stadionem.

45+3'

Koniec pierwszej części spotkania. Można w skrócie nazwać go "meczem dla koneserów", bo emocji podbramkowych zbyt dużo nie mamy. Nie to jest jednak najważniejsze. Obecny wynik Radomiaka gwarantuje naszej ekipie pewne utrzymanie, bez oglądania się na innych. A nawet jeśli potknęłaby nam się noga, inni grają dla nas. Kwadrans przerwy i wracamy na stadion!

18:20

Ważna informacja z Poznania! W doliczonym czasie gry Lech strzela gola i prowadzi z Koroną 1:0!

45+2'

Indywidualne upomnienie dla Bruno Jordao.

45+1'

Rzut rożny dla Radomiaka, Dawid Abramowicz zagrywa do Michała Kaputa, ale jego uderzenie głową poleciało wprost w ręce Gikiewicza.

18:18

ŁKS prowadzi już ze Stalą 3:0.

45'

Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty do pierwszej połowy.

43'

Coraz groźniej w polu karnym Radomiaka. Widzew na szczęście nie może oddać dobrego strzału na bramkę.

18:12

Legia Warszawa strzela gola i prowadzi z Zagłębiem Lubin już 2:0.

39'

I po chwili kartka dla Radomiaka. Za faul ukarany został Machado.

38'

Druga żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany nią zawodnik gości - Fabio Nunes. Wcześniej obejrzał ją Noah Diliberto.

35'

Była jeszcze analiza VAR, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji. Gramy od środka.

34'

Gol dla Radomiaka! Zamieszanie w polu karnym Widzewa, piłka trafiła do Machado, który z kilku metrów trafił do siatki. Radomiak - Widzew 1:0!

29'

Efektowne zagranie Vagnera, Leandro chciał prostopadłym podaniem uruchomić Semedo, który wyszedłby sam na sam z Gikiewiczem, ale w ostatniej chwili piłkę zablokował jeden z defensorów Widzewa.

17:58

Jagiellonia nie zwalnia tempa! Drugi gol Jesusa Imaza, białostoczanie prowadzą z Wartą Poznań 3:0. Tylko prawdziwa katastrofa mogłaby więc pozbawić Radomiaka utrzymania.

26'

Radomiak przeważa, gra toczy się głównie na połowie łodzian, ale nadal brakuje celnych strzałów.

17:53

Drugi gol dla ŁKS-u w starciu ze Stalą Mielec. Jego autorem - Engjell Hoti. Goście z Podkarpacia grają w dziesiątkę po czerwoj kartce dla Ehmanna.

17:52

Gol w Szczecinie. Niezawodny Efthymis Koulouris daje prowadzenie Pogoni w starciu z Górnikiem Zabrze.

19'

Kontra Radomiaka po rzucie rożnym, Semedo długą piłka uruchamia Luisa Machado, ale szybszy od niego okazuje się Mato Milos, który wygrywa pojedynek z portugalskim skrzydłowym.

15'

Efektowna oprawa kibiców Radomiaka. Są race, więc sędzia na kilka chwil przerywa spotkanie z powodu zadymienia.

17:44

Nadal nie rozpoczęło się spotkanie w Częstochowie, w którym Raków podejmuje Śląsk Wrocław. Powód? Ulewa nad stadionem.

17:43

Bardzo dobre informacje z Białegostoku! Jagiellonia po golu Tarasa Romanczuka podwyższa prowadzenie z Wartą! Jagiellonia - Warta 2:0

9'

Świetna okazja Radomiaka! Vagner miękko wrzuca w pole karne, piłka trafiła do niepilnowanego Jana Grzesika, ale ten... podał wprost w ręce Rafał Gikiewicza.

17:41

Legia Warszawa prowadzi przy Łazienkowskiej z KGHM Zagłębiem Lubin. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Marc Gual.

8'

Mecz w Radomiu wyrównał się. Radomiak ma dobre momenty, ale brakuje konkretów.

17:39

Gol również w Łodzi. Spadkowicz - ŁKS prowadzi ze Stalą Mielec 1:0.

17:36

Mamy gola w Białymstoku! Jesus Imaz trafia do siatki, Jagiellonia prowadzi 1:0 z Wartą. To oznacza, że na ten moment "Jaga" zdobywa mistrzostwo, a Radomiak - bez względu na wynik z Widzewem - zostaje w lidze.

4'

Od samego początku kibice Radomiaka ruszyli z dopingiem. Atmosfera prawdziwego, piłkarskiego święta przy Struga!

3'

Zagranie w pole karne Dawida Abramowicza, kibice domagają się karnego, bo ich zdaniem piłka trafiła w rękę jednego z defensorów Widzewa. Sędzia jednak puszcza grę.

2'

Jako pierwszy atakuje Radomiak. Dośrodkowanie Lisandro Semedo, rożny dla Radomiaka. Nie udaje się jednak oddać strzału.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

17:27

Piłkarze wychodzą już na murawę. Przywitanie, losowanie stron i zaraz zaczynamy!

17:24

W trakcie dzisiejszej transmisji będziemy także Państwa informować o innych wynikach w rozgrywanych równolegle wynikach.

17:20

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pan Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha oraz Jakub Ślusarski, sędzią technicznym będzie Patryk Świerczek. Na wozie VAR -Piotr Urban.

17:19

Znamy już składy obydwu drużyn. W porównaniu do ostatniego, ligowego meczu Radomiaka, w wyjściowym składzie doszło do kilku zmian. W bramce za Gabriela Kobylaka zagra Filip Majchrowicz, za Lukę Vuskovicia (nieobecny w kadrze) wchodzi Jan Grzesik, za Damiana Jakubika (pauzuje za kartki) do składu wraca Vagner. Nie ma też Guilherme Zimovskiego (w jego miejsce Luis Machado), a także Rafał Wolskiego (do składu wraca Leandro).

17:09

Dzisiejszy pojedynek to debiut trenerski Bruno Baltazara, nowego szkoleniowca Radomiaka, który zastąpił na początku tygodnia zwolnionego Macieja Kędziorka. Jeśli utrzyma zespół, będzie prowadził radomian w kolejnym sezonie.

17:08

Radomiak może spaść, jeśli przegra dzisiejszy mecz, a dodatkowo: Korona musi wygrać z Lechem, Puszcza pokona Piasta, a Warta nie przegra z Jagiellonią. Druga opcja to zwycięstwo Korony, remis Puszczy i zwycięstwo Warty.

17:05

Dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny mecz dla Radomiaka, ponieważ "Zieloni" nadal nie są pewni utrzymania. Do tego, żeby zostać w elicie - bez oglądania się na innych - potrzebują przynajmniej remisu w dzisiejszym pojedynku.

17:00

Dzień dobry Państwu! Łukasz Kościelniak, witam bardzo serdecznie ze stadionu przy ul. Struga, gdzie już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się mecz ostatniej, 34. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom podejmie Widzew Łódź. Transmisję live z tego pojedynku będą mogli Państwo śledzić na łamach portalu CoZaDzień.pl!