Radomiak Radom tak wysoko jeszcze nie przegrał

Trener Dariusz Banasik po zwycięstwie nad Lechią Gdańsk nie eksperymentował i przeciwko wiceliderowi Pogoni Szczecin wystawił identyczny skład. Za to dużo roszad w wyjściowej jedenastce zastosował Kosta Runjaić. To pokłosie domowej porażki 0:3 z Lechem Poznań. Gospodarze od samego początku ruszyli na beniaminka z wielkim zaangażowaniem, i po kilku minutach dwukrotnie zagrozili bramce Filipa Majchrowicza. Ostatecznie w 6 minucie, po kolejnym stałym fragmencie gry futbolówkę w siatce Zielonych umieścił Kamil Drygas!

To nie był koniec naporu „Portowców”, którzy w zasadzie nie opuszczali połowy radomian. Na szczęście ich strzały okazywały się niecelne. Podopieczni trenera Banasika dopiero po dwóch kwadransach znaleźli sposób na przedarcie się przez linię środkową boiska i stopniowo stwarzali zagrożenie pod bramką Dante Stipicy. Niestety żaden strzał nie trafił w światło bramki Pogoni. Do przerwy Pogoń prowadziła zasłużenie, ale to nie była jedyna strata radomian. Otóż swoją czwartą żółtą kartkę w sezonie od sędziego Tomasza Kwiatkowskiego otrzymał Filipe Nascimento, co oznacza, że we Wrocławiu w pojedynku ze Śląskiem go zabraknie.

W przerwie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany, ale w 55 minucie zmienił się wynik. Po raz drugi na stadionie Pogoni wybrzmiała portowa syrena, bo gola zdobył Kostas Triantafyllopoulos. Grek lekko zmienił tor lotu piłki dośrodkowanej przez Damiana Dąbrowskiego a Majchrowicz nawet się nie ruszył. Jakby tego było mało to od chwilę wcześniej boisko opuścił Luizao, który ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

To nie był koniec goli w tym pojedynku, bo w 76 minucie szczecinianie zdecydowali się na pressing, który przyniósł stratę piłki przez gości w okolicach ich pola karnego, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Łęgowski. Kilka minut później inny wprowadzony po przerwie zawodnik podwyższył na 4:0, a został nim Jean Carlos Silva.

Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 4:0 (1:0)

Bramki: Kamil Drygas 6, Kostas Triantafyllopoulos 55, Mateusz Łęgowski 76, Jean Carlos Silva 81

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski (85, 41. Paweł Stolarski), 13. Kostas Triantafyllopoulos, 55. Igor Łasicki, 97. Luis Mata - 7. Rafał Kurzawa (85, 19. Kacper Kostorz), 8. Damian Dąbrowski, 22. Wahan Biczachczjan (66, 21. Jean Carlos Silva), 14. Kamil Drygas, 17. Mariusz Fornalczyk (66, 99. Mateusz Łęgowski) - 9. Piotr Parzyszek (77, 18. Michał Kucharczyk).

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik (76, 22. Tiago Matos), 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (57, 7. Abraham Marcus), 8. Luizao, 23. Filipe Nascimento, 20. Luis Machado - 19. Karol Angielski (76, 13. Maurides), 99. Mario Rondon (57, 35. Daniel Łukasik).