Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak Radom w trudnej sytuacji

Radomiak Radom w trudnej sytuacji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zarząd "Zielonych" podchodzi do decyzji prezydenta ze zrozumieniem. Rozgrywki Fortuna 1 Ligi zawieszone są na razie do 26 kwietnia. Piłkarze trenują indywidualnie. Radomiak, wspólnie z innymi pierwszoligowymi klubami przyjął stanowisko rekomendujące czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia. Brak wypłaty stypendiów miejskich kolejne ograniczenie budżetu klubu. - "Dzisiaj Radomiak jest w bardzo trudnej sytuacji, najbliższe miesiące zdecydują, podobnie jak w przypadku innych klubów sportowych, o jego przyszłości. Zarząd będzie o tym rozmawiał z piłkarzami i pracownikami." - czytamy w komunikacie klubu, który informuje, że obecnie jedynymi źródłami finansowania są środki wykładane przez współwłaścicieli klubu. 

https://www.cozadzien.pl/radom/koronawirus-miasto-tnie-wydatki-aby-miec-pieniadze-na-sluzbe-zdrowia/63979

Komunikat zarządu Radomiaka prezentujemy w całości poniżej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

"W związku z decyzją o wstrzymaniu wypłat stypendiów sportowych dla radomskich klubów, Zarząd RKS Radomiak podchodzi do niej z pełnym zrozumieniem. Zgodnie uznajemy, że podczas panującej pandemii, priorytetem musi być walka z koronawirusem, batalia o zdrowie i życie zakażonych oraz pomoc dla naszego szpitala i pogotowia ratunkowego. Przy okazji wyrażamy nasz podziw oraz ślemy wyrazy podziękowania i solidarności, wszystkim pracownikom ochrony zdrowia i innych służb będących na pierwszej linii walki z zarazą. Radomiak jest z Wami!

Przypominamy jednocześnie, że rozgrywki Fortuna I Ligi, w której występuje Radomiak, zostały zawieszone, a nie odwołane. Zawieszenie trwa do 26 kwietnia. Nasi zawodnicy prowadzą indywidualne treningi według aktualizowanych na bieżąco zaleceń sztabu szkoleniowego. Ponadto Kluby Fortuna I Ligi, z udziałem Radomiaka, przyjęły wspólne stanowisko rekomendujące czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia. Krok ten został podjęty ze względu na wstrzymanie wpływów, wynikające głównie z braku organizacji meczów oraz realizacji zobowiązań wobec sponsorów.

Decyzja o braku wypłat stypendiów sportowych sprawia, że nasz Klub pozbawiony został kolejnej, dużej części budżetu. Obecnie ze źródeł finansowania pozostają jedynie środki wykładane przez współwłaścicieli Klubu. Dzisiaj Radomiak jest w bardzo trudnej sytuacji, najbliższe miesiące zdecydują, podobnie jak w przypadku innych klubów sportowych, o jego przyszłości. Zarząd będzie o tym rozmawiał z piłkarzami i pracownikami.

Mamy nadzieję, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa zostanie zażegnany i wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia, a nasz Klub do rywalizacji na dotychczasowym poziomie rozgrywek. Jednakże mamy świadomość, że dziś sport musi zejść na dalszy plan, bo życie i zdrowie ludzkie są najważniejsze.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zarząd RKS Radomiak Radom."

Michał Nowak / radomiak.pl / Fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~STARY ZIELONY 188.146.105.*** 2020-04-23 11:52
    Jak będzie trzeba,to kupię i 5 karnetów.Jedziemy Panowie! Jest Stowarzyszenie to jazda z informacjami do kibiców. Pozdrawiam
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ 79.191.165.*** 2020-04-18 11:30
    Radomiak jest w trudnej sytuacji jak każdy z nas ale czekam kiedy wszyscy kibice ultrasi fanatycy i nawet ci emeryci zjednoczą się i wesprza nasz klub wykupując jeszcze raz karnet i zrezygnują z niego na rzecz klubu jak inni kibice nie będę wymieniał. Ale wtedy możemy powiedzieć że radomiak to my ZIELONI W SERCU NA CAŁE ŻYCIE. ZRÓBMY TO ZAMKNIJMY INNYM USTABI ICH MOWA JEST PUSTA
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Kibic 178.235.189.*** 2020-04-10 16:22
    Na „Kanale Sportowym” Krzysztof Stanowski ujawniał wysokość poszczególnych stypendiów: Mateusz Michalski – 16 000 Leandro – 15 000 Rafał Makowski – 15 000 Meik Karwot – 15 000 Mateusz Lewandowski – 15 000 Michał Grudniewski – 13 000
    • 78%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Stach 188.146.96.*** 2020-04-11 19:41
      Kibic Ameryki nie odkryłes. Wysokości stypendium są na stronie miasta. Co pół roku może zobaczyć kto ma i ile.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Kibic 94.254.232.*** 2020-04-12 19:14
      Dzięki Tobie
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~kibic 94.254.235.*** 2020-04-13 09:38
      Szkoda, że Krzysztof Stanowski nie podal JAK WYSOKIE sa zarobki w URZĘDZIE MIEJSKIM w Radomiu Czepia się i atakuje 27 piłkarzy Radomiaka a nie napisał ile się zarabia w radomskim urzedzie. Nie powiedział nic jak wysokie sa nagrody na swieta premie czy 13 stki.
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~HTP 188.146.102.*** 2020-04-15 11:18
      ja ci powiem, 13 tka zależy od ilości przepracowanych dni w roku czyli potrąca się ewentualne zwolnienia lekarskie, zarobki są na poziomie ustawowego minimum dla 90% pracowników a premie są uznaniowe, nie przekraczają kilkuset złotych i są max 2-3 razy do roku. Takie ogromne płace są w UM w Radomiu.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~piotrro 5.173.145.*** 2020-04-09 14:09
    Kibice Radmiaka w mieście pytaja kiedy miasto odda Radomiakowi te 440 tys. które klub stracił? Radomiak potrzebuje tych środków na funkcjonowanie.
    • 54%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~aa 79.191.33.*** 2020-04-09 20:43
      jakie odda? przecież to są pieniądze miasta a nie Radomiaka. Radomiak potrzebuje pieniedzy na funkcjonowanie? A gdzie są kibice, by zebrać te 440 tysięcy? Przyzwycziliście się - tylko daj, daj od miasta, bo prezydent w zielonym szaliku? Tacy z was kibice- nie krzyczeć do miasta o kasę, tylko wyskakiwać z kasy!
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Oooo 188.146.96.*** 2020-04-10 07:11
      Co wy z tym 440 tyś.????...policz sobie ile juz miasto wpompowało milionów w ten zawodowy klub... przepraszam jak się okazuje amatorski ...ty zielony ekonomisto...może wreszcie skończy się sponsoring za nasze pieniądze
      • 73%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~taka jest prawda 94.254.235.*** 2020-04-13 09:46
      W Gliwicach miasto co roku daje 12 mln na PIast, we Wrocławiu 7 mln na Ślask co sezon w kielcach po 4 mln a u nas w Radomiu - 1,7 mln na klub. na sezon. Szkoda słów jak małe jest wsparcie miasta dla Radomiaka, jeśli nie chcą pomagać niech choć nie przeszkadzają.
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~kasia 94.254.235.*** 2020-04-13 09:47
      Kiedy Witkowski obnizy pensje pracownikom Urzędu Miejskiego w Radomiu ?
      • 70%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~HTP 188.146.102.*** 2020-04-13 19:12
      nie ma z czego obniżać, 90% pracuje za minimalną ustawową
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~prawdziwek 188.146.96.*** 2020-04-15 05:59
      Ale większościowy pakiet akcji Piasta ma miasto. Radomiak jest PRYWATNĄ firmą i niby z jakiej racji magistrat ma go finansować?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~virus 188.146.96.*** 2020-04-15 06:06
      Właścicielem 100% akcji Śląska Wrocław jest miasto Wrocław. Widzisz więc różnicę? Zielony klub to prywatna firma.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 37.47.52.*** 2020-04-14 17:28
    Radom to 14 miasto w Polsce ale utrzymywać trzy ekipy na wysokim poziomie? No nic ale 2 poziom NAJDROŻSZY w jednej z najgorszych lig świata ?? ?? ?? Paranoja :-(
    • 75%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~nadkibic 79.185.218.*** 2020-04-11 17:51
    piłka nożna na świecie doszła do poziomu totalnej degeneracji i degrengolady! kontrakty po 100 mln euro a nawet 200 , zarobki roczne jak np. lewandowski ponad 20 mln złotych. kopacz z pierwszej ligi polskiej zarabia 10-20 tyś. zł. coś z tym musimy zrobić. zabrali im stypendia z miasta i już umierają. gdzie są sponsorzy tych klubów i klubików. jak się okazuje w większości stać ich na trampki i spodenki. tak dalej nie może być aby takie kluby wisiały tak na prawdę na miejskiej kroplówce! 5którzy w i już umierają . gdzie są sponsorzy tych prywatnych klubików?
    • 89%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~znawca 94.254.235.*** 2020-04-13 09:40
      Robert Lewandowski za 2014 miał zarobki na poziomie około 107 mln pln.A w tym 2014 zmienial klub z Borussi na Bayern. obecnie od lat nie schodzi z poziomu zarobków na mniej niż 80 mln.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~piłkowy 79.185.115.*** 2020-04-13 15:33
      ja pierd...lę to jest totalnie chore!
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 79.184.142.*** 2020-04-14 16:29
      ja przestałem to sledzić kiedy bodajże Kałużny uczciwie stwierdził, że woli siedzieć na ławce w bayerze lev niż grać gdzieś za mniejsżą pensyjkę, zreszta tak zrobił trzymał ławke do oporu
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Lum 185.13.106.*** 2020-04-12 11:10
    Boss Kosztowniak da bo ma z czego , nagrabil tyle że ho ho,
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~HTP 188.146.102.*** 2020-04-13 19:14
      skieruj swe kroki w kierunku prokuratury skoro masz na to dowody, a jak się boisz to sprzedaj info do TVN kupią na pniu, jeśli zaś trollujesz to na miejscu Kosztowniaka wszcząłbym przeciw tobie proces cywilny za zniesławienie
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~ 31.0.120.*** 2020-04-13 15:12
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.179.*** 2020-04-13 16:53
      Mam nadzieję, że ty będziesz pierwszy...
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~wstyd dla radomia 5.173.148.*** 2020-04-08 22:12
    Pensje piłkarzy Radomiaka to przedział 500 zł - 22 tys. na miesiąc, a pensje w Urzędzie Miejskim to 2600-19 tys. co miesiąc? A teraz pytanie do mieszkańcow kto bardziej przepłacony piłkarz czy urzednik ?
    • 71%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Du 79.110.207.*** 2020-04-10 05:03
      Tych jest 20 szt. A tych 800 szt. I teraz oceniaj?
      • 86%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~wyborca 94.254.235.*** 2020-04-13 09:48
      W Radomiu ponad 800 osób w urzędzie miejskim a spokojnie by 500 wystarczyło ale wiadomo jak jest w radomskim urzędzie. Zarobki są tam gigantyczne i jakoś media nic o tym nie piszą !Zobacz jakie sa premie w urzedzie,kasa na kazde swieta, na wakacje,liczne zapomogi plus 13 stki co roku. Nikt też nikogo nie sprawdza i nie ocenia jego pracy w Urzędzie.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~1910 83.31.107.*** 2020-04-10 16:28
    Czytając wpisy niektórych kibiców klubu z Plant trudno nie odnieść wrażenia, że chętniej przystaliby na wyrzucenie Radomiaka do okręgówki niż awans ich własnego klubu na wyższy szczebel. Nie martwcie się zbytnio o tego Radomiaka, ten klub był, jest i będzie czy to się komuś podoba czy nie. Nawet jeśli spełniłby się najgorszy scenariusz i Zieloni podzielili by los np. Zawiszy Bydgoszcz czy Odry Wodzisław, zaczynając wszystko praktycznie od zera, ludzie, choć pewnie nie tak tłumnie jak obecnie i tak by przychodzili na mecze. Kibice przychodzą na Radomiaka, a nie na ligę w której gra. Nawet w czasach III ligi na starym stadionie na Struga, frekwencja prawie nigdy nie spadała poniżej 1000, niezależnie czy rywalem był ŁKS czy Wilga Garwolin. I to wcale nie zależy tylko od jakichś tam kiboli z młyna w dresach, ale też rodzin, dzieciaków, emerytów... Zwłaszcza pod tym względem to co dla Radomiaka jest podłogą dla Broni jest sufitem, bo nie pamiętam kiedy ostatnio na Broni stuknął chociaż ten 1000 na trybunach. Może na ostatnich derbach w 2015 roku? To byłoby bardzo wymowne...
    • 62%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 37.47.22.*** 2020-04-10 16:40
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~StaryKibicRadomiaka 178.235.179.*** 2020-04-10 16:55
      @1910 - dokładnie tak jak napisałeś. Radomiak był, jest i będzie w sercach tysięcy kibiców na zawsze! Jeżeli trzeba będzie zaczynać od zera to zaczniemy. Bo liczy się tylko jedno: Przez całe życie być RADOMIAKA kibicem! Pozdrawiam! Zielonych Świąt!
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~1910 83.31.107.*** 2020-04-10 18:02
      @Anonim z 16:40 - bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. http://www.90minut.pl/liga/0/liga7564.html --- masz tutaj z 90minut.pl dane z sezonu 2014/2015, kiedy Radomiak i Broń razem grały w III lidze, każdy na swoim stadionie. Na Radomiaka tylko 3 razy w sezonie przyszło mniej niż 1000 widzów. Frekwencja na Broni, nie licząc derbów, tylko raz przekroczyła 1000, na meczu z Polonią Warszawa.
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.47.21.*** 2020-04-11 09:52
      Jest was tysiące, to złóżcie się po 10zl. Przecież dla kochanej drużyny wszystko. Pan Sławek czeka na was
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Oooo 188.146.103.*** 2020-04-11 11:11
      Oni są wierni ale bierni!!!
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~zet 94.254.235.*** 2020-04-13 09:43
      Już w sezonie 2008/2009 Radomiak gral na 5 poziomie rozgrywek oby po 12 latach ten scenariusz się nie spełnił !
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |